REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

28km projetí na kole / kolečkových lyžích okolo Trutnova

60 %

1 hodnocení

Autor: Iáček|11 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Cyklistika
Datum absolvování: 12.06.2016
Datum vložení: 13.06.2016
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Trutnov, Hrádeček, Mladé Buky, Vlčice
GPS: 50.5847, 15.829 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 28 km
Náročnost: Střední
Charakter: silnice I.&II. třídy o víkendu málo frekvent.

Popis

Konečně vyrážíme s Chrrr. na kolečkové lyže. Trochu po ránu nestíháme, a tak jedeme rovnou z města Trutnova. Je neděle dopoledne, tak to bude v pohodě, ve všední den by první část okruhu byla pro lyžaře dost nepříjemná.

[foto/!]Vyjíždíme od parkoviště U studny. Z Trutnova vyjíždíme po silnici vedoucí do Hostinného (směr Jičín). Ze začátku se jede z kopečka, tak to je na rozcvičení ideální, žádný kopec hned na začátek. Dojedeme až do Pilníkova, kde u železniční zastávky z hlavní silnice odbočíme na hodně vedlejší komunikaci. Na kole je to úplně v pohodě, ale na kolečkových lyžích to trochu drncá, ale to jen chvíli, to se nechá přežít. Za osadou Letná na křižovatce odbočíme vlevo do obce Vlčice (ano, obec, kde Jan Amos Komenský studoval ve zdejší knihovně). Za Vlčicemi se držíme vlevo a už začínáme stoupat okolo zdejšího hospodářství (v oboře jsou k vidění i daňci) a okolo chalupy Václava Havla, tzv. Hrádečku, kde vznikala Charta 77 na Pekelský vrch. U Havlovy chalupy (prudká levotočivá zatáčka) vede turistická cesta ke zřícenině hradu Břečtejn, která je chráněnou památkou.

Funíme, funíme, je to kopec, i když se to nezdá. Rozhled z vrchu je ale úžasný, Černá a Světlá hory jsou jako na dlani, hned kousíček, i Sněžka je pěkně vidět. Ale není čas se kochat, sjíždíme dolů ke Golf Resortu Grund, oblíbenému 18jamkovému golfovému hřišti. Golf není nic pro nás, tak pokračujeme bez zastávky. Na křižovatce odbočujeme vpravo do Mladých Buků. Čeká nás sjezdík zakončený prudkou zatáčkou přes řeku, tak musíme opatrně – cyklista má brzdy, ale kolečkové lyže brzdu nemají…

Za mostem hned odbočka vpravo do vesnice a už to smažíme podél řeky do Trutnova. No čeká nás ještě víc jak půl hodiny práce, ale tady už je to do centra Trutnova de facto pořád rovně podle Úpy. Volíme průjezd městem po silnici, i když podle řeky vede cyklostezka - pro kola super, pro kolečkové lyže by asfalt mohl být hladší a navíc nevyzpytatelnost maminek na in-line s kočárky a pejsky si raději necháme ujít mezi auty, kterých je v neděli v poledne málo.

Praktické informace

T.č. most přes Úpu v Mladých Bukách je zúžený (čeká na opravu)
T.č. silnice v Horním Starém městě vyfrézovaná se zákazem vjezdu, na kole ale bez potíží projedete, na kolcích jsme to taky přeskákali.

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Související zážitky

16km běžecká trasa okolo Černé hory

16km běžecká trasa okolo Černé hory

Krkonoše, Janské Lázně, Černá hora

80

%

80

%

50km bike trip přes Černou horu

50km bike trip přes Černou horu

Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Černá hora

80

%

80

%

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Iáček| 13.06.2016 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 913 lidí)


Banner