REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Celodenní "Autdórovka" pro všechny!

100 %

1 hodnocení

Autor: Liskamm |31 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běhání, Ferraty, Turistika a treking
Datum vložení: 14.10.2016
V oblíbených: 6 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Semily
Náročnost: Nižší
Charakter: příjemná turistika kopcovytým terénem plus ferrata
Dobré pro děti: Ano

Popis

Celá tahle paráda začíná u vlakové zastávky Spálov. Přímo u soutoku Jizery a Kamenice. Nebudu se tu rozepisovat o mnoha možnostech vodní turistiky. Protože naše banda přijela tentokráte chodit a (lézt).

Pobalili jsme potřebné vybavení, vodu a pár dalších drobností. Na dohled od malého parkoviště u železniční stanice jsme narazili na červenou turistickou značku a po té jsme se vydali směrem do Semil. Tahle červená turistická značka vede po takzvané "Riegerově stezce" která je plná historických, technických, geologických a přírodovědných zajímavostí a informací. Po cca 5,5 km jsme byli na okraji Semil (vesničky Bítouchova). Po červené jsme přešli železnou Hobití lávku (až po ní půjdete, pochopíte, proč jsem dal tomuto technickému unikátu z dob totality tuto přezdívku). Hned za touto lávkou opustíte červenou a vydáte se po modré cca 1 km k jedné z nejkrásnějších ferrat, ferratě Vodní brána.

Tato ferrata, jak jsme zjistili, je nejen krásná. V tuhle chvíli, dle mého možná nejhezčí v Čechách, (navštívil jsem všechny). Ale je také přívětivá ke všem lezcům, turistům, dětem, prostě ji mohou vylézt skoro všichni. Má dvě varianty těžší – výstupovou, lehčí – sestupovou. My jsme měli pro 11 osob jen 7 ferat. setů, tak jsme se postupně pohodlně prostřídali. A ferratu (lehčí variantu) vylezli naprosto všichni. A všichni jsme byli nadšení.

Po několika hodinách jsme se vydali cestou zpět. Opět přes Hobití lávku, na druhou stranu Jizery, kousek stále po červené k prvnímu rozcestí. Tam jsme se vydali na žlutou značku. Tentokrát Kamenického stezce, která vede lesem nad údolím Jizery a je na ní několik krásných vyhlídek na údolí a protější zalesněné svahy. Zhruba v polovině 7kilometrové cesty měníme žlutou za modrou a pokračujeme lesem k vesnici Spálov. Většina z nás mi hlásí, že má žízeň… Na pivo… Jsme čeští turisti/vandráci, takže se není čemu divit.

Nejsem si jist, jestli je po cestě nějaká občerstvovna, ale naštěstí máme kliku. Našli jsme! Nevím, jak tomu mám říkat, ale točí tam výborné pivo a kofolu. Krása. Válíme se na louce osm metrů od pípy a paní výčepní, je krásně teplo, slunce se pomalu sklání k obzoru, víme, že už půjdeme jen cca 1,5 km a to pouze směrem dolů. A je nám krásně.

V tu chvíli jsem si byl jist, že vám o tomto výletu a této propojené kombinaci tras budu referovat, protože tento zážitek by si mělo užít mnohem více lidí než jen naše bandička.

Ale zpět. Po pivní svačince jsme za cca 30 minut dorazili k autům a společně vyrazili směr Praha a Berounsko.

Zdar cestovatelům, zejména milovníkům Čech.

Liskamm

P. S.: u hodnocení jsem se nechal unést, kombinace kamarádů, turistiky lezení, počasí a piva byla prostě moc silná.!:-)

Praktické informace

Nenastupujte na ferratu za deště!

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Jezevec race 2017

Jezevec race 2017

Rychnov u Jablonce nad N, Tyršova 597, 4

100

%

100

%

Diskuze (5)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Liskamm | 14.10.2016 |

Komentáře

15.10.2016 22:07| Iáček

Ty jo, super, díky za parádní tip :) Vyzkoušíme ;)

Re: Iáček

16.10.2016 14:47| Liskamm

Jj, a dejte celý okruh. Je to vážně paráda. :)

18.10.2016 08:46| Chrrr.

To vypadá fakt dobře ;)

21.10.2016 16:59| Karel G.

Takze nejhezci ceska ferrata? To stoji za navstevu...

Re: Karel G.

22.10.2016 09:46| Liskamm

Hele asi možná že i jo.:) Je pestrá, má dvě cesty,sestup.a výstupovou, je přímo nad řekou v nádherném místě, na vrcholu je dost místa. Není nijak těžká, vyleze ji v podstatě kdokoli.
Myslím, že dokud se nevytvoří ferrata na Frýdlantské cimbuří, tahle ferratka u mě bude Top.

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)


Banner