REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Ferrata Eisenerzer Steig

70 %

2 hodnocení

Autor: Ck AJV Příbram|9 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Další sporty, Ferraty
Datum absolvování: 06.06.2015
Datum vložení: 28.06.2016
V oblíbených: 5 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Eisenerz, Ennstall
GPS: 47.5453, 14.8966 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 5,5 hodiny
Náročnost: Střední
Charakter: C/D dlouhý výstup
Ke stažení:

topo

Popis

Krásná panoramatická zajištěná cesta s výhledy na železnorudný lom Eisenerz. Nejedná se o žádnou sportovně vynucenou ferratu, která by byla zbytečně vedena obtížnou linií. Jako odměna za zvládnutí výstupu vám bude vrchol Pfaffenstein (1865 m)


NástupSvoje auto zanechte na místě označeném v mapě. Dojedete sem skrz město Eisenerz, po ukazatelích na policejní stanici a pak nahoru do kopce. Zde je parkovišťátko a mapa s popisem trasy.

Od auta se dejte turistickou cestou č. 825. Moc nepřepalte začátek, ať vám zbudou síly na vlastní ferratu. Při nástupu budete totiž muset zdolat zhruba 700 výškových metrů po lesní pěšině. Občas se tedy zastavte a užijte si výhled na město a lom. Celý nástup vám zabere 2 hodiny, ale dá se zvládnout i rychleji.


ProstupU pomníku horolezců se navlíkněte do svých sedáků a cvakněte se na lano. Hned na prvním úseku se ukáže zda na to máte. Začíná se totiž obtížností C/D, ale hned to zase sleví. A co nevidět jste na kamenné terase. Rychle se napít a jedeme dál. Před dalším odpočinkovým místem nás čeká opět jedno C/D. Dále se pokračuje po fotogenickém hřebeni, po kterém dojdete až ke knize výstupů. Od knihy už je to na vrchol jen kousek. Proběhnete komín, pak jedno C/D a jste tam. Ferratou zdoláte 320 výškových metrů za 1,5 hodiny


SestupCvaknout vrcholovou fotku a hurá na sestup. Dejte se po cestě č. 826, ale nečekejte žádný odpočinek. Kdo kdy byl v horách, dobře ví, že z kopce nohy bolí 2x tolik. Navíc to není žádná vycházková cesta. Sestup vám zabere další 2 hodiny.

Ferratu můžete spojit se splouvání řeky Enns. Pokud nemáte dostatečné vybavení nebo znalosti můžete využít naše zkušené průvodce z cestovní kanceláře AJV Příbram (www.ajvpribram.cz)

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Ve stínu Zugspitze

Ve stínu Zugspitze

Severní vápencové Alpy jižní strana Zugs

80

%

80

%

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Ck AJV Příbram| 28.06.2016 |

Ivana Panchártková| 03.07.2016 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)


Banner