REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Finská cesta za medvědy

100 %

1 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /data/www/outfanatic.com/www.outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: Michael Růžička|1 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Divoká zvířata, Přežití v divočině, Turistika a treking
Datum absolvování: 01.04.2017
Datum vložení: 19.06.2017
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Finsko
GPS: 64.7697292, 26.9900719
Náročnost: Vyšší

Popis

Plán byl strávit noc v lese v krytech čekáním na medvědy a jejich focením, dopoledne se prospat, odpoledne fotit zvěř v blízkém okolí srubu a večer zase vyrazit do úkrytů v hlubokém lese.

V dubnu 2017 zavolal Honzovi kamarád, ať letí do Finska fotit medvědy, za 15 minut bylo rozhodnuto a Honza vyrazil za Bushmana na expedici. Bushman pořádal i se zúčastnil již mnoho výprav. Tentokrát byla cílem oblast Kumho na Rusko-finské hranice, kousek pod polárním kruhem. Dopoledne jsme prospali, odpoledne fotili v blízkém okolí srubu a v noci vyrazili do úkrytů v lese. Průhled pro foťáky je připraven v celé šíři úkrytu překrytý jen zeleným hadrem umožňujícím posunutí objektivu. Tři dny po sobě skupina nadšenců odcházela ze srubu na krátký pochod lesem k malým úkrytům pro jednu až dvě osoby. Jsou to vlastně malé skleněné budky s úzkým průhledem na rozlehlou pláň a okolní lesy. Příroda Finska je úchvatná. Výprava měla možnost pozorovat obrovské množství živočichů. Hýly, strakapoudy i datla černého, který je označován za ptáka roku 2017. Překvapením byl rosomák sibiřský, kterého se podařilo zachytit a ačkoliv to tak na fotografii nevypadá, je to mohutné a silné zvíře, které je schopné strhnout jelena.
Přes den to na dlouhé procházky nebylo, varováním před delšími pochody nám byly všudypřítomné stopy medvědů a rosomáků. Hlavním cílem byl medvěd hnědý, který se objevoval noc co noc. Přicházel se předvádět a dal tak expedici spoustu času na focení. Mezi všemi vyčníval 380ti kilový samec, asi otec většiny menších medvědů v okolí. Ve chvílích, kdy kvůli tmě nebylo možné fotit je pozorování a rozjímání o životě to pravé a i v těch chvílích, kdy už je medvěd na pár kroků od vás.

Mapa

Absolvovali

Související zážitky

Diskuze (2)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Michael Růžička| 19.06.2017 |

Komentáře

19.07.2017 15:12| Michal Tyl

Ahoj, velká gratulace ke krásným fotkám a zážitkům. Vím co je to fotit medvědy v přírodě a chce spoustu štěstí a pevné nervy :-)

15.11.2018 13:39| Tom 6.

Ahoj Michaeli, mohu se zeptat, jestli jste to měli předem domluveno, nebo tam jsou ty fotící budky přímo připravené a mohou se volně používat pro focení?....měli jste průvodce, a srub jste si museli dopředu objednat? Děkuji za info.

Banner