REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

O zážitcích

O Zážitcích


Cílem Outfanaticu je vytvořit světovou databázi sportovních zážitků z přírody. Databáze má sloužit běžcům, cyklistům, lezcům, vodákům a všem ostatním, kteří si chtějí naplánovat svoje aktivity, ale mají problém najít na internetu praktické informace, doporučení nebo zkrátka jen inspiraci co dělat na místě, kam se chystají vyrazit.

Co je z pohledu Outfanaticu "Zážitek"


Ideální zážitek do databáze je takový, ze kterého mohou ostatní rovnou čerpat pro plánování svých vlastních aktivit. Například popis dobré trasy na běh nebo na kolo, dojmy u určité lezecké lokality, zkušenosti z přechodu hřebenovky včetně praktických informací a GPS trasy nebo třeba reference na školu kitingu. 

Není potřeba dlouhých popisů, cílem je předat základní informace, subjektivní hodnocení a pár fotek. A protože vkládáte zážitek pod svým profilem, dáváte tím možnost ostatním vás zprávou přímo kontaktovat, pokud by potřebovali Vaši radu, stejně jako vy se můžete ptát ostatních.

VIP členství pro všechny autory


Vložit zážitek zabere jen pár minut, ale přínos pro všechny ostatní, kteří si podle něj mohou naplánovat svoje vlastní aktivity, bude obrovský. Vážíme si proto všech, kteří vkládáte zážitky a pomáháte tak budovat velkou a kvalitní databázi. Jako poděkování nabízíme všem autorům 2 druhy VIP členství. Stříbrnou medaili a VIP profil získáte už po vložení 10 plnohodnotných zážitků s fotkou. Po vložení 50 zážitků pak získáváte unikátní zlatou medaili.

Kromě toho, že se vám bude u profilu viditelně blyštět cenný kus kovu na důkaz vašeho přínosu ke společnému dílu, získáte ještě další výhody. Patří mezi ně například přednostní nabídka startovného na závody zdarma, možnost vytvořit si slideshow z fotek u vlastního profilu nebo pěkné odměny jako třeba tričko nebo sportovní ponožky v designu Outfanaticu.

Jak Zážitky využívat


Je to jednoduché. Společně se zážitky vkládají a lidé pak mohou navzájem čerpat ze svých zkušeností. Když se odněkud vrátíte nebo třeba zaběhnete hezký okruh, stačí věnovat chvilku jeho vložení a objeví se u vašeho profilu i v databázi. Stejně tak když příště budete plánovat kam vyrazit, případně už víte kam, ale hledáte, co se dá v blízkosti dělat, tak jen zadáte do vyhledávání název aktivity a lokalitu. Hned uvidíte, jaké aktivity v daném místě dělali ostatní a jak se jim líbily.

Pěkné zážitky ostatních si jednoduše uložíte mezi oblíbené, a ty, které jste taky absolvovali, si označíte jako absolvované a přiřadíte si je tak ke svému profilu. Taky absolvované zážitky nezapomeňte ohodnotit a napsat k nim pár vlastních dojmů. Ohromně to pomůže ostatním, kteří se na něco podobného chystají.


Jak by měl zážitek vypadat


Pro uložení zážitků stačí pár slov popisu a hodnocení, ale v hledání se objevují nejvýše zážitky s fotkou a více vyplněnými kategoriemi jako je lokalita, kvalitní popis, charakter terénu, datum absolvování atd. To vše pomáhá ostatním při jejich vlastním plánováním, protože u venkovních sportů je důležité znát i podmínky, za jakých autor zážitek absolvoval a určitě se hodí vědět víc i o terénu, počasí v daném období nebo třeba klíčových místech.

Do zážitku jde bez problémů vložit trasa ve formátu GPS, která se následně zobrazí přímo v mapovém náhledu. 

Tematicky můžete ke svému profilu vložit zážitek jakýkoliv, ale do hlavní databáze budou zařazeny jen ty kvalitně zpracované a s hodnotnými informacemi pro ostatní. Co přesně to znamená? Předně musí zážitek obsahovat nějaký venkovní sport nebo příbuznou aktivitu. Když popíšete svůj zážitek z tenisu nebo ze stopování, tak ho neumíme kategorizovat a v hlavním vyhledávání ani v doporučených zážitcích se neobjeví, i když ostatní si ho budou stále moci přečíst u vašeho profilu.

Stejně tak, když nepopíšete celou aktivitu, ale třeba jen jednu informaci z trasy, jako kde jste viděli duhu nebo jak vám někde v kopci došel morál. To je věc, která se nedá moc přesně zopakovat a tak nemá pro lidi, kteří si chtějí naplánovat vlastní aktivity, valný význam.


Hodnocení zážitku


Zásadní hodnocení je vždy hodnocení autorem, proto se snažte být co nejvíc objektivní. Hodnocení má vyjadřovat, jak moc byste zážitek doporučili ostatním, ne jak jak jste si zážitek subjektivně užili. Neberte tedy prosím ohled na subjektivní okolnosti jako s kým jste zážitek absolvovali nebo jaké se staly mimořádné události.

U hodnocení prosíme o zvlášť velkou soudnost, protože člověk má sklon přeceňovat to, z čeho měl zrovna radost, i kdyby to bylo jen oběhnutí chalupy. Takže 1* znamená, že zážitek byl dost nic moc, 2* OK, 3* dobrý, 4* super a 5* fenomenální zážitek světové úrovně. Tedy pokud se vám hodně líbil výběh v lese za barákem, tak mu nedávejte 5*, protože zřejmě běh na Islandu mezi gejzíry nebo vylezení El Capitana bude podstatně silnějším zážitkem. Pak by z toho byli ostatní akorát rozmrzelí.

Zvláštní kategorie je Top životní zážitek, kterého užívejte jako šafránu. Jde o věci jako přelet Himálaje na paraglidu, seakajaking na Aljašce, běžecký okruh přes pískovcové vyhlídky v Českém ráji za ranní duhy nebo surfování s lachtany na Galapágách. 

Kromě autora mohou hodnotit zážitek i všichni ostatní, ale předpokládá se jeho absolvování, případně absolvování podobné varianty. O maximální soudnost prosíme i tady, protože zážitky mají především pomoci ostatním v jejich plánování.

A protože nadhodnocování se zdá jako výrazný prvek už teď, zvažujeme, že zavedeme určitou redakční kontrolu, aby vyhledávání mezi zážitky dávalo skutečně ty nejlepší výsledky.


Závěrem


Hlavním cílem zážitků je, aby si všichni užili víc sportování v přírodě pomocí kvalitního plánovacího nástroje, který zatím na internetu chybí. Díky moc všem, kteří se s námi vkládáním zážitků na tvorbě velké a kvalitní databáze podílíte. I vložení jednoho kvalitního zážitku může mít díky velkému dosahu Outfanaticu obrovský přínos pro ostatní.

Inzerce

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner