REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Rafting v Česku na Jizeře v Jablonci n/J

80 %

2 hodnocení

Autor: FerrataClimbing.eu|8 vložených zážitků
Hodnocení autora: TOP zážitek
Zaměření: Divoká voda, Klidná voda, Voda a lodě
Datum absolvování: 16.04.2016
Datum vložení: 03.05.2016
Absolvovalo: 2 lidí
Lokalita: Krkonoše, Jizerské hory, Jablonec nad Ji
GPS: 49.991, 14.927
Délka trasy: 10
Náročnost: Střední
Charakter: White water rafting, jíždění řeky Jizera na raftu
Dobré pro děti: Ano
Cena: 1050

Popis

Jednodenní zážitkovou adrenalin událost SJÍŽDĚNÍ ROZVODNĚNÉ JIZERY NA RAFTU pořádala agentura SBLIŽUJEME.CZTento white water rafting lze provádět pouze do poloviny května, dokud taje na horách sníh.
Pokud vydatně pršelo, dá se Jizera splout i přes léto.

Osobně jsem se účastnil už potřetí. Sraz byl před autokempem Zátiší, kde jsme se dozvěděli co nás čeká a jak bude vše probíhat. Naše osobní auta jsme si nechali u kempu a naskákali jsme do dodávky. Pořadatelé nás odvezli několik kilometrů proti proudu na místo, odkud se Jizera splouvá. Zastavili jsme v lese, každý dostal pytel, ve kterém měl připravenou potřebnou výbavu ve své velikosti. Oblékli jsme si dlouhé neoprénové kalhoty, neoprénové boty, vodáckou bundu s dlouhým rukávem, vestu a helmu. Pořadatelé zatím nafoukli rafty. Nejprve jsme rafty snesli ze svahu k řece, již toto byl slušný adrenalin, jelikož na listí to ve svahu klouzalo. U řeky jsme dostali důkladnou instruktáž, pak jsme nasedli do raftu a několik minut jsme trénovali na klidném místě v zátočině. Když jsme se ujistili, že známe povely a víme jak pádlovat, instruktor se s námi odvážil splout řeku. Vody bylo dost, ten den jsme se jen na jednom místě zasekli a to proto, že jsme najeli na kámen, který byl nad vodou. Instruktor musel vylézt z raftu a vyprostit nás. Největší zážitek ze sjíždění mají vždy ty první dva vepředu. Na ně stříkala voda z peřejí nepřetržitě. V každém obtížnějším místě ženy v raftu řvaly, což nás chlapy velice bavilo. Žádný z nás z lodě nevypadl. Když jsme asi po 45 minutách dojeli ke splavu, vyskákali jsme u strany suchou nohou na břeh. Sám jsem byl překvapený, jak moc to ženský bavilo, a ještě víc mě překvapilo, že se rozhodli řeku splout ještě jednou. Vyzvedli jsme raft na přívěs, který táhla dodávka, přivázali jej a vyrazili jsme vstříc druhému dobrodružství. Podruhé nás jelo v raftu nikoli šest, nýbrž jsme byli jen čtyři. Při druhém splutí jsem seděl hned vepředu, a splutí jsem si opravdu vychutnal. Byť jsem byl vepředu neustále zavalovaný vlnami, zima mi v neoprénu nebyla. Podruhé jsme už neuvízli. Když jsme dorazili ke splavu, vyskočil jsem na břeh, sešel dolů k řece a pod splavem jsem si lehl do proudu, kterým jsem se nechal asi 3 minuty unášet. Vesta a neoprén nadlehčují a já ladně splouval v ležící poloze na zádech nohama dolů po proudu. Moc příjemný pocit, který doporučuji všem si vyzkoušet. Když jsem vylezl z řeky, zjistil jsem, že mě proud odvlekl celkem daleko a tak jsem se musel vrátit k dodávce po svých podél břehu. U dodávky jsme udělali několik hromadných vítězných fotek. V dodávce jsme měli vak s našim suchým oblečením. Svlékli jsme si neoprén, hodili mokré vybavení zpět do pytle a pytle odevzdali. Po cestě zpět jsme se zastavili na jídlo v restauraci. Při jídle jsme se všichni shodli na tom, že oba pořadatelé byli velice prima, měli s námi trpělivost, nikam nepospíchali a byla s nimi legrace. Podobnou akci mohu jen doporučit. Cena za organizaci, dopravu a zapůjčení výbavy byla 1050 Kč/osobu.

Máte-li zájem, sjíždění řek a rafting pořádá agentura SBLIŽUJEME, www.sblizujeme.cz ; mobil +420777640202 ; info@sblizujeme.cz ;

Časový harmonogram:
10:00 sraz v autokempu Zátiší v Jablonci nad Jizerou, sdělení instrukcí, převlečení
10:20 doprava autem proti proudu na místo zahájení plavby
10:30 plavba
12:30 příjezd do Jablonce nad Jizerou
Možnost si zakoupit druhou jízdu

Praktické informace

Událost se dá objednat u http://sblizujeme.cz ; Pro jednotlivce i skupiny. Nejlepší od března do června.

Mapa

Absolvovali

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

FerrataClimbing.eu| 03.05.2016 |

Liskamm | 06.05.2016 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)


Banner