REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Pražský parkový survival v Brdech

90 %

2 hodnocení

Autor: Hvězdář|3 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Extrémní závody, Lezení, Orientační sporty, Turistika a treking
Datum absolvování: 12.11.2016
Datum vložení: 16.11.2016
V oblíbených: 2 lidí
Absolvovalo: 2 lidí
Lokalita: Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš
GPS: 49.8645, 14.2385
Délka trasy: 50
Náročnost: Střední
Charakter: Přírodní víceboj

Popis

Zatímco reprezentanti závodili v Austrálii na mistrovství světa a vybojovali pěkné umístění (12. a 15. místo) mezi světovou elitou, my - obyčejní lidé, jsme jeli Parkáč. PPS je krátký survival pořádaný CTVS a oddílem Ekonom Praha Outdoor někde v okolí Prahy. Dřív se závodilo na Hostivaři, proto "parkový".
Termín byl znám dlouho dopředu a holt v listopadu může být pěkně a teplo, nebo taky nemusí. Letos 12. listopadu v Brdech nachumelilo. Kvůli sněhové pokrývce byla zrušena úvodní in-line etapa. Místo toho jsme se víc proběhli v lese.
Na survivalech není daná trasa, kterou závodník sleduje, ale úkolem je navštívit kontrolní body, které má vyznačeny v mapě. JE pak na každém, kudy se na kontrolu dostane, nebo jestli jí rychle najde. Po několika úvodních kontrolách v lese jsme doběhli ke skále Babka. Na skálu je dobrý přístup po modré turistické a z vrcholu pěkný výhled do krajiny. Zde jsme měli připravená lana a slanili jsme pod převis.

Slanění z Babky

Slanění z Babky


Po dalších kontrolách jsme doběhli zpět do centra závodu ve Stříbrné Lhotce, odkud jsme pokračovali na kole přes rozcestí Stožec pod kopcem Brdo, kam jsem dojel po červené. Dále jsem pokračoval přes Dobříš, kde jsem špatnou volbou trochu ztratil, na Královu stolici, což je plochý kopec u dálnice před Dobříší. Za nejhezčí úsek považuji cestu z Nového Knína, kde jsme hledali hřbitov, podél říčky Kocáby až do Malé Lečice. Za hezkého počasí to musí být super svezení, bohužel jsme tam měli dost bláta - vlastně bažiny. Chtělo to zařadit těžký převod a nepřestávat šlapat...Poslední kontrola se nacházela pod vrcholem Pleš na rozcestí Sv. Václava. Tam to chtělo ve stoupání zařadit lehký převod - ne každý však mohl. Díky zimě bláto na kole namrzlo a občas jsme byli rádi za jeden funkční převod, jednu funkční brzdu a nezamrzlé náboje.
Limit závodu vypršel ve čtyři hodiny odpoledne, kdy se všichni kromě Safči, která jela na výlet, sešli zpátky v Hostinci na náměstí. Když nakládal špinavé kolo do kufru, záviděl jsem ostatním střešní nosiče. Kola nešly v mrazu umýt. Bláto bylo jak rampouchy.
Až se udělá pěkně, rád se do Brd zase vydám, je to tam moc pěkný a projedu si i cestu kolem Kocáby nejspíš až do Štěchovic.

Praktické informace

U hostince je penzion, kde se dá ubytovat a taky společenský sál.

Mapa

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Diskuze (2)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Hvězdář| 16.11.2016 |

Saša Kárová| 18.11.2016 |

Komentáře

17.11.2016 10:20| Iáček

Díky za přiblížení takového závodu ;)
Vyhráli jste?

Re: Iáček

17.11.2016 18:17| Hvězdář

Je to pro jednotlivce a nevyhrál jsem. Výsledky najdeš tady: http://www.adventurerace.cz/PPS/

Banner