REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

16km běžecká trasa okolo Černé hory

80 %

2 hodnocení

Autor: Chrrr.|38 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běhání, Cyklistika, Horské kolo, Trail running
Datum vložení: 02.08.2016
V oblíbených: 3 lidí
Absolvovalo: 2 lidí
Lokalita: Krkonoše, Janské Lázně, Černá hora
Délka trasy: 16 km
Náročnost: Vyšší
Charakter: šotolina, trochu asfaltu

Popis

Černá hora je tzv. krkonošskou rozsochou, což znamená, že není součástí hlavního hřebe pohoří, ale vystupuje z něj do kraje. Vypadá to, jako že ten kopec je prodlouženým „kukátkem“ Krakonoše a dohlíží na nás smrtelníky, jestli neděláme někde nějakou neplechu… Jenže, hlavně ten kopec pořád přitahuje naše oči a naše touhy, vyběhnou na něj. Sice není nejvyšší z našich kopců, ale táhne jako magnet a dostat se nahoru zadarmo rozhodně není (i ta lanovka je zatraceně drahá).
 

Trochu si tentokrát pomůžeme a auto necháme zaparkované na parkovišti u Hoffmanovy boudy, čímž získáme drahocennou výšku. Tady se napojíme na žlutou turistickou značku, která nás od začátku šetřit nebude a pěkně nám zvedne zem pod nohama. Po kilometru po šotolinkové cestě se žlutá napojí na silnici, která úbočí Černé hory křižuje až nahoru. Po asfaltce běžíme nahoru do kopce do první ostré zatáčky. Tam námi vyvolená modrá turistická značka odbočuje na lesní cestu. Okolo Zrdcadlových bud nás modrá povede až na rozcestí pod Kolínskou boudou. Cestou nás ještě čeká kopec od Zrdcadlovek, a pak ještě jeden prověřovák. Rozhlédnout se můžeme krásně do kraje na Vrchlabí, Lánov a Strážné. Na křižovatku pod Kolínskou boudou si člověk trochu odpočne, kousek se sbíhá, a pak zase začneme stoupat pod Václavák (po červené značce) a do Černohorského rašeliniště (po zelené).
 

Proběhnutí rašeliništěm je vždycky zážitek, to se nestále mění a i když člověk běží do kopce, tak mu to na dřevěných lávkách ani nepřijde. Takže na svážnici jsme coby dup. Přeběhnout cestu a serpentýnami „hurá“ vystoupat k Černé boudě a nahoru na vrchol Černé hory k vysílači. Tam a zpět stejnou cestou. Dolů se vydáváme okolo horní stanice lanovky a po asfaltce k Zinneckerovým boudám. U nich odbočíme vlevo, překřižujem sjezdovku a napojíme se na Zvonkovou, tzv. sáňkařskou cestu, která je později značená červeně. Ta nás dovede až na horní okraj Janských Lázní. U prvních chalup se překřižováním sjezdovky napojíme na cestu, která nás vrstevnicí dovede k Ludvikově boudě a následně na parkoviště u Hoffmanovy boudy.
 
TIP: Můžete si vzít i kolo, jen neprojedete přes rašeliniště, ale to lze bez potíží objet.
 
Můžete si být jisti, že na této trase bude jen pár úseků, kde můžete narazit na větší počet turistů. Spíš poběžíte sami kránou přírodou ale nenáročným terénem. Hezké proběhnutí všem! 

Foto: Archiv Chrrr & WOK©outdoor

Praktické informace

Parkování 1 den = 60,-Kč (více info: www.skiresort.cz)

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

13km proběhnutí (hike) z Pece na Lišku a zpět

13km proběhnutí (hike) z Pece na Lišku a zpět

Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Liščí hora

80

%

80

%

Diskuze (1)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Chrrr.| 02.08.2016 |

Iva Didova Carsa| 08.08.2016 |

Děkuji za doporučení této trasy. Ubytovali jsme se přímo v Hoffmanově boudě. Běželi jsme trasu, jak je popsána + druhé kolo jsme to otočili, protože závěrečné klesání bylo opravdu velmi prudké a nechtěli jsme to absolvovat po 30 km ještě jednou. Jinak to bylo celkem běhatelné - celkové převýšení nějakých 1500m, jen nahoře jsem trochu bloudili - je tam několik značek. Lidí docela dost, ale šlo to. Jo a v Hoffmanově boudě mají luxusní snídani - doporučuji :)

Komentáře

24.08.2016 11:04| Chrrr.

Díky Ivě Didové Carsa za hodnocení, a že vyběhla. Ano, v obou směrech je to zajímavé.
Lidi jsou na horách letos snad všude - viz http://www.outfanatic.com/clanek-1434-Vylet-na-Snezku-Pro-bezce-otazka-hodinky-lenosi-zabiji-pul-dne.

A taky díky za super info o Hoffmanově boudě!

Banner