REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

20km běžkařská trasa okolo Padrťských rybníků

60 %

1 hodnocení

Autor: Brdy aktivně|6 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běžkování
Datum absolvování: 19.01.2017
Datum vložení: 06.02.2017
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Brdy, Padrťské rybníky, Příbram
GPS: 49.6229, 13.7252 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 20 km
Náročnost: Nižší
Charakter: strojně neupravené trasy
Dobré pro děti: Ano

Popis

Je osm hodin, když se mé hůlky zakusují do sněhu v Míšově. Sluníčko se teprve rozkoukává na obzoru a hospodský se připravuje na otevíračku. Ještě dojedu pozdravit bystu Járy Cimrmana a už vyjíždím vstříc bílé stopě. Tedy spíš uhlazené silnici, protože dneska chci bruslit.

Z Míšova jedu po červené turistické značce. Mrzne jak v ruském filmu, tak do toho pořádně dupu, abych se zahřál. Když ale vidím, jak se ke mně derou paprsky slunce na horizontu, musím zastavit a vyfotit si to. Po dvou kilometrech dojíždím na křižovatku. Červená odbočuje doprava, ale já jedu doleva směrem na Trokavec.

Těsně před Trokavcem se ale stáčím zpět po cyklotrase č. 2273. Ta mě vede mezi skalkami rozesetými všude kolem k vrcholu Okrouhlík a dále kolem skály Marie Terezie až k hořejšímu Padrťskému rybníku.

Zde musím zastavit a užít si tu úžasnou atmosféru. Nikde nikdo, všude ticho a sníh se krásně třpytí pod jasnou oblohou. Chvíli fotím, ale pak foťák zase uklidím a jen si užívám krásu pomíjivého okamžiku. Po chvíli se do mě dává zima, a tak do toho zase šlápnu.

Poznámka: Padrťské rybníky byly původně vybudovány k chovu ryb. V roce 1670 zde vznikla železná huť. Protože toto místo bylo pro hutnictví velmi příznivé, osada se velmi rychle rozrůstala a brzy zde vznikla i škola. Na konci 19. století zdejší hutnictví upadalo a Padrť se začala stávat oblíbeným výletním místem. V letech 1952 byli obyvatelé Padrťě nuceně vystěhováni.

Pokračuji po červené značce k dolejšímu Padrťskému rybníku. Silnice je krásně uhlazená, tak to sviští jak na biatlonovém závodě, ale Gábině bych stejnak asi nestačil, a zdejší střelnice je spíše pro děla než pro malorážky.

Přes hráz dolejšího rybníku pokračuji směrem na Přední Záběhlou, ale na hřbetu se odpojuji na lesní cestu Altánská. Ta mě vyvede až na Teslínskou, po které pokračuji doprava směrem na Teslíny. Probíhá zde těžba, takže je silnice místy posypána, ale vždy jen tak 10m kousky. Proti slunku je ale spatřuji až na poslední chvíli. No nic, moje brdské běžky něco vydrží.

Před Teslíny odbočuji doprava na Břizkovec. Zde už se nedá bruslit, takže ten, kdo chce dále bruslit, musí pokračovat do Teslín a dále po zelené. Já se na zelenou napojuji kousek před Břízkovcem a dále sjíždím zpět na červenou a po ní do Míšova. Po červené už mi cesta utíká rychle, protože mě žene myšlenka na grilovanou krkovičku v místním vyhlášeném grilu.

Poznámka: Vrchol Břízkovec se proslavil zejména díky tomu, že zde měl stát radar americké protiraketové obrany. „Kóta 718“ se tak stala cílem vládních delegací, ale i demonstrantů, kteří toto místo chránili svými těly připoutanými v korunách stromů. 17. září 2009 nakonec Barack Obama telefonicky oznámil, že Spojené státy od záměru radaru v Brdech ustupují.

Další výlety a fotografie naleznete na webu http://brdyaktivne.cz/

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Brdy aktivně| 06.02.2017 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 878 lidí)


Banner