REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Spartan Race 2013: Když pořadatel v pokynech varuje „You may die!“

40 %

2 hodnocení

Autor: Šárka|43 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Extrémní závody
Datum vložení: 12.06.2013
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Monínec
GPS: 49.5503, 14.5219
Náročnost: Vyšší
Charakter: bahno

Popis

Kterému závodu nevadí, že silné deště rozmáčejí lesy i louky a i z jindy pohodlných cest udělají bahniště? Přeci tomu, jehož pořadatelé chtějí (minimálně podle fotek) závodníky nejen unavit, ale hlavně co nejvíce zabahnit. A právě takový byl Spartan Race, jemuž se věnuje následující článek.

Minulý víkend se na České Sibiři sjelo kolem tří tisíc mužů a pěti set žen, kteří si mohli vybrat mezi sobotním pětikilometrovým a nedělním dvanáctikilometrovým okruhem se startem na úpatí monínecké sjezdovky.

Na obálce obdržené na prezentaci si každý mohl přečíst výhružný nápis "You may die!!!". I další pokyny, jako například ten o povinnosti napsat si na lýtko věk (Že by pro případné zhodnocení, zda naše orgány jsou vhodné pro transplantaci?) vzbuzovaly respekt.

Na trati závodníky kromě výrazného převýšení čekaly také různé překážky: přelézání/podlézání/prolézání zdi, tahání kusů železa bahnem, přenášení pneumatik od traktoru, přeskakování ohně, hod oštěpem, šplh po laně, přelézání sítě, ručkování či brodění rybníčku.

Během závodu se běžci přesvědčili, že jen o běhu to nebude (Spadl jsi ze šplhání? Tak třicet angličáků. Netrefíš se oštěpem? Tak znova.), a statičtí svalovci, kteří si před startem jen tak mimochodem udělali dvacet schybů na jedné ruce, že o běhu to přece jenom trochu bude (Jak ta holka může tím bahnem běžet z kopce tak rychle, vždyť se zabije!).

Královskou disciplínou bylo plazení se bahnem po kamenech pod sítí z ostnatých drátů. Tady se ukázalo, že tělochlubičské odhalování potetovaných zad může být někdy na škodu - přeci jen zachytit se tričkem bylo o něco méně bolestivé než rovnou trhat kůži. Šrámům se snad nevyhnul vůbec nikdo a nejeden závodník jistě během dlouhých minut pod drátem zapřemítal, kdy že se to naposledy nechal očkovat proti tetanu.

O oblíbenosti závodu svědčí, že někteří neváhali absolvovat oba dva závody jen den po sobě (tedy Spartan Sprint i Spartan Super). Kdo z nich se odváží i na dvaadvacetikilometrový Spartan Beast ve slovenském Vechci, který se koná 31. srpna 2013?Autorka fotek v článku: Radka Koucká.
Na fotky od organizátorů se můžete podívat na facebook závodu

Více informací o závodě na webu Spartan Race.

Mapa

Absolvovali

Související zážitky

Czech Adventure Race 2016

Czech Adventure Race 2016

Šumava, Plzeňský kraj, Czech Republic

100

%

100

%

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Šárka| 12.06.2013 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 878 lidí)


Banner