REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Postalm feráta ve vlhkém kaňonu a soutězce

100 %

3 hodnocení

Autor: FerrataClimbing.eu|8 vložených zážitků
Hodnocení autora: TOP zážitek
Zaměření: Ferraty
Datum vložení: 23.05.2016
V oblíbených: 3 lidí
Absolvovalo: 4 lidí
Lokalita: Postalmklamm, Wolfgangsee, Strobl
Náročnost: Střední
Cena: 1500
Ke stažení:

Zde

Popis

Velice výjimečný adrenalin a extrémní zážitek v krásné divoké Alpské přírodě.

Z obce Strobl na Wolfgangsee se musí jet místní silničkou na jih. Jedná se o úzkou silnici, která se klikatí a vede podél horské říčky. Asi po 10 km přijedete k velkému domu za kterým najdete boudičku a přes cestu závoru.Zde máte dvě možnosti. Zaprvé můžete auto otočit a zaparkovat jej na dvou lesních parkovištích asi 400m pod závorou a k ferátě jít lesem asi 40 minut po svých.
Za druhé můžete za každého člověka v autě zaplatit 5 euro.
Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, paní vám dá barevný letáček, projedete závorou a asi po 3 km přijedete k parkovišti po levé straně. Na parkovišti je mapa oblasti.Z parkoviště sejděte dolů do lesa a půjdete asi 20 minut lesem k první atrakci, kterou je dlouhý visutý lanový most přes hlubokou rokli s dravou řekou na dně rokle.Nenechte se mýlit fotkou, rokle je opravdu hluboká a most je velice nestabilní. Je třeba našlapovat na naprostý prostředek, jinak se snadno most rozechvěje ze strany na stranu a budete mít velký problém se udržet. Já strach nemívám, ale zde jsem se opravdu bál, jelikož most nešlo přejít v poklidu, mostová prkna, po kterých jsem kráčel se ze zleva doprava houpaly a pocit to byl opravdu děsivý. Ono totiž to horní lano, je celkem vysoko a boční provaz není vůbec stabilní, na něj se nedá spolehnout, ten vás v pozici neudrží.

Po chvíli vkročíte do úzké soutězky. Asi 20 až 40 m pod vámi burácí divoká horská řeka, všude je vlhko, kameny a skála a železa, po kterých kráčíte jsou mokrá a tedy kloužou. Je třeba být velice opatrný a každý krok dobře zvážit.


Místy ze skal padala voda, které se nedalo vyhnout, pouze vodní sprškou projít. Ferráta je z 70% vodorovný traverz. Jen asi na třech místech se leze nahoru či svisle dolů. Asi 6x se jde z jedné strany soutězky na druhou.

Jako nejtěžší místo shledávám prostřední úsek, kde bylo nutné zprava přeskočit na levou stranu soutězky. Tedy překonat asi 3,5 až 4m vzdálenost. Atrakce a osodné místo se jmenuje "Gattsprung".Jediné, co mohlo pomoci bylo jedno nahoře upevněné ocelové lano. Vysocí lidé přeskakují, lidé nižší se snaží zavěsit na lano a pomalu přeručkovat na druhou stranu.

Na konci cesty soutězky je jeden asi 7m dlouhý most. Ten je velice stabilní.

Pak se vyleze nahoru podél vodopádu do lesa a lesem se asi 10 minut jde pod druhý skalní masiv.Druhá skála je jihozápadní, tedy naprosto suchá a téměř kolmá. Zde máte možnost šplhat cestu obtížnosti D nebo dokonce kratší cestu obtížnosti G.Asi po 30 minutách se dostanete nahoru skály do lesa, odkud vede značená cesta vzhůru na silnici. Držte se spíše vpravo. Jakmile dojdete na silnici, vydejte se vpravo a jděte dolů až k parkovišti.Ze silnice a druhé feráty je krásný výhled na horu Rinnkogel 1823m.Tuto expedici a adrenalin zážitkový trip čas od času pořádá cestovní zážitková agentura SBLIŽUJEME.CZ ( www.sblizujeme.cz )

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Ve stínu Zugspitze

Ve stínu Zugspitze

Severní vápencové Alpy jižní strana Zugs

80

%

80

%

Diskuze (1)
Hodnocení a recenze (3)

Recenze

FerrataClimbing.eu| 23.05.2016 |

Mike| 28.04.2017 |

Skvělé lezení divokou soutěskou, trochu adrenalinu na polorozpadlém žebříku ale hlavně překráskné okolí a horní lehce náročnější ferrata. Super zážitek.

Daniel| 05.06.2016 |

Ferrata některé jedince prověří hned na prvním mostě díky své délce, nestabilitě a výšce.
Zajímavá je soutěska s přechody z jedné strany na druhou, nahoře trochu horší orientace, kdy jsou přesuny mezi úseky lesem.

Komentáře

26.05.2016 09:54| Hanka Liška

Doporučuju tůňku pod vodopádem na koupačku :-) (Grosse Badewanne)

Banner