REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Pražský parkový survival 2015

100 %

2 hodnocení

Autor: Hvězdář|3 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Extrémní závody
Datum vložení: 17.10.2016
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Praha
Náročnost: Vysoká
Charakter: Přírodní terény, sem tam asfalt

Popis

Tak se nám zkazilo počasí, tak mě a napadlo zkontrolovat kolo. Vzpomněl jsem si totiž na loňský Pražský parkový survival (Parkáč), kde jsem řešil tradičně problémy s kolem. Já totiž za poslední léta na kole píchnul jen dvakrát a vždycky na tom Parkáči. Tak je čas zavzpomínat, jakej loni Parkáč byl.
Na Parkáč se těším už dopředu, protože nemusím jezdit někam daleko od Prahy a setkám se tam s kamarády se závodů, kterým chci vrátit všechny ty smolný porážky a je nás tam dost z oddílu Ekonom Praha Outdoor, který závod pořádá.
Vloni se startovalo z Řevnice u Berounky. Po propršených dnech se udělalo tak hezky, že mohl závodit každej blbec. Schéma závodu bylo standardní – na kole objedeš přes kontrolní body podle mapy disciplíny (in-line, kajak, slanění a OB). Kvůli tomu slanění jsem si oblékl sedák už před startem, protože na krátkém závodě je každá ušetřená minuta dobrá. Nemusel jsem díky tomu vést s sebou baťoh. Byla minuta do startu a nejzkušenější závodníci se projevili jako ti nejmíň zkušení. Jeden si propích duši a další (Myro) si nechal doma tretry. Jsme však kamarádi, počkali jsme, až si borci seženou, co potřebují a pak se šlo na věc. Jezdím zásadně s blatníky (i přes léto), přece si neušpiním dres, že? Každej přece ví, že nezáleží na tom, jak rychle jedeš, ale jak při tom vypadáš. Jenže ostatní blatníky neměli. Hned mě nějakej střelec předjel a obdaroval mě sprchou bláta do ksichtu. V prvním kopci mě přejelo snad deset kluků, až jsem si začal říkat, jestli bych neměl změnit strategii na „napálit to na startu, a pak ještě zrychlit“. Zatím jsem měl tempo, které stačilo tak na holky. Jen do doby, než mě do kopce na první kontrolu předjela Bára Válková. Bára je sice účastnicí MS v survivalu, ale je to přesto snad stále holka a to nechceš, aby tě předjížděly holky. Z kopce jsem jí dal a trochu jsem se předváděl, jak to dokážu z kopce pustit, vřítil jsem se do kamenného korýtka od strouhy a udělal si díru do pláště. Když jsem zastavil kvůli opravě, všichni mě předjeli. I Smolda a všechny holky.


Na druhý pokus jsem defekt opravil (dal jsem tam duši) a jal se stíhat Smoldu. Toho jsem brzy dal, pak mě sundala Terka Hnátková, když jsme se u kontroly potkali v protisměru a za chvíli jsem se sjel s Dejvem Chaloupským, kterej se někde ztratil. Nechal jsem ho, ať si jede a nasvačil se. Na in-linech jsem se před něho dostal rychlým přezutím (trénoval jsem) a před obrátkou počítal, kolik kluků je přede mnou. Jeli jsme po kvalitním asfaltu kolem Berounky a potkali jsme se tady i s pomalejšími závodníky, kteří vynechali některé kontroly na bikové části. S Myrem a nejrychlejším akademikem Matějem Kubinou jsme dojeli na Černolické skály, kde se díky už oblečenému sedáku dostal se do vedení. Moc dlouho mi to nevydrželo. Následující kontrola byla na vyhlídce v lese na Hřebenech a měl jsem strach to odtamtud sjet rovnou do Řevnice, protože jsem moc nenahustil duši a neměl s sebou pumpičku. Jistojistě bych prorazil – znám se. Radši jsem to objel po hlavní cestě a silnici. Bylo to o 5 minut delší, kluky jsem ale sjel na kajaku a se Štěpánem Skripnikem se postrkal u cíle kajaku. Po té události s jeho bráchou, kterýho jsem na Parkáči před čtyřmi lety poslal do vody (samozřejmě, že nechtěně), jsem se radši krotil a Štěpána nechal vystoupit první. Měl jsem docela problém z kajaku vylézt – zachytil jsem se sedákem o límec a do toho křeče, všichni se bavili, ale nepomohli, pošklebáčci. Dál to už moc slavný nebylo. Na orienťák jsem dojel až za nejrychlejší trojicí. Potřeboval jsem na ně náskok aspoň deset minut, abych měl šanci je ještě porazit, protože jsem z nich jasně nejslabší běžec. Bez jediné chybky jsem obešel orienťák v Dobříšském lese nad Halouny a jel zpátky do cíle, kde už byli všichni 3 kluci. Dejv zase šťastnej, že mě o kousek dal, jako minule v Řevnici, protože se zase zatoulal při návratu do cíle.

Těším se, že letos se zase sejdeme u Mníšku pod Brdy a pěkně si zazávodíme. Já už mám koupený speciálně vyztužený plášť a litr mlíka.
 
Pražský parkový survival 2016
Kdy: 12. listopadu 2016
Kde: Stříbrná Lhota (u Mníšku pod Brdy)
Co: 40 km MTB, 8 km OB, 7 km in-line, slanění
www.adventurerace.cz/PPS

Absolvovali

Související zážitky

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Diskuze (1)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Hvězdář| 17.10.2016 |

Hvězdář| 18.10.2016 |

Komentáře

21.10.2016 16:56| Michal T.

Dobre ty, to vylejzani z kajaku musela byt zabava sledovat ;-)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 916 lidí)


Banner