REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Největší komerčně raftovaný vodopád světa: NZ

100 %

1 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /home/www/outfanatic.com/www/outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: Adriana P.|2 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Datum absolvování: 28.12.2018
Datum vložení: 22.05.2019
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Rotorua, Nový Zéland
Náročnost: Nízká
Cena: 85-95 NZD

Popis

Rafting na Novém Zélandu patří mezi oblíbené sporty. Oblast okolo Rotoruy je známá svými adrenalinovými a outdoorovými aktivitami. Patříte-li tedy mezi milovníky adrenalinu, raftingu a vodních sportů, rozhodně byste tuto oblast neměli vynechat!

Řeka Kaituna nabízí díky svému charakteru světově unikátní příležitost! Tou je 7metrový vodopád Tutea. Nejvyšší vodopád světa, který si můžete sjet s raftovou agenturou. Opravdu žádné fotky ani videa se nerovnají vlastnímu zážitku, kdy vjíždíte do masy vody, která se s ohromnou silou valí kolem vás! Peřeje 5. stupně vám vženou adrenalin do krve.

Možná vás bude zajímat, jak takový sjezd probíhá. Na začátek je důležité říct, že není potřeba jakýchkoliv předchozích zkušeností. Profesionální kormidelníci vám vše na místě důkladně vysvětlí – včetně tréninku na suchu.

Vše začne, když se dostavíte do raftové základny.. Zde na vás čeká tým opravdu přátelských rafťáků, se kterými se rozhodně nudit nebudete. Nejprve je potřeba podepsat bezpečnostní prohlášení a výklad může začít. Stačit vám budou plavky. Dostanete neopren a fleecovou mikinu. Jakmile se všichni převléknou, přijdou na řadu helmy a vesty.

Je na čase se rozdělit do týmů. Na každý raft se vejde 6členná skupina + kormidelník. Teď přichází na řadu trocha „suchého“ tréninku, kde vám kormidelník vysvětlí, jak správně v raftu sedět, jak dobře pádlovat či jak se zachovat těsně před vodopádem. Vyzkoušíte si vše v klidu na suchu. Když kormidelník nazná, že se tým dostatečně sehrál, je čas vyrazit na vodu!

Řeka má zpočátku klidnější charakter. Proto je prostor na srandičky a už mokrý trénink. Během 50 minut nás čeká celkem 14 velkolepých peřejí v krásném úzkém kaňonu. Voda je teplá, břehy lemuje bujná vegetace. Wow! První velká peřej a dokonce hned 2 vodopády po sobě! Adrenalin začíná pracovat!

Před velkolepými Tutea Falls nás čeká ještě plavání v „jezírku“ které má proudy přesně takové, že jsme z raftu vyskočili a proud nás kružnicí donesl pěkně nazpět.

A je to tady! Přijíždíme před vodopád a posloucháme poslední instrukce našeho kormidelníka. Bojový pokřik a už není cesty zpět! 3 záběry, chytit lano, skočit do raftu, skrčit se do klubíčka,… A raft mizí v mase vody, valící se ze všech stran. Nevím, kde je nahoře a kde dole. Raft se vynořil. Voda byla tak silná, že mě vyhodila ven. Nicméně se dle instrukcí stále držím lana! To stačí na to se s pomocí vyškrábat zpět. Ano! Dali jsme to! Paráda!

Všichni jsou nadšení, tak ještě zapózovat na fotku a můžeme jet dál. Další peřeje projíždíme pozadu, ve stoje a s dalšími srandičkami kolem.

Na Zélandu je možné zažít spoustu podobných adrenalinových zážitků:

Třeba sjíždet obří píšečné duny: https://czechtheworld.com/pisecne-duny-te-paki/
Nebo vyzkoušet největší přírodní skluzavku: https://czechtheworld.com/rere-rockslide-novy-zeland/

Řeku Kautina sjíždí více různých agentur. My můžeme jednoznačně doporučit agenturu Kaituna Cascades, protože zážitek z celého sjezdu nám udělali hlavně kormidelníci. Je to taková prima partička bavičů, co mají za sebou nemalé zkušenosti s divokou vodu. Jednoduše zodpovědní kluci, kteří ví, co dělají a ještě si ze všeho umí dělat srandu. Těmhle klukům můžete na 100 % věřit.

Co více dodat? Rafting na řece Kaituna byl naprosto fantastický zážitek! Pro nás i nejlepší den v Rotoruře.

Na video ze sjezdu se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=kf6SOhsoK7s


Absolvovali

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Adriana P.| 22.05.2019 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 880 lidí)


Banner