REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Ve stínu Dachsteinu

60 %

1 hodnocení

Autor: Liskamm |31 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Ferraty, Turistika a treking, Vysokohorská turistika
Datum vložení: 18.10.2016
V oblíbených: 2 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Dachstein
Délka trasy: Sauleck 16km, Dachstein 13 km procházky
Náročnost: Nižší
Charakter: Sauleck fyzicky náročnější.Údolí Dachsteinu pohoda
Dobré pro děti: Ano
Ke stažení:

Sauleck

Popis

Celý tento zážitek ve skupině Dachstein začal o den dříve, nevydařeným výstupem na Sauleck 3 090 m n m (Vysoké Taury). Šlo o výstup jihozápadním údolím podél říčky Dosenbach k Dosnersee a odtud zleva na vrchol. Tenhle vrchol jsem vybral z dvou důvodů, za prvé, je to docela dlouhá a ne nijak technicky náročná procházka. Důležitější věc je ta, že přes Sauleck se dá po jihozápadním hřebenu, přes Schneewinkelspitze dá dojít až na vrchol Hochalmspitze ferratou. Což je můj budoucí plán, tak jsem se tu chtěl porozhlédnout. Bohužel se nám při výstupu kazilo počasí. Tak jsem v cca 2 800 m n. m. zavelel k ústupu a bylo to jen tak tak. Z poza hory se na nás běhen pár desítek minut vyvalila další fronta mračen, začalo pršet, hřmít, padat sníh, více pršet, pak ještě více hřmít a do toho i kroupy no prostě se na nás valili "hovna s hákama". Nezbývalo než se přikrčit a změnit bezpečný sestup na nebezpečný běh. Tak se stalo, že jsme za půl hodinky sestoupili skoro 700 výškových metrů do relativního bezpečí k Dosnersee a horské chatě u něj. Bohužel to ale odnesly nohy, normálně jsme je "zapekli". Zbylých cca 900 výškových metrů k (P.) jsme dali na pohodu, ale následky byli jasné.

A díky této legraci vznikl "odpočinkový" půldenní nebo celodenní výlet v severozápadní oblasti Dachsteinu.

Můj plán byl jasný, odpočinout si v příjemném prostředí hor, v oblasti, která bude kopírovat naši návratovou cestu do Čech. Vybral jsem tedy vesničku Gosau. Tam jsme odbočili k lanovkám a jezeru Vorderer Gosausee, které se nachází v cca 900 m n. m. Nejen že jsme se dostali do krásného horského údolí, ale je tu také kam jít. Když pominu to, že se odtud dá jít přímo na Hoher Dachsein. Já měl v hlavě dvě jiné možnosti, buď dáme středně obtížnou ferratu na Grosser Donnerkogel 2 050 m n. m. anebo si užijeme několikahodinový pohodový výlet údolím podél jezer Gosaulacke a Hinterer Gosausee.
Nakonec jsme vybrali výlet údolím. Svaly se nám nějak nechtěli natahovat. Díky tomu jsme si ale všimli po levé straně perfektní cvičné ferraty v kolmé stěně přímo nad jezerem Vonderer Gosausee. Po tomhle posledním "adrenalínku" přibližně 13 km krásné procházky jedním z nejhezčích údolí Dachsteinu.

Když jsme odjížděli do Čech, přestože jsme nezdolali žádný vrchol, ani žádnou ferratu, byl jsem s tímto víkendem stráveným v Alpách nadmíru spokojen. Nové zážitky a zkušenosti se dostavili. Přežili jsme, tak co si víc přát.

Liskamm

Praktické informace

Toto údolí Dachsteinu se dá využít jako půldenní odpočinek s dětmi po cestě kamkoli na jich a nebo zpět. Ohledně VHT výstup na Dachstein, ferraty v okolí, jeskyně v okolí. Vše může být pouze půldenní, nebo celodenního "regeneračního" rázu.

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Ve stínu Zugspitze

Ve stínu Zugspitze

Severní vápencové Alpy jižní strana Zugs

80

%

80

%

Diskuze (2)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Liskamm | 18.10.2016 |

Komentáře

19.10.2016 09:42| Iáček

Super další trip a není to moc daleko, díky za to :)

19.10.2016 09:50| Liskamm

jj, je to hodně dobré místo, nejen pro horoleyce díky Dachsteinu, ale i pro rodiny s dětmi. v téhle oblasti se to zajímavostmi jen hemží.:)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 878 lidí)


Banner