REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

EPO TrailManiacs Slapy očima loňského vítěze

50 %

2 hodnocení

Autor: Lenka Nováková|2 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běhání, Trail running, Ultramaratony
Datum absolvování: 21.10.2017
Datum vložení: 15.09.2017
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Cholín
GPS: 49.7199283, 14.3310861
Délka trasy: 61,47 a 33
Náročnost: Vysoká
Charakter: terénní běh
Cena: 300 - 700,- dle délky trati a termínu přihlášení

Popis

Letošní závod v trailovém běhu okolo Slapské přehrady EPO TrailManiacs Slapy se uskuteční v sobotu 21.10.2017. Centrum je tradičně na Hořovické chatě na Cholíně. Kdo se necítí na nejdelší trať 61km si může přijít zaběhnout kratší verzi a to 47km nebo 33km.
Více na http://trailmaniacs.cz/.

A jak to viděl loni vítěz Tomík Rybář? Tady je jeho pozávodní reportáž, třeba vás inspirujea přijedete se podívat:-)

"Je neděle a ležím v saunovým světě a dávám si s Lůcou relax, než na nás večer naskáčou kluci. Včera jsme totiž oba vyhráli závod na Slapech TrailManiacs. Lůca vyhrála největší aplaus za to, že stihla limit, a já za novej rekord trati.
Tohle jsem vážně nečekal...
V týdnu před závodem jsem klidnej, je to daný tím, že vím, že po TransAlpine run více méně skoro neběhám a jen hraju hokej, sem tam lezu a začínám suchou přípravu na běžky.
Ještě v pátek ráno zvažuju, jestli neběžet krátkou trať. Ale na prezentaci zjištuju, že na dlouhé trati je dost lidí a tak nepoběžím sám.. :). Na baru s Myrem ladíme taktiku. Já mu prej nechám prémie a on mě nebude nahánět.. :).
V pět ráno stávají nedočkavci. Já v 5:20. Až budu zkušenej, budu vstávat jako Bára v 5:45.... Tiše závidím Lůce, která startuje až v poledne.
Vykážou nás z autobusu a máme ještě chvilku čas na to promrznout.
Před startem stihnu růžovou toi toiku a hurá na startovní fotky.
Doufám, že se poběží pomalu, protože loňskej masakrózní start mi moc nechutnal.
Samozřejmě se jeden blázen našel a vyrazil jako střela. Myro - to se dalo čekat.... Jakmile mizí kamera, mizí i Myro v hlavním balíku - ...hodnej kluk.
Přesně podle mých představ. Po kilometru to nevydrží kluk v kulichu a vyrazí vpřed. Nebezpečně nám cuká. Zvažuji, jestli je to janek, kterej vykysne, nebo je to nějakej borec. Když ho po 3 kilometrech pořád vidím v zatáčce před sebou, usuzuju, že to bude asi spíš borec. A tak přeřadím na dvojku a z kopce si ho docvaknu. Během 5ti kilometrů se představujeme. Jmenuje se Honza a vysype z rukávu asi milion vítězství za posledního půl rok. To mě trochu rozhodí - tak, že během kilometru házím dvě parádní krysy..
Na první rychlostní prémii jdu zlehka - přece jsme se s Myrem dohodli.. ;). Oproti loňsku jsme tu o 10minut pomaleji.
Během dalších 20ti kilometrů se s Honzou navzájem testujeme. Běžíme fakt kalup. Takovej, že na druhé rozhledně z pořadatelů ještě nikdo není a na občerstvovačce nás prý čekali až za další půl hodinu...
To jsme na 30tém kilometru. Teď přijde ta techničtější část.
S Honzou spolupracujeme a ani nás nenapadne, že by nás někdo mohl zezadu docvaknout. Skoro všechny kopce běháme. Po rovině to tahám a z kopce, po tréninku z TransAlpine run, rozhodně neztrácíme. A už je tu brod. Prej jestli se budu zouvat.. vtipálek.. :) Jen nás mrzí, že na brodu nejsou fotografové...
Na druhou rychlostní prémii dobíháme s velkým náskokem. Michal Peitz prý všechny zavedl do nějakého lomu a tak všichni komplet nabrali 10minut manko... Šikovnej kluk..:):). Na občerstvovačce si dám dietně jednu kostku sýra a jsem ready pokračovat. To Honza vypadá, že by tam byl rád dýl. Ale nechce ztratit kontakt, tak vybíhá za mnou. Na Albertových skalách zjišťuju, že asi nestihl nabrat vodu a tak mu dávám cucnout. Vyžunkne mi půl camel bagu a nevypadá čerstvě. Trail mě baví a najednou zjišťuju, že jsem sám... Zabijáckej reflex mi automaticky prodlužuje krok. Jen si neuvědomuje, že nejsem na desátém kilometru a tak mě bere křeč. A tak zvolňuju a do občerstvovačky jdu hodně opatrně. Tam mě čeká záchrana - 2 magnézka ze mě udělají zase zabijáka a už si to valím přes most do cíle. Šťastnej, překvapenej a zase šťastnej.
V cíli pivko a pak ženu rychle do sprchy, vymydlit se a vlézt do civilu. Tady se totiž dělá půda pro další závod. Není nad to, aby soupeři viděli, když dobíhají, jak tam už vítěz sedí vymydlenej v cool brejlých a péřovce a ideálně pije teplej čaj.. :).
Teď už jen ve zkratce: Večírek super, vyhlášení až skoro dojemné, super parta, topinky byly, Jiřík byl mistr panáků, Lůca stihla limit a ráno pohodová snídaně...
Musím končit třetí kolo sauny čeká..."

Zveřejněno se svolením autora Tomíka Rybáře

Mapa

Absolvovali

Mají v oblíbených

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Lenka Nováková| 15.09.2017 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Banner