REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Štěpánský rybník: brdský windsurfový ráj

86 %

3 hodnocení

Autor: Brdy aktivně|6 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Kiting, Windsurfing
Datum vložení: 10.08.2016
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 3 lidí
Lokalita: Brdy, Štěpánský rybník, Plzeň, Rokycany
GPS: 49.791, 13.7659
Náročnost: Střední
Charakter: Windsurfing, kiting na rybníce

Popis

Kamarád mi vyprávěl, jak tuhle roztrhal draka a zamotal šňůry do křoví. Když jsem se ho ptal na, jaké louce se zas rozbil? Povídá mi: „Kdepak na louce, kamaráde, na rybníku jsem byl kajtovat. Tady za kopcem na Štěpánu. Dá se tam skvěle zajezdit. Lidi tam lítali vzduchem.” Popravdě jsem mu moc nevěřil, protože jsem nikdy dříve neslyšel, že by se dalo v Brdech surfovat. Tak jsem kouknul na internet a ona to byla pravda.
 

Zasurfovat si kousek za barákem mě hrozně lákalo, tak jsem začal hlídat předpovědi a netrvalo to ani moc dlouho, když hlásili foukání. 5 m/s není sice žádný hukot, ale na seznámení určitě dobrý. Takže jsme vyrazili.

Štěpánský rybník se nachází 50 km od Prahy směrem na Plzeň na exitu 50 směr Mýto (v outdoormapě tady). Nejlepší přístup k vodě je od vesnice Cheznovice. Asi 300 m za Cheznovicemi odbočuje doprava polní cesta. Naše 4x4 si s ní hravě poradilo, ale podle aut, která jsme potkali, by to neměl být problém i pro normální osobák. Po této cestě dojedete k chatovému táboru, pod kterým je první nasedací plážička.
 

S pendolínem v patách

 
Tahle plážička je vhodná především pro kajtaře. Je tu dostatek místa pro natažení draka, ale přístup k vodě je trochu zarostlý. Když za táborem odbočíte vlevo, dojedete k druhému táboru, pod kterým se nachází druhá pláž. Ta je jako stvořená pro surfy. Dostatek místa na složení plachty a pohodový přístup k vodě.
 


Na Štěpánu se nejlíp jezdí, když fouká západní vítr. V tomhle směru totiž nejsou žádné překážky, které by vítr rozbíjely. Pro aktuální předpověď můžete mrknout na Windguru. V létě je to s větrem takové všelijaké. Chvíli jedete ve skluzu a najednou zase nic. Nesmíte to ale hned vzdávat. Rozvalte se hezky na pláži, a když začne foukat, tak rychle na vodu.
 
Ve všední den jsme měli rybník sami pro sebe, ale o větrném víkendu už nás jezdilo víc. Rybník je ovšem dost velký a místa je dostatek. Když zrovna nefičí a nemáte plné ruce práce, můžete mávat kolem projíždějícím pendolínům.
 

Foto: Brdyaktivně.cz

Mapa

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Diskuze (2)
Hodnocení a recenze (3)

Recenze

Brdy aktivně| 10.08.2016 |

Martina| 10.08.2016 |

Parádní surfování a nemusíte se bát, že vás to někam odfoukne, kam by pro vás musela přijet loď.

Kuba Vondrášek| 10.08.2016 |

Vítr je dost nárazový, ale na zdejší podmínky výborný. Navíc je to kousek za barákem takže super. Parádní rozježdění, než se vyrazí na moře.

Komentáře

11.08.2016 18:04| Marty

Stepan je perfektni a malo objevene misto u Prahy, chybi jen stanek s pivem

11.08.2016 18:13| Herman

Na vitr doporucuju Lukacovicovo windyty, je to o dost prehlednejsi nez windguru

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)


Banner