REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Sea kayaking v Tisnu na pizzu a za delfíny

100 %

1 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /data/www/outfanatic.com/www.outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: WOK©outdoor|6 vložených zážitků
Hodnocení autora: TOP zážitek
Zaměření: Seakajaky
Datum absolvování: 02.06.2016 - 03.06.2016
Datum vložení: 14.07.2016
V oblíbených: 2 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Chorvatsko, Tisno, Murter, Betina
GPS: 43.7987, 15.6415
Délka trasy: 30 km
Náročnost: Střední
Charakter: pádlování mezi ostrovy na moři

Popis

Chorvatské moře je spoustou lidí vyhledávané pro svou průzračnost a také pro jeho relativní klidnost. Nespočet ostrovů a ostrůvků rozbíjí případné vlny, které by se náhodou v Jaderském zálivu vytvořili. A když se náhodou rozfouká vítr, jsou vlny usměrňovány, a jsou tak relativně pravidelné, z jednoho směru. Ani nejsou tak veliké a díky úžinám a průlivům mezi ostrovy nedosahují obrovských šířek, a tak ani masa vody v nich „zabalená“ není tak obrovská, jako když se podíváme třeba na pobřeží Korsiky nedej bože někam do otevřeného oceánu. Tyto vlastnosti zdejšího moře a rozeklané, členité pobřeží dělají z Chorvatska velmi zajímavou sea kayakářskou destinaci.

Tisíce ostrovů


Kostelíček (zvonička) na Vrgadě

Kostelíček (zvonička) na Vrgadě

Členitost pobřeží má ale i svou stinnou stránku – těžko se hledají místa na přistání. Jsou samozřejmě oblasti, kde je plážiček víc a méně skal (např. ostrov Krk), ale např. v okolí městečka Tisna převládá skalnaté pobřeží snad všude. Kdo ale hledá, zná a ví, tak dokáže i v nehostinném prostředí najít vhodné místo na přistání jak na dobrou baštu (i v Chorvatsku umí parádní pizzu), tak i na divoké přespání. A pokud máte štěstí, potkáte i delfíny!

Z kempu Jazina v Tisnu jsme slalomem mezi ostrůvky dopádlovali do městěčka Vrgada (asi 15 km od Tisna). Zdejší pizzerie ukojila naši touhu po jídle a uspokojila nejen kručící žaludky, ale i chuťové pohárky. Kanadští kolegové měli zase boule za ušima. A pak jsme vyrazili na obhlídku starobylého neturistického městečka – zdejší kostelík je opravdu blízko nebíčku, a tak ani nemusíme mít výčitky z pizzy. Ale ta panoramata. Zase nás provokují Kornati – ostrovní NP, který tvoří první linii chorvatských ostrovů a táhne se v délce 36 km. Zdá se tak blízko, jak by se člověku chtělo na ně dopádlovat. Ale 15km otevřený průliv není hodinková záležitost…


U ostrova Vrgada je vyhlášena chráněná ptačí oblast, a tak volíme jiný slalom mezi ostrovy směrem zpět k městu Murter. Na jednom z malých ostrůvků nacházíme malý zapomenutý přístavek. A co je ještě báječnější, nad ním je i loučka, kde se nechá přenocovat. Je rozhodnuto, spíme tady. Kanaďani si postavili „stan“ pro všechny případy deště, my spoléháme na žďárák. No stan – spíš by se to mělo nazvat plachtovým sqotem a nevím, nevím, jestli by je to vůbec ochránilo před sluníčkem, natož před deštěm (chacha).

Stan podle KanaďanůDobrou noc


Ráno posnídáme na přístavním molíčku a vydáme se do Murteru na nákup a do naše kempu. Cestou nám ale kříží cestu velká loď, tak jí raději dáme přednost a počkáme v bezpečné vzdálenosti. Ale, co to? Delfíni! Delfíni si hrají v proudu lodě… Parádní zážitek pro všechny z nás. A příště třeba si budou chtít delfíni hrát s námi.

Snídáme

Mapa

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Z Tisna do Pirovace na lodi

Z Tisna do Pirovace na lodi

Tisno, Pirovac, Murter, Chorvatsko

80

%

80

%

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

WOK©outdoor| 14.07.2016 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)


Banner