REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

13km proběhnutí (hike) z Pece na Lišku a zpět

80 %

1 hodnocení

Autor: Chrrr.|38 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běhání, Skyrunning, Trail running, Turistika a treking, Vysokohorská turistika
Datum absolvování: 05.07.2016
Datum vložení: 17.07.2016
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Liščí hora
Délka trasy: 13 km
Náročnost: Vyšší
Charakter: horský terén Krkonoš

Popis

Kam vyrazit, aby člověk ani o svátku nemusel zakopávat o turisty a motovidla v Krkonoších? Sněžka asi není zrovna na takový den ideální cíl, ale třeba tento 2hodinkový výběh s 600m převýšením může být vhodnou variantou. A nebojte, na Sněžku budete mít krásný výhled.
 

Mapa trasy

Mapa trasy

Auto zanechte na centrálním parkovišti Zelený potok. Pokud budete v Peci i relativně brzo ráno a ještě navíc se na obloze budou kabonit mraky, tak si zřejmě budete moci vybírat, kde. Jestli jste připraveni vyběhnout, tak najděte mostek, přes který budete moci přeběhnout potok na pravé straně parkoviště (při pohledu nahoru do kopce): vyběhněte tedy přes mostek přes Zelený potok do Zeleného dolu – vede tu naučná červená stezka „Okolo Pece“. Mírně nakloněná rovina okolo potoka je příjemná na rozklusání a zapracování, než se zem zvedne pod nohama. Kopec na sebe nenechá dlouho čekat – stále sledujte červenou naučnou stezku a přes další mostek Zelený potok přeběhněte znovu a už budete muset zvedat kolena. Zprvu je kopec poměrně hodně strmý, ale postupně se zmírní.
 
Červená naučná vás provede nad chatou Kamor, kde se napojíte na zelenou turistickou značku. Ta bude vaší vyvolenou až na Bufet – Chalupu na rozcestí. Nejprve budete stoupat okrajem sjezdovky u Banky na Hnědém vrchu k chatě Severka. Od Severky se pak můžete těšit na parádní trailík vyskládaný kameny, sem tam schod. A když vyběhnete z lesa bude vám koukat jen hlava z pěšinky mezi klečí. To už se ale budete blížit k Bufetu a budete mít parádní vyhlídku na Sněžku, Studniční a Luční horu.

Lesní trailík

Lesní trailík

Běžci se na Bufetu asi zdržovat nebudou, turisté si mohou dát polévku nebo borůvkové knedlíky, dobrou chuť. Liščí hora je směrem vpravo od bufetu, vlastně de facto přímo za vámi, když jste přibíhali po zelené. Po Liščím hřbetu až na vrchol Liščí hory vás povede červená značka. I když se to nezdá, tak je to docela kopec na tu Lišku, nemám ho osobně ráda – ani prudký, ani mírný, takový divný… Nezapomeňte se z Lišky pořádně rozhlédnout do kraje, výhledy jsou parádní. A tady už máte pro dnešek všechna stoupání za sebou, teď už jen sbíhání dolů: okolo Lyžařské k Lesní boudě. Nad Lesní boudou uhněte z červené na žlutou a na první odbočce odbočte na hliněnou cestu, která vás společně se zelenou značkou dovede vrchní hranu sjezdovek Zahrádky a Klondike. Pořád následujte zelenou značku až k zesilovači, u něj odbočte vlevo dolů z kopce. Modrá vás dovede k Husově boudě a pak dolů po asfaltu přes sjezdovku Smrk až do Pece na parkoviště k autu.

Profil trasy

Profil trasy

Povrch trasy je smíšený, ale povětšinou se jedná o lesní cesty nebo šotolinky, příp. kamenitý trail. Bohužel asfaltu se úplně nevyhnete, leda, že byste běželi dolů na parkoviště po sjezdovce.

Hezké vyběhnutí!

Sněžka v celé své parádě

Foto: Archiv Chrrr. & WOK©outdoor
 

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Chrrr.| 17.07.2016 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)


Banner