REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku
Autor: KRKONOŠSKÝ SURVIVAL|5 vložených zážitků
Hodnocení autora: TOP zážitek
Datum absolvování: 16.03.2018
Datum vložení: 17.11.2017
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: chata Kara, Roudnice v Krkonoších
GPS: 50.6739, 15.5121 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 70 - 120km
Náročnost: Vyšší
Charakter: 20hod survival, scorelauf s vloženými disciplínami
Cena: 980

Popis

MČR V ZIMNÍM PŘÍPRODNÍM VÍCEBOJI. SCORELAUF 3členných týmů na 20hodin v zimních horách s vloženými disciplínami vhodný jak pro výkonnostní sportovce, tak pro hobíky.

www.krkonosskysurvival.cz

Zvládáte dobře orienťák? Běháte na lyžích? Lezete? Tohle všechno i v noci? Pokud máte dva stejně šikovné kamarády (nebo kamarádky), pak máte šanci na dobrý výsledek na Krkonošském survivalu (KS), který startuje 16. března 2018 v nočních hodinách. KS je scorelauf s vloženými disciplínami, který trvá 20 hodin. Pro upřesnění: v terénu na vás může čekat kolem 50 kontrolních stanovišť, za jejichž navštívení získáváte body. Není dáno pořadí kontrol a ani nejsou všechny povinné. Toto, společně s faktem, že kontroly mají různé bodové hodnoty, dělá z tohoto závodu tak trochu i matematický úkol. Díky postupující únavě, terénu a počasí s mnoha proměnnými. K tomu bude připraveno několik doplňkových disciplín, za které získáváte další body.
Cíl a zázemí závodu je na horské chatě Kara, odkud Vás v pátek večer odvezou autobusy na start. Předchozí ročníky startovaly např. v Jizerských horách, u pevnosti Stachelberg, nebo na „Pomezkách“. Díky letošnímu místu startu bude opět několik prvních hodin závodu ve zcela neznámém terénu (míněno vzhledem k minulým ročníkům).
Pokud máte rádi extrémní závody, ale nelíbí se Vám, když musíte postupovat podle přesně nalinkované trasy, nebo harmonogramu, tohle je závod právě pro Vás.
Podle výšky sněhové pokrývky si budete moci zvolit, jestli na trase poběžíte, pojedete na běžkách, nebo půjdete na sněžnicích.
Při KS 2018 na Vás bude nachystáno několik měřených kilometrů na běžkách, lanové aktivity, brod Labe, časovka neprostupným terénem. A ještě něco navíc. To vše je vložené do jednoho velkého orienťáku. Přijďte porovnat síly s ostatními. Nemusíte mít strach, že to nezvládnete. Záleží jen na tom, abyste byli včas v cíli. Můžete urazit i polovinu z toho, co vítězové, ale nezažijete pocit, že na Vás v cíli několik hodin čekali. Jen nebudete mít tolik bodů. Každý rok se na KS setkávají jak profíci ve svém oboru, tak úplní začátečníci. A všichni mají možnost potkávat se během závodu na trati. Je tak možné občas něco takzvaně odkoukat. Ti pomalejší totiž sledují pomyslnou hlavní linii závodu. Zatímco ti rychlejší odbíhají od zmíněné hlavní linie více do stran, ke vzdálenějším kontrolám a k těm pomalejším se znovu vrací.
Noční příroda, a zvlášť ta horská, je ve tmě úplně jiná. Čekají Vás přinejmenším neobvyklé zážitky. Moc dlouho radši neváhejte.
Základní startovné platí do 5. ledna, takže je nejvyšší čas začít shánět parťáky! Navíc je závod omezen správou KRNAP na 55 trojic.
TV reportáže z předchozích ročníků můžete shlédnout zde:
https://sport5.cz/extremni/krkonossky-survival-2017-9ef82bfc.html
https://sport5.cz/extremni/krkonossky-survival-2016-mcr-v-zimnim-prirodnim-viceboji-b0e0394b.html

Praktické informace

www.krkonosskysurvival.cz

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

16km běžecká trasa okolo Černé hory

16km běžecká trasa okolo Černé hory

Krkonoše, Janské Lázně, Černá hora

80

%

80

%

Ledopády Mařenka

Ledopády Mařenka

Teletín, okres Benešov

60

%

60

%

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

KRKONOŠSKÝ SURVIVAL| 17.11.2017 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 712 lidí)


Banner