REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Do Tisna pro plieskavicu na sea kayaku

100 %

1 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /data/www/outfanatic.com/www.outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: WOK©outdoor|6 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Seakajaky, Voda a lodě
Datum vložení: 08.07.2016
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Chorvatsko, Tisno, Murter, Zadar
GPS: 43.7979, 15.6433
Délka trasy: 14 km
Náročnost: Nižší
Charakter: pádlování na moři v zátočinách

Popis

Bydlíme v kempu Jazina u chorvatského Tisna. Na večer je plánovaná grilovačka, a tak musíme do města na nákup. Přeci nepůjdeme do města pěšky, když jsme sea kayakáři, takže vyrážíme po vodě. Stan máme u vzdálenější pláže od Tisna, což znamená, že budeme muset obepádlovat celý poloostrov a místo pár set metrů, které bychom po pevnině ušli, musíme upádlovat 7 km. Aspoň ta večeře bude zasloužená…

Tisno


Nástup do vody je v Jazině pohodový – oblázky a písek, sem tam ježovka, ale ne moc, takže ani obutí není nezbytné. V zátoce je klid, žádný vítr, žádné vlny, to se ale může za rohem poloostrova změnit (tentokrát Jugo nefičí, takže cesta je pohodová).
Městečko Betina necháváme po pravé ruce a podle pobřeží vesele míříme k Tisnu. Na členitém pobřeží je stále co pozorovat, navíc za nedlouho vjíždíme do přístaviště. Proplétání se okolo honosných jacht anebo mezi pradávnými bárkami je opravdu zábava.

Zvedací mostek v Tisnu

Pohledy na městečko, které se rozprostírá jak na chorvatské pevnině, tak na ostrově Murter jsou parádní: zvedací most uprostřed města, bílé domky tyčící se na okolních kopcích. Most kvůli sea kayakářům zvedat samozřejmě nemusí, ale pocit při podplouvání je trochu zvláštní. Hned za mostkem na pravé straně se rozprostírá staré město Tisno a na nábřeží je "smíšenka", kde nám místní řezník na míchá plieskavicu, kterou chceme k večeři. Nakoupíme aivar a další nutné potraviny, které potřebujeme. Dáme oběd – sváču, zmrzku, zaskáčeme z nábřeží do vody pro pobavení místních obyvatel a pomalu vyrazíme stejnou cestou po vodě zpět do kempu.

A grilovačka? Tak ta se povedla nad očekávání. Naši kanadští a američtí kolegové u téhle bašty měli boule za ušima, že ani nedutali, a to opravdu je už co říct (ti melou, zpívají, hrají slovní fotbal… snad 24 hod denně). Pro ně to bylo amazing, great, unbelievable, a tak nějak podobně… Prostě LG - Life is Great!

Mapa

Absolvovali

Související zážitky

Z Tisna do Pirovace na lodi

Z Tisna do Pirovace na lodi

Tisno, Pirovac, Murter, Chorvatsko

80

%

80

%

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

WOK©outdoor| 08.07.2016 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)


Banner