REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

 

Na Františku (P-1)

Foto: hristenafrantisku.cz

Lokalita: Praha 1

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (0)

Mapa


Veřejně dostupné hřiště nedaleko nemocnice Na Františku. Najdete tu hrazdy, horizontální žebříky a další konstrukce.   Občas tu probíhá výuka ZŠ, jinak je ale přístupné zdarma veřejnosti, jen na noc se zamyká. Za...


 

Několik zajímavých cvičidel a krásný výhled na Prahu.


 

Najdete tu klasická ocelová bradla známá např. z ruských sídlišť, dlouhé pevné stalky a konstrukci s žebřinami použitelnou i jako hrazdu. Hřiště Sokol Vinohrady je přístupné veřejnosti v těchto dnech a měsících: I -...


 

Rajská zahrada (P-3)

Foto: www.prazacka.cz

Lokalita: Praha 3 - Žižkov

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (1)

Mapa


Dvě hrazdy, krátká bradla na kliky, několik protahovadel použitelných i na obrácené kliky, mírně nakloněné žebřiny a ručkovadlo. Kousek dál jsou pěkné schody na výskoky nebo třeba lezení v kliku. Místo je přístupné...


 

Na Vítkově u "tunýlku" najdete dlouhá bradla, lavičky na břicho a záda, tyče na protažení, tyče u země např. na zapření nohou nebo na klikování a ještě jedno udělátko podobné bradlům, ale s užšími úchyty.


 

Na Vítkově mezi tunýlkem a památníkem se přímo u domku zahradníků nachází trojhrazda. Prostřední část je doskočná.


 

Vynikající místo na trénink nohou. Schody mají 5 polí po 15-ti stupních. Po několikátém vyskákání snožmo vám budou nohy děkovat.


 

Ocelová dvojhrazda, šikmá bradla a jedna konstrukce na protažení, ale i jiné využití. Hrazda se ale bohužel již pár měsíců po postavení začala kývat.


 

Hřiště, které se na první pohled jeví jako dětské, ale podle informací provozovatele na tabuli je výslovně určeno všem věkovým kategoriím. Je sice menší, ale např. kruhy téměř nikde jinde nenajdete.


 

Venkovní posilovna pro seniory v Bojanovické ulici na Spořilově sice nenabízí hrazdu, ale bradla na klikování a stroj na posilování ramen tu najdete.


 

V Kunratickém lese najdete tři hrazdy (poměrně nízké a úzké, ale ta nejvyšší se dá použít), dlouhá bradla, lavici na břicho a kladinu.


 

U okraje Kunratického lesa ze strany Chodova (u ulice Hornomlýnská) jsou 2 hrazdy, lavička na břicho a nízká hrazda (asi 20cm nad zemí) pro kliky nebo přeskakování snožmo.


 

Ve venkovní posilovně u Chodovské tvrze najdete hrazdu, šikmá dlouhá bradla a krátká bradla na kliky. Dále žebřiny, lavici na břicho a další vychytávky.


 

V Lesoparku nad Hostivařskou přehradou najdete nižší trojhrazdu (ta nejvyšší je použitelná, ale pro vyšší postavy může být i tak malá), dále jsou tu bradla, kladina, lavička na břicho a stanoviště pro protažení nebo výpony.


 

V lesoparku nad Hostivařskou přehradou najdete vyšší trojhrazdu, překážky, lavičku na břicho a místo na výpony.


 

Na ulici V pevnosti je místo na cvičení s několika stroji. Je tu například i stroj na posílení ramen.


 

Kublov (P-4)

Foto: Užovka

Lokalita: Praha 4 - Podolí

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (2)

Mapa


Na Kublově se nachází park projektovaný pro parkour. Jsou tu hrazdy i bradla a také prvky pro trénování rovnováhy. V parku jsou otvírací hodiny (různé podle měsíce), které je nutno důsledně dodržovat: I, II, III: zavřeno IV,...


 

Přímo u zastávky tramvaje Podolská vodárna najdete hřiště s dlouhými bradly a nižšími hrazdami.


 

Závora (P-4)

Foto: Užovka

Lokalita: Praha 4 - Kamýk

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (0)

Mapa


V prosinci 2013 byla závora nalezena uzamčená a tedy nepohyblivá. Prvek závora slouží k posílení ramen a rukou. Úkolem je zvedat závoru nahoru. Pokud Vám nestačí její hmotnost, může si na ni někdo sednout.


 

Dva vodorovné žebříky se dají použít na ručkování, ale i různé variace přítahů.


 

Kladina (P-4)

Foto: Užovka

Lokalita: Praha 4 - Kamýk

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (0)

Mapa


Kladina slouží hlavně na trénování rovnováhy.


 

Dřevěné žebřiny s vrchní ocelovou příčkou.


 

Hrazdy (P-4)

Foto: Užovka

Lokalita: Praha 4 - Kamýk

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (0)

Mapa


Hrazdy čtyř různých výšek včetně doskočné. Za horka se na nich potí ruce, ale jinak jsou dokonalé.


 

Překážky můžete přeskakovat nebo na nich můžete zkoušet rovnováhu.


 

Zdejší bradla jsou trochu širší a mají také širší úchop, ale to snad není na překážku.


 

Venkovní posilovna hlavně pro seniory a tělesně postižené. Jsou tu ale i prvky použetilné pro workout. Na sousedním hřišti najdete konstrukci použitelnou jako žebřiny a o cca 50 m na sever je hřiště pro větší děti (věkově však...


 

V areálu ZŠ Rakovského je vybudováno několik strojů - hrazdy, kruhy, žebřík na ručkování a různé další vychytávky. Zákres v mapě je orientační. Znáte-li přesnou polohu, budeme rádi, když nám pošlete GPS souřadnice.


 

Tyče u hřiště poslouží jako hrazdy a žebřiny s dvěma různými rozestupy. Hrazdy jsou doskočné. Stěna nedalekého přístřešku má některé cihly "vystrčené" a může tedy posloužit jako cvičná horolozecká stěna. Není...


 

Na tomto místě najdete hrazdy tří různých výšek (včetně doskočné) a žebřiny.


 

Nízké hrazdy tří výšek (ta nejvyšší je použitelná), dlouhá bradla a dvě lavičky na potrápení břicha a protažení.


 

Fitness hřiště u ZŠ a MŠ Na Beránku (mimo areál) za ulicí Urbánkova. Přístup je možný i z Modřanské rokle. Hrazdy, žebřiny, ručkovadlo, bradla, posilovací lavice. Text: Beda.


 

Asi 100 m po cyklostezce na jih od nádraží v Modřanech najdete místo s lavičkami na procvičení břicha, spodních zad, stanovištěm na výpony a dvěma tyčemi na kliky.


 

Asi 200 m po cyklostezce na jih od nádraží v Modřanech najdete místo s hrazdami, kladinou, stanovištěm na protažení a asi 3 m vysokými žebřinami. Hrazdy nejsou vhodné na trénování muscle-upu, ale z důvodu různé výšky jsou...


 

Braník (P-4)

Foto: Jana Tylová pro OVP

Lokalita: Praha 4 - Braník

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (3)

Mapa


Místo bylo při povodních v roce 2013 zničeno a v říjnu 2014 nově vybudováno. Další informace brzy doplníme.


 

Venkovní posilovna určená převážně pro seniory. Najdete v ní ale i bradla na kliky.


 

Profesionální sada s hrazdami, žebříkem, bradly, kruhy a lavičkou na břicho. Zákres v mapě je orientační. Znáte-li přesnou polohu, budeme rádi, když nám pošlete GPS souřadnice.


 

V Motolském háji najdete žebřík na ručkování, který se dá použít i jako hrazda, soustavu čtyř kladin, jednu přízemní kladinu a dvojici laviček na břicho.


 

Venkovní posilovna, v níž se nachází hrazda na shyby (ne tyč, ale madla), bradla, lavičky na procvičení břicha a případně zad, rotopedy, stroje na procvičení rovnováhy. Místo se zřejmě na noc a na zimu zavírá.


 

Za domem Lohniského 9 najdete fitpark pro seniory. Zdejší vybavení je hlavně pro rehabilitační cvičení, ale můžete jej využít např i jako bradla. Některé stroje po přidání záteže například sparingem poslouží i na celkem...


 

Dvě trojhrazdy (bohužel obě stejného typu a celkem nízké), jedny bradla, lavička na břicho, plošina na výpony, překážky (jsou ale dost daleko od sebe), kladina a tyče u země (např. na kliky).


 

Velmi slušně vybavené místo na cvičení v přírodě. Jsou tu dvě trojhrazdy, bradla, dvě překážkové dráhy, žebřík na ručkování, dvě lavice na sedlehy, slalomová dráha, dvě tyče u země na kliky, dvě vysoké a jedna nízká...


 

Tady najdete malý plácek pravděpodobně zamýšlený na parkour, na kterém se dá s trochou fantazie i pocvičit. Nízké tyče můžete použít na kliky, koule zamýšlené na skoky na přesnost zas na dřepy s balancováním.


 

V původním místě areálu zdraví u lesní zoo v Chuchli najdete trojhrazdu, přičemž jedna část je doskočná. Bohužel je to jediné vybavení, které bylo z původního areálu zdraví zrekonstruováno. Nic jiného zde není. Nový...


 

Park se stroji na cvičení, který byl projektován hlavně pro seniory a je volně přístupný.


 

Tady najdete 4 hrazdy, bradla na kliky, lavičky na procvičení břicha a zad, kladinu, žebřiny, žebřík na ručkování a i nějaké stroje. Místo je kompletně vybaveno.


 

Celkem 9 strojů určených hlavně pro seniory. Jedním z nich jsou bradla použitelná na kliky.


 

V polootevřeném dvoře najdete ručkovadlo, žebřiny, krátká bradla na kliky, tyč u země např. na zapření nohou nebo klikování a vozík na nohy. Na přítahy se dá použít bok ručkovadla nebo věšáky poblíž. Asi 50 m na východ se...


 

Na Ladronce najdete ručkovadlo, tři hrazdy (ovšem velmi nízké), nakoněné žebřiny, krátká bradla na kliky a vozík na posílení nohou.


 

U zadní brány do obory Hvězda najdete skloněná dlouhá bradla, protahovadla, lavičku na břicho, kladinu a nižší hrazdy.


 

Venkovní posilovna spíše pro seniory, ale bradla na klikování tu najdete taky.


 

Venkovní posilovna spíše pro seniory, ale malá bradla tu najdete taky a na hřišti ve stejném areálu si i zashybujete.


 

Fialka (P-6)

Foto: Užovka

Lokalita: Praha 6 - Řepy

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (6)

Mapa


Vynikající venkovní posilovna pro workout vystavěná za přispění Letiště Praha a MČ Praha 17. K dispozici jsou hrazdy různých výšek, bradla, několik lavic, stalky, kladiny, balanční prvky, svislé tyče, a další prvky.


 

Vypich (P-6)

Foto: www.praha6.cz

Lokalita: Praha 6 - Břevnov

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (0)

Mapa


V předpolí obory Hvězda u křížení ulic Za Oborou a Pozdeňská najdete 8 fitness prvků: nízkou hrazdu pro kliky, vysokou hrazdu pro přitahování, žebřík pro ručkování, balanční kladinu, stabilní chůdy a šplhací žebřík,...


 

Letenský kopec je vynikající místo na trénování nohou a fyzičky.


 

Vynikající místo na trénink nohou a fyzičky.


 

Hrazda a široká lomená hrazda na žebřinách, žebřiny a tyče na šplhání. Hřiště by mělo být v letních měsících a mimo čas výuky přístupné veřejnosti. V zimních měsících a v době výuky je pro veřejnost uzavřeno. V...


 

V botanické zahradě najdete nedaleko arboreta hrazdu, kterou si můžete vychutnat v klidu uprostřed přírody.


 

Poblíž loděnice v Troji najdete hrazdu, krátká bradla, kladinu a nízké tyče např. na kliky.


 

Pod kanálem (P-7)

Foto: Jana Tylová pro OVP

Lokalita: Praha 7 - Troja

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (0)

Mapa


Malé venkovní fitness pod vodáckým kanálem v Troji. Jsou tu pouze dva cvičební prvky, které vidíte na fotce.


 

Hrazdy tří různých výšek včetně doskočné, kladina a překážky na přeskakování. Přečtěte si článek Fitness pod širákem ve Stromovce.


 

Na tomto místě ve Stromovce jsou železná bradla, lavičky na břicho a záda a pak ještě něco, co připomíná bradla, ale má to úchopy. Opodál najdete několik míst na protažení nohou. Přečtěte si článek Fitness pod širákem ve...


 

Vynikající místo na trénink nohou. Vyskákejte si je a pak pokračujte až na Vítkov k památníku. Ale pozor! Schody byly sice postaveny už v roce 2010, ale dosud nejsou zkolaudovány, takže použití je na vlastní nebezpečí.


 

Starší hrazdy dvou různých výšek - ta vyšší je doskočná. Ač jsou tyče kovové, nejsou v zimě ani v létě nepříjemné na ruce. V nové části parku najdete tři hrazdy různých výšek (ta nejmenší je opravdu malá), čtyři...


 

Na hřišti základní školy najdete několik branek pevně uchycených do země. Dají se využít jako hrazdy. Přístupné jsou ale jen mimo vyučování!


 

Fitness stezka Rokytka (P-9)

Foto: Hammer Strength Fitness

Lokalita: Praha 9 - Vysočany

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (9)

Mapa


Velmi dobře vybavená fitness stezka se dřevěnými cvičebními prvky nedaleko Rokytky. Jsou tu například benčové lavice, činky na dřepy, předkopávání, žebřiny a samozřejmě i hrazdy a bradla. Park je bezplatně přístupný...


 

Hrazda, nízká lana na šplhání, balanční válec a další prvky. Místo vypadá jako dětské hřiště, ale i podle informačního panelu se jedná o sportoviště.


 

Několik posilovacích strojů určených převážně pro seniory, ale jsou zde i bradla.


 

Hrazdy tří výšek, vodorovný žebřík na ručkování, krátká i dlouhá bradla a poměrně vysoké překážky. Opodál najdete stroje na posilování převážně (ale ne jen) pro seniory.


 

Hrazdy, bradla, žebřiny, lavičky na břicho, stroj na ramena a ještě další posilovací stroje přímo vystavěné pro workout.


 

Tady najdete malou cvičnou a volně přístupnou horolezeckou stěnu. Je opravdu nízká, ale pokud po ní budete traversovat několikrát dokola nebo budete např. vynechávat chyty určité barvy, taky Vám to něco dá.


 

Na hřišti ZŠ Fryčovická jsou dvě starší, ale pevné hrazdy a jedny položebřiny. I přes jejich věk se na nich cvičí výborně. Vchod na hřiště je ze západní strany.


 

Víceúčelové hřiště, na kterém jsou i hrazdy, žebřiny a několik dalších prvků. Hřiště vypadá jako dětské, ale je určeno pro všechny.


 

Pískovcová (P-9)

Foto: Roman Valenta

Lokalita: Praha 9 - Prosek

Víte o změnách? Napište nám!

Fotogalerie (5)

Mapa


Malé sportoviště se třemi malými nízkými hrazdičkami, žebřinami a dvojicí vysokých hrazd. Bradla chybí, zatím se dá v pokleku improvizovat na kolotoči :-) Na houpačku se dá připnout TRX. Text: Roman Valenta


 

Velmi dobře vybavená venkovní posilovna s hrazdami, bradly, lavičkami a spoustou dalšího vybavení.


 

V horní části parku najdete trojhrazdu a šikmá bradla. Na dětském hřišti v dolní části pak čekejte další dvojhrazdu. Výšky hrazd jsou cca 2.20 m, takže pro děti jistě určeny nejsou. Ale pozor, jako téměř všechny tohoto vzoru...


 

Tady najdete žebřiny a několik hrazd. Místo je i přes zdánlivě chudší vybavení jedinečné, protože hrazdy u žebřin jsou naproti sobě, takže se dají trénovat přeskoky.


 

Tady najdete posilovnu určenou pro seniory, ale jsou tu i krátká bradla na kliky.


 

Hrazda mezi vlajkovými stožáry se může zdát nízká, ale poslouží i tak.


 

Venkovní posilovna s několika málo stroji. Hrazda ani bradla tu sice nejsou, ale vybrat byste si měli. Otevírací hodiny parku se liší podle měsíců: I - III: 6 - 22 IV - X: 6 - 23 XI - XII: 6 - 22 Při nepříznivém počasí (mráz...


 

Fitpark pro seniory. Hrazda tu není ani jedna, ale bradla na kliky tu jsou.


 

Trojhrazda, žebřiny, dvě hrazdy proti sobě a šikmá bradla. Na první pohled je místo chudší, ale na ten další... Zkuste jej zkusit a uvidíte.


 

Ručkovadlo a několik různých posilovacích lavic. Hned vedle v parku je hřiště na petanque. 


Inzerce

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner