Lokalita: Trutnov, Kemp Dolce, Dolníky, Volanov
GPS: 50.5443, 15.8695 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 16 km
Náročnost: Vyšší
Dobré pro děti: Ano

Popis

Lákali, možná i trochu přemlouvali, abych taky startovala. Byla jsem zviklaná a asi i chtěla po více jak roce na sebe zase navléknout startovní číslo. Trutnovský X-triatlon je tradičně součástí středečního poháru triatlonů na Trutnovsku. Předpověď počasí se vyplnila – teplota vzduchu během dne se nedostane ani k 15°C a je pršlavo. (Který amatér by si na 400 m plavání sháněl neopren?) Celý den mi odpolední start vrtá hlavou – mám, nemám, mám, nemám... Nakonec za mě tak trochu rozhoduje náhoda – zvoní telefon a je z toho relativně dlouhý pracovní hovor a já tak přestávám stíhat být v místě startu včas. V tu chvíli se mi nechce nic hrotit, necítím se ideálně, a tak ke startu jen běžím, abych pofandila těm, kteří v ten den nebyli máčkové jako já.

Překvapilo mě množství lidí u depa: To se všichni zbláznili, či co? Podle organizátorů se na start triatlonu postavilo 90 jednotlivců a dalších 11 tříčlenných štafet, takže suma-sumárum to je 120 závodníků. Vzhledem k počasí opravdu obdivuhodné číslo a současně se jednalo o rekordní účast vůbec. A na příští rok se asi bude muset zvětšit depo, uvažují organizátoři.

Pršelo a vůbec mi nevadilo, že mám na sobě dlouhé elasťáky, dlouhý rukáv a vestu a nemusím se svlékat do plavek a skákat do studené vody. Plavalo se 400 m, následovalo 12km MTB na dvou 6km okruzích a 3,5km běh, také na 2 okruzích. Tratě byly přívětivé i pro méně trénované jedince, aby si mohli triatlon vyzkoušet prostě všichni. A to se taky dělo. Pro spoustu lidí bylo asi nejtěžší disciplínou právě plavání. Nicméně výjezd na horském kole od rybníka na hřeben lehký v žádném případě není a pro mnoho závodníků byl málem vražedný. A ještě ho museli zdolat hned dvakrát, nohy byly jak brok. Sjíždění po mokrých loukách na rozbrnkaných nohou také pro spoustu nebylo zrovna lehkou disciplínou. A nakonec ještě 2krát obkroužit okolo rybníků po svých.

Jako divák jsem se občas trochu pobavila při pohledu do depa, když někteří zápasili s převlékáním. Holt je vidět, že triatlon je opravdu komplexní disciplína.

I když se jedná o malý regionální závod, i tak časomíra byla elektronická a mediální podpora (tisk a kamera) nemohla chybět a taktéž doprovodný program. Všichni byli v cíli spokojení, i když se museli zabalit do zimníků.
A já? No, mrzí mě, že jsem vyměkla, ale asi to tak mělo být, snad někdy příště…

Fofo: zdroj: Trutnovinky.cz