REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Na koních z Shatili do Roshky

100 %

2 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /data/www/outfanatic.com/www.outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: Baruše|3 vložených zážitků
Hodnocení autora: TOP zážitek
Zaměření: Jízda na koni, Přežití v divočině, Turistika a treking
Datum vložení: 13.09.2016
V oblíbených: 8 lidí
Absolvovalo: 2 lidí
Lokalita: Chevsuretie, Gruzie
Cena: 15 000

Popis

Pokud chcete zažít středověk, jeďte do Gruzie! :-)
letos jsme se tam vydali na putování na koních přes hřebeny Kavkazu a musím říct, že lepší dovolenou jsem ještě nezažila.

Ubytování a místního průvodce Davida (zároveň majitel koní a řidič) nám zařídila Ivana, z webu www.dogruzie.com. Mimochodem naprosto úžasná ženská, takže pokud se do Gruzie chystáte, doporučuju se s Ivanou alespoň poradit. Ví vše o místní mentalitě, kam jet a čemu se raději vyhnout :-)

Vybrali jsme putování kolem domoviny našeho guida Davida - Shatili, které se nachází u hranic s Čečnou. Nejznámější je asi trek Omalo - Shatili, ale my jsme se vydali na druhou stranu do Roshky, přes sedlo Datvisjvari 2 700 m.

Po příjezdu do Shatili jsme se ubytovali ve středověké věži, kde bydleli dříve strážci hranic a chránili hranice před nájezdníky z Čečny. Ubytování je to opravdu stylové, lepší atmosféru jsem nezažila. Jedna z věží slouží jako hostel, kde máte obýváček s kotlíkem, pak je tam pár pokojů a dokonce i záchod s koupelnou a balkon s výhledem do údolí. opravdu pecka!

O večeře a snídaně se starají Davidovi rodiče a opravdu se nemusíte bát, že byste hladověli. Gruzínská pohostinnost nezná meze, takže vás u každého čeká bohatě prostřená tabule výborného domácího jídla. žádné éčka, všechno bio přímo ze zahrádky :-)

Další den jedeme na seznamovací vyjížďku s koňmi. Bereme to vlastně celé cvalem či klusem, po rovině, z kopce, do kopce. na terénu nezáleží, prostě divoká jízda. Z původně krátké vyjížďky se stal celodenní trek a spousta najetých kilometrů, ale stálo to za to. Alespoň jsme se pořádně zajeli na místních sedlech, které u nás jen tak neuvidíte.

Poté už vyrážíme na putování z Shatili do Roshky. Po cestě trávíme jednu noc ve stanu, všechno máme mokré, protože jsme po cestě solidně zmokli, tak se další den rozhodujeme, že dáme další noc v penzionu někde po cestě. Bohužel nás ale nevzali, tak to bereme celé naráz až do Roshky.

Cesta je dlouhá, je děsný vedro, ale dojet to už musíme, protože stany a ostatní bagáž jsme nechali u osadníků na cestě, ať to koně netahají zbytečně. K večeru dojíždíme pod dlouhé stoupání k Roshce. Necháváme dole pod kopcem všechny věci a Ivanu, která čeká na odvoz věcí autem a frčíme nalehko cvalem a klusem do dlouhého kopce až do ubytování v Roshce. Kopec je to opravdu dlouhy, jedeme asi hodinu a pul rychlym tempem.

Další dny už jezdíme jen po okolí Roshky, kde jsou neskutečné výhledy z okolních kopců. Určitě doporučuju jezera u hory Chauki. tam jsme se vyvalili na slunce a užívali si té krásy.

Další den jsme se zajeli podívat na zelené kopečky nad Roshkou. Vyjížďka jak z románu pro ženy. Trochu mi to připomínalo ty zamilovaný filmy z Montany :-D vyjeli jsme až na vrchol a sledovali supy, co nad námi lítali. prostě nádhera.
Jako každá dovolená, měla i tahle konec. Přes velkou nechuť jsme se zabalili a vyrazili zpět do Tbilisi, kde jsme strávili poslední noc. Depka to byla veliká, protože každý z účastníků nic tak skvělého nikdy nezažil a nikdo se netěšil na návrat do civilizace.

Gruzie se vryla hluboko do našich srdcí a rozhodně to není naposledy, co jsme se tam vydali.

Praktické informace

cena za ubytování, večeře, snídaně a pronájem koní 15 000 kč + zvlášť letenka do Tbilisi. do Shatili se dá dostat i na vlastní pěst, jezdí tam maršutky z Tbilisi. zásoby doporučuji nakoupit již v Tbilisi, v horách žádné obchody nejsou.
je třeba se také připravit na to, že v horách nikdo anglicky nemluví, tak oprašte ruštinu nebo se naučte alespoň pár základních slov :-)

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Diskuze (5)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Baruše| 13.09.2016 |

Petra Novotná| 12.01.2018 |

Komentáře

13.09.2016 12:23| Michal T.

Nádhera!

15.09.2016 16:14| Jolana

Jak moc musí človšk umět jezdit na koni?

Re: Jolana

16.09.2016 15:35| Baruše

ahoj, no občas se tam objeví i lidi, co neumí vůbec. ale obecně to nemají moc rádi, protože se tím ty koně docela kazí. samozřejmě se tempo vždy přizpůsobuje zdatnosti nejslabšího. ale pokud člověk neumí na koni vůbec, tak to nedoporučuju. Tráví se několik hodin denně v sedle a není to nic příjemného ani pro koně ani pro jezdce. tedy v případě, že jezdec nezná ani základní ovládání koně a správný sed alespoň v kroku :-)

Re: Baruše

03.10.2017 11:29| Aneta

Chtěla bych se zeptat na kontakt či adresu přímo na koňskou farmu. Chtěli bychom jet,avšak zcela individuálně. O službách p. Ivany víme :)

Děkuji A. U.

Re: Aneta

04.10.2017 12:49| Michal T.

Ahoj, zkus napsat zprávu přímo Baruši přes její profil - přijde jí to do mailu ;-)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)


Banner