REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Velký Pařezitý rybník u Telče

80 %

1 hodnocení

Autor: Honza Joska|7 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Turistika a treking
Datum vložení: 26.05.2016
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Telč, Česká Kanada
Délka trasy: 12 km
Náročnost: Nízká
Charakter: Většinou terén, místy asfalt
Dobré pro děti: Ano

Popis

Nádherná příroda! Určitě se sem chceme vrátit v létě a vykoupat se v rybníce. Tak čistou vodu jsme v Čechách mockrát neviděli. Je tmavá, rašelinová, krásná. Navíc si tu člověk připadá skutečně jak někde v Kanadě (přestože Česká Kanada začíná až u Dačic) - je to taková severská tajga, i tráva tu vypadá jinak než jinde. Kousek od rybníku je i kemp s chatkami k pronájmu.

Trasa začíná u Hájovny u Javořického potoka. Vede jak po turistických trasách, tak mimo ně, jen tak po cestičkách, kterých je tu dost a dost. Na začátku jsme se chytli červené značky, která nás dovedla kolem rybníka až ke kempu. Tam jsme se značky pustili a odbočili ze silnice doprava na lesní cestu. Po ní jsme došli do Řásné, kde jsme si dali oběd v místním penzionu. Pokud bychom bývali tento úsek od kempu do vesnice šli po značce, museli bychom po silnici a to nám přišlo škoda.

Z Řásné jsme pokračovali po červené, ze které jsme se opět odpojili u Svatojanského rybníka. Tam jsme se dali doprava na lesní cestu podél chatiček. Ta nás dovedla až na silničku u Částkovického a Rákosového rybníka. Tady už jsme se zase napojili na značku, tentokrát zelenou. Ve Lhotce jsme si dali pivko v malé hospůdce u místního řezbáře, jehož sošky zdobí celou vesnici (vyřezal třeba sousoší dvou vodníků a mořské pany na rybníčku na návsi).

Dál už to bylo jednoduché - po zelené na Štamberk, odkud po modré téměř až do cíle. Kousek za Štamberkem budete míjet lom v lese, kam je sice zákaz vstupu, ale koupačka by taky stála zato. Závěrečný úsek po modré podél Velkého Pařezitého rybníka vede po asfaltu a ne úplně podél rybníka, a to se nám nechtělo. Takže jsme před rybníkem odbočili doprava a obešli ho z jižní a východní strany. Je tu oficiálně v mapě kreslená naučná stezka, ale v terénu nebyla nijak značená, takže odbočku člověk musel trochu odhadnout. Je tam malá chatička (spíš přístřešek), tak podle toho se dá dobře orientovat.

Praktické informace

Zaparkovat můžete u silnice u Velkého Pařezitého rybníka. Silnice tu končí (u hájovny), dál už jsou jen lesní cesty a tam je zákaz vjezdu.

V rybníce je naprosto úžasné koupání s krásně čistou rašelinovou vodou.

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Související zážitky

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Honza Joska| 26.05.2016 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 930 lidí)


Banner