REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Silvretta: Třídenní dobrodružství v Ratischských Alpách

80 %

1 hodnocení

Autor: Liskamm |31 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Expedice, Lezení, Turistika a treking, Vysokohorská turistika
Datum vložení: 09.03.2016
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Silvretta, Ratischské Alpy
GPS: 46.8684, 10.1206 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 3 dny
Náročnost: Vyšší

Popis

Na pomezí Rakouska a Švýcarska (větší část) se rozkládá masiv, jehož rozloha je 900km2. A tady jsme chtěli strávit prodloužený víkend, jehož náplní rozhodně nemělo být ležení na kavalci, ale zdolávání 3tisícových vrcholů masivu Silvretta. Postupně jsme měli v plánu zdolat vrcholy: Dreilander Spitze (3 197 m n. m.), Silvrettahorn (3 244 m n. m.) a Gross Piz Buin (3 312 m n. m.).
 

Celé toto 3–4denní dobrodružství začalo čtvrtečním ranním přejezdem z Čech k jezeru Silvretta-Stausee, kde stojí horský hotel i s velkým parkovištěm a slouží jako nástupní bod všem, kdo míří do této části Alp. Auto necháváme na parkovišti a pokračujeme pěšky k horské chatě Weisbadenerhutte v nadmořské výšce 2 443 m. Ta nám bude v následujících 3 dnech domovem a výstupním bodem pro všechny výstupy na vrcholky.


Pátek: Dreilander Spitze (3 197 m n. m.)


První námi plánovaný vrchol není nikterak náročný, spíš na aklimatizování, sžití se s kopcem a prostředím. Takže není nutné nijak extra brzo vstávat. Z chaty odcházíme okolo 7. hod ranní. Zdejší trasy jsou velmi dobře značené, takže ztratit je může jen opravdový blb a po necelé hodince chůze stojíme u ledovce. Dalším mezi-cílem dne bylo sedlo Ochsenscharte. Odtud pak po dalších 2 hod jsme bez větších problémů stanuli na vrcholu. Zpáteční cesta na chatu nebyla ničím výjimečná a už po 13. hod jsme si mohli vychutnávat první pěnivý mok a debatovat o tom, co nás bude čekat nazítří. Jisté bylo, že takhle easy to nebude…
 

K PŘEČTENÍ: To nejlepší a nejnáročnější u Ga-Pa: ferrata Jubilaumgrat z Aplspitze an Zugspitze

Gross Piz Buin<br>Foto: Jiří Chrástek

Gross Piz Buin
Foto: Jiří Chrástek

Sobota: Silvrettahorn (3 244 m n. m.)


Čeká nás vyšší kopec, takže víc chůze, delší ledovec i skála, proto není čas na hrdinství a vstáváme v 5 ráno. Ledovec začíná těsně za sedlem pod Grune Kuppe a od něho vede příjemný traverz pod séráky, kterým se nastoupá do asi 2 900 m. Tady je zapotřebí neminout odbočku doprava k vlastnímu Silvrettahornu (rovně cesta vede ke Gross Piz Buin, který byl plánován na další den). Začínající hřeben Sivrettahornu po ledovci obcházíme a nastupujeme do něj„zezadu“. Posledních asi 200 výškových metrů je lehké lezení skálou, a tak jsme si mohli užívat brzkého vrcholového oběda s parádním rozhledem. „Domů“ jsme se loudavým tempem dostali asi po 15. hod.

Neděle: Gross Piz Buin (3 312 m n. m.)


Plán dne byl od začátku jasný, dovršit tento super víkend zdoláním i Gross Piz Buinu Vstaváčka opět kolem 5. ranní a celí natěšení se soukáme do mundúrů. Jenže když vykoukneme ven, je jasné, že počasí má úplně jiný názor než my. Mlha, vítr jako prase a déšť se sněhem. A je jasné, že tu končíme. A že můžeme děkovat horám, že nám dovolily užít si dva parádní výlety. Na cestu domů jsme si dali ještě pořádnou baštu (výborně tady na té chatě totiž vaří) a zamířili směr Česká kotlina…

Tip: Všechny zmíněné vrcholy jsou ledovcové s finálním průstupem nejištěnou skálou. Silvrettahorn má několik úseků opravdu vzdušných. Takže odolnost proti závratím a zkušenost s chůzí ve skále je nezbytností.

Ťapáním z kopce do kopce po ledu sněhu a skále zdar.
Liskamm

P. S.: Pokud to hory a počasí dovolí, letos bych na Silvrettu znovu rád vyrazil, a to i s několika OutFanatiky navštívím a něco snad Piz Buina pokoříme.

Séraky nad traverzem k Silvrettahorn
Foto: Liskamm


Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Související zážitky

Soutěska Lammeröfen

Soutěska Lammeröfen

Solná komora. Salzkammergut, Lammer

100

%

100

%

Diskuze (6)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Liskamm | 09.03.2016 |

Komentáře

01.03.2016 10:32| Iáček

To vyzerá na hodně luxusní výlet. Jak dlouho se tam jede z Čech?

Re: Iáček

02.03.2016 09:18| Liskamm

Praha, Mnichov -Innsbruck -Landeck a pak cca 50 km mimo dálnice. Už si to přesně nepamatuji, ale myslím, že něco kolem 8hodin.

Re: Liskamm

02.03.2016 09:45| Iáček

Tak to je skoro jak cesta do Livigna :)

Re: Iáček

02.03.2016 14:38| Liskamm

Praha, Mnichov -Innsbruck -Landeck a pak cca 50 km mimo dálnice. Už si to přesně nepamatuji, ale myslím, že něco kolem 8hodin.

Re: Iáček

02.03.2016 15:08| Liskamm

Jj,ale do livigna odbocujes o pár km dříve.

Re: Liskamm

02.03.2016 19:28| Iáček

:)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)


Banner