REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Kam na běžky v okolí Lokte?

80 %

1 hodnocení

Autor: David Das|2 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běžkování
Datum vložení: 14.02.2017
V oblíbených: 2 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Loket nad Ohří
Náročnost: Střední

Popis

Loket nad Ohří je příjemné historické město s množstvím památek, které se nachází nedaleko Slavkovského lesa i Krušných hor. Strávit příjemnou dovolenou zde můžete v létě i v zimě.

V létě využijete řadu turistických tras, kterými je místní okolí přímo protkáno, a v zimě naopak můžete vyrazit za zimními sporty. Jste-li zvyklí si na dovolenou přibalit třeba běžky, určitě zde nebudete zahálet.

K dispozici je hned několik běžkařských tras, určených jak pro naprosté začátečníky, tak i pro běžkařské matadory. Za zmínku stojí nepochybně trasa vedoucí z Lokte až do Karlových Varů.
V okolí nedalekých Mariánských lázní se pak nachází přibližně devadesát kilometrů stop pro běžkaře.

Milovníci bílé stopy ale rozhodně nemohou nenavštívit Nejdecký běžecký areál, který patří k největším ve střední Evropě a nabízí celkem asi šedesát kilometrů běžkařských stop. Zde se vyřádí všichni, kteří sem přijdou. A nevadí-li vám popojet kousek dál, pak stojí za zmínku také Horní Blatná, která má pro běžkaře čtyři okruhy, z nichž si mohou vybrat dle své zdatnosti.

Nejkratší trasa má délku 15 km a nejnáročnější pak měří 30 km a je určena spíše pro zdatnější běžkaře. Nejen sportem však živ je člověk, takže po proběhaném dni je dobré relaxovat a dát tělu odpočinout. K tomu je možné využít některého z wellness hotelů v městečku Loket, kde se můžete naložit do vířivky, nahřát se v sauně nebo jen tak strávit hodinku či dvě v relaxační zóně.

Příjemný večer však můžete strávit také v některé z místních restaurací při sklence vína či půllitru dobrého loketského piva. V městečku najdete též nejrůznější kavárny či cukrárny pro chvíle oddechu. Budete-li si chtít odpočinout od lyží, můžete také navštívit některou z místních pamětihodností, jako třeba hrad, který je dominantou města, a je otevřený celoročně. V zimě se zde navíc koná řada kulturních akcí.

A pak, odpočinutí a plni sil, můžete vyrazit na další běžeckou trasu, třeba tu kolem Lokte. Slavkovský les, nacházející se poblíž je pak zdrojem řady další stop, projetých skútrem, které jsou ideální možností jak poznat tuto v létě kouzelnou a v zimě tajuplnou krajinu. Nádhernou trasou je také okruh okolo Třídomí. V létě parádní stezka pro turisty a v zimě požitek pro běžkaře. Navíc je více než vhodný pro rodiny s dětmi, protože se dá celý tento okruh zvládnout za cca 1,5 hodiny. Jde o perfektní běžkařský terén, mírně zvlněný a z větší části vedoucí lesem. A chcete-li mít jistotu, že jste nic nevynechali, měli byste rozhodně alespoň krátce navštívit nedaleké Karlovy Vary a ochutnat místní becherovku. Pak bude vaše dovolená už prakticky dokonalá.
Další pěkné tipy na běžkařské tratě naleznete na:
http://www.pensionulrika.cz/cz/aktualne/tipy-na-bezkarske-trate-v-okoli-loktu-nad-ohri-41

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Diskuze (1)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

David Das| 14.02.2017 |

Komentáře

30.03.2017 15:55| mistnak

Proboha kdo tohle reklamni sdeleni psal vzdyt je to plny nepresnosti a polopravd

Banner