REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Na běžkách ve Švýcarsku

90 %

2 hodnocení

Autor: Táňa Liška|2 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Datum absolvování: 16.03.2018 - 25.03.2018
Datum vložení: 07.04.2018
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Kandersteg / Blümlisalp / Bernský kanton
Náročnost: Střední
Charakter: volitelná náročnost

Popis

Švýcarsko je rájem upravených tratí, jak pro klasiku, tak pro bruslení. Byla jsem v oblasti Thun na konci sezóny, kdy většina tras už byla uzavřených (jela jsem pracovně a běžky si vzala spíš z hecu:), kvůli nečekané nadílce sněhu však místní neváhali vše znovu otevřít a upravit.
Dědina Kandersteg nabízí několik mnohakilometrových tratí různé obtížnosti, kde přes týden mimo hlavní sezónu potkáte jen málo lyžařů. Užíváte si trasy jen sami pro sebe, výhledy na Alpy, občas rachot padající laviny a neskonalou vstřícnost místních lidí. Levné ubytování najdete v místním mezinárodním skautském centru, kde vám za příspěvěk půjčí i sněžnice, sáně nebo lyže.

Přímo z Kanderstegu vedou tři lanovky na vrcholy Oeschinensee, Allmenalp a Sunnbuel. Zde je mnoho tratí pro lyžaře, občas i něco pro běžkaře a samozřejmě udržované stezky pro zimní treky. Zázemí lanovek disponuje šatnami, úschovnou a dokonce sprchou - což je velmi pohodlné, do lyžařského oblečku se převlečete až na místě a cestu zpět nemusíte aboslvovat v mokrém. Můžete si tu půjčit i sněžnice. To jsem velmi ocenila ve chvíli, kdy jsem po 1km naznala, že trasy jsou příliš namrzlé a nebezpečné a bylo mi líto se vracet dolů do vesnice, když už jsem jednou nahoře. Uděla jsem si tak túru na sněžnicích až k ledovcovému jezeru Daubensee. Po cestě doporučuji zastavit se v jediné horské chatě široko daleko, Schwarenbach. Svůj čas tady trávil i Mark Twain, Picasso nebo Jules Verne a dobře tu vaří.

Kandersteg oproti jiným švýcarským zimním střediskum není tak velký ani známý, pokud ale preferujete klid a pohodu na venkově, krásně upravené trasy bez desítky dalších lyžařů a cenově dostupné ubytování, určitě doporučuji tohle místo navštívit. Já se v létě plánuji vrátit na ferraty :)

Absolvovali

Související zážitky

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Táňa Liška| 07.04.2018 |

Luboš Tyl| 07.04.2018 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 671 lidí)


Banner