REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Malostranský triatlon

30.06.2014 |ss & OVP | Triatlon

Jednotlivce i skupinky ranních běžců či cyklistů jsou obyvatelé Malé Strany zvyklí vídat každodenně. Větší skupinku lidí v plavkách a koupacích čepicích srocujících se v půl sedmé na nádvoří Tyršova domu, kteří následně zmizí v útrobách Tyršáku, aby se o několik minut mokří vyhrnuli opět na nádvoří, převlékli do cyklistického a vyrazili podél vody do Libně a o několik dalších desítek minut později už funěli pěšky k Petřínské rozhledně, mohou zahlédnout jednou za rok. Tehdy, když se koná Malostranský triatlon.


Na tomto závodě, určeném primárně účastníkům malostranského bootcampu, se každým rokem setkává stále více nadšenců, kteří si neváhají ve všední den ráno před prací zasportovat. Trasa (300 m plavání v bazénu, 12 km po cyklostezce podél vody a 4 km běh na Petřín) je tak akorát dlouhá, aby ji nejlepší měli za 45 minut a nejhorší maximálně za dvojnásobek. Nejpozději v osm tedy máte odsportováno a od devíti můžete pracovat nebo si třeba vyzvednout vysvědčení tak, jak to udělal letošní vítěz mužské kategorie, orientační běžec Vojta Illner.

Přestože bazén v Tyršáku nemá pro čtyřicítku závodníků úplně dostačující velikost, přeběh nádvoří a následný seběh do sklepního bazénu startovní pole alespoň trochu roztrhá, takže ke srážkám plavců začne docházet ne při skákání do vody, ale až při plavání. Dvanáct bazénů uplavete i stylem „paní radová s hlavou nad vodou“, riskujete jenom posměšné poznámky pořadatelů typu „aspoň něco ti orienťáci neumějí“, které byly letos mířeny zejména na Vojtovy oddílové kolegyně.

Na cyklistické etapě je důležité odbočit správně na cyklostezku v Karlíně vedoucí zleva kolem nových kancelářských budov. Kropiče zalévající trávník nedaleko odtud byly letos vítaným osvěžením pro závodníky, svezení v závodním peletonu si zase pochvalovali lidé spěchající na bicyklu do práce.

Zatímco skvělý cyklistický výkon chlapa pomohl triatlonistce Kateřině Buzkové obhájit loňské vítězství, v mužích se rozhodovalo až při běhu. Vojta Illner se před své starší oddílové kolegy, kteří do schodů vedoucím k rozhledně kráčeli, dostal ve chvíli, kdy ho začali hecovat slovy „my jsme starý, ty to koukej vyběhnout“. Vojta poslechl a vyhrál.

Foto: sportujme.cz

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

12.05.2016

Jak být lepší, rychlejší, vytrvalejší? Trénuj ve výšce (II).

10.05.2016

Jak být lepší, rychlejší, vytrvalejší? Trénuj ve výšce (I.)

03.11.2015

Jak na nehojící se ranky, silniční lišeje ale i horečky a jiné nemoci? Zkuste tužebník jilmový

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner