REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Cyklo výlet podél řeky Ohře

0 %

1 hodnocení

Autor: Aktivní Zájezdy|1 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Datum absolvování: 01.05.2018
Datum vložení: 03.05.2018
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Ohře, Kadaň
Náročnost: Nižší
Dobré pro děti: Ano

Popis

Start naší cesty byl v historickém městě Kadaň. Zdarma lze zaparkovat nedaleko náměstí u kruhového objezdu (ulice Říční). V Kadani se rozhodně jděte podívat na náměstí s krásnými barevnými domy, kostelem bílou věží radnice... Od náměstí doporučujeme jet k františkánskému klášteru, který je zajímavý svými klenbami. Od kláštera sjeďte dolů k řece k lávce Víta Brandy (lávka kopíruje skálu a vede od řeky na jez). Pod jezem je zcela nová promenáda podél řeky. Vše stylové, velice moderní. Přejeďte řeku a vydejte se po pravém břehu vodní nádrže Kadaň (proti proudu) až do obce Rašovice, kde přejedete řeku po moc zajímavém štíhlém mostě. Podjedete pod železničním mostem a vjedete do zámeckého parku. Park je spravován, je zde mnoho druhů vzácných dřevin. Červený zámek Klášterec nad Ohří musíte objet zprava. Dále pokračujte proti proudu řeky kolem lázní Evženie až k vyvýšenému místu "Na vyhlídce". Z obecní silničky je krásný výhled dolů do údolí s řekou. Vyhlídka je na skále. Sjeďte dolů do obce Černýš, zahněte doleva k řece a pokračujte proti proudu. Minete bývalou továrnu s vodní elektrárnou. V obci Lužný doporučuji sjet z cyklostezky a pokračovat podél řeky (řeku budete mít nalevo a pojedete proti proudu). Cesta vede k chatám a bude se zužovat. Po pravé ruce budete mít skály. Na dvou místech můžete nabrat vodu z čistých studánek. Asi na třech místech jsou tak velké kameny, že budete muset sesednout z kola a kolo vést. Kousek se jde i lesem (asi 200 m) a pak se cesta zase začne rozšiřovat.
V obci Boč přejeďte most a vydejte se po silnici (značená cyklotrasa č.6) do obce Kamenec, Korunní a Stráž nad Ohří. Ze Stráže pokračujte do Jakubova, Vojkovic,Velichova (kde je zámek), a Radošova. Největší atrakce je výjimečný zastřešený dřevěný most v Radošově. U mostu je cedule o jeho historii. Pod střechou hnízdí několik druhů ptáků. Přejeďte most a hned za mostem je velice dobrá restaurace (č.p.5).
Zde jsme se otočili a jeli zpět.
Na zpáteční cestě jsme ve Velichově přejeli most a jeli po červené turistické (levá strana řeky Ohře). Je zde jeden nepříjemný úsek (GPS: 50.2919983N, 13.0082450E), asi 150 metrů budete muset jet vedle železničních kolejí po kamenech. Jakmile přejedete most, sjedete doprava na cestu a budete pokračovat po silničce. Ve Vojkovicích zůstaňte na levém břehu, pokračujte po červené turistické stezce. V Olšinkách najedete pod vrcholem Špičák (504 m.n.m) na silnici, která vede do Damic. Ještě před Damicemi uhněte na rozcestě "Údolí vlků" doprava dolů k řece (GPS: 50.3268472N, 13.0189953E). Nedaleko odsud je zřícenina hradu "Horní hrad". Ve Stráži nad Ohří přejeďte most na pravý břeh a pokračujte po značené cyklostezce č.6. do Korunní, Kamenec, Okounov, Lužný. V obci Lužný přejedete řeku na levý břeh a zde se navrátíte po shodné trase až do Kadaně. Celkem jsme najeli cca 65 až 70 km.


Mapa celé trasy: https://mapy.cz/s/2BJsu

Absolvovali

Související zážitky

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Aktivní Zájezdy| 03.05.2018 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 660 lidí)


Banner