REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Trojmezí v Únoru 1999

80 %

1 hodnocení

Autor: Liskamm |31 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Sněžnice, Turistika a treking
Datum vložení: 25.02.2016
V oblíbených: 2 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Šumava
Délka trasy: Cca 35km
Náročnost: Střední
Charakter: Bez snežnic totální vražda. :))

Popis

Nedávno jsem si prohlížel fotky v albech, a narazil jsem na můj první zimní víkendový přechod našich hor. Tak jsem si zavzpomínal a řekl jsem si, že se s vámi o tuto mou anabázi podělím.

Vyrazili jsme ve dvou lidech v Pátek brzy ráno vlakem do Složce na Šumavě. Počasí mělo být celý víkend nádherné, takže jsme stan neřešili a nevzali jsme ho . Ze Složce jsme vyrazili ke Svarzenberskemu kanálu, od něj k Rosenauerovu pomníku a dále na rozcestí Trojmezné a Třístoličné cesty. Od tud jsme se vydali po červené na hřeben a k hranicím. A během několika stovek metrů začalo peklo. :) Ani jeden z nás si neuvědomil, co to znamená chodit lesem ve více jak metru a půl vysoké sněhové pokrývce bez snežnic. Bořili jsme se do půly stehen až pasu a po cca hodině a půl jsme usoudili, že to takhle dál nejde. Utabořili jsme se, rozdělali jsme oheň a začali jsme si vyrábět vlastní sněžnice, protože bez nich to dál prostě nešlo.

Po večerních testech a ranních úpravách jsme díky nim bez problémů došli přez Třístoličnik Trojmezí až na Plechý. Tam se nám naše výtvory z prutů a provazků totálně rozpadli. Ale to už tolik nevadilo, sněhem jsme seběhli k Plešnému jezeru, kde jsme naštěstí narazili na již mírně prošlapanou stezku. Po tomto zjištění jsme se rozhodli neničit dále naše těla a druhou noc přespali pod širákem.

Třetí den byl ve znamení pohody. Šli jsme stále z kopce a po pár hodinách jsme dorazili do Nové Pece na vlakovou zastávku.
Celý tenhle výlet, který jsem uskutečnil před skoro 17ti lety. Byl tak na pohodičku, že na něj dodnes moc rád vzpomínám. :)

Praktické informace

Sněžnice jsou nezbytnost.

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Diskuze (10)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Liskamm | 25.02.2016 |

Komentáře

29.02.2016 12:04| Iáček

NO tak to je opravdu Boží!!! Musím se teda trošku vysmát představě volného pobíhání po lese v závějích bez nějakých prken na nohou. Ale respekt před tvůrčí schopností!!

Re: Iáček

29.02.2016 13:37| Liskamm

To se ti ani nedivím, že by ses nám vysmál, ale v té době jsem k takovýhle "expedicim" :)) teprve pričuchavat. Do zahraničí jsem jezdil sám s adventurou. A po Česko-slovensku jsme hlavně vandrovali po lesích zříceninách a hospodách v 5až 20 lidech s kytarami a podobně

Re: Liskamm

01.03.2016 10:33| Iáček

:D :D :D S Anventurou? Tak jsi se učil u těch nej... Pár lidí odtamtud taky znám :)

Re: Iáček

01.03.2016 14:34| Liskamm

jj to máš recht. Dělal jsem si přez ně i "horského průvodce" ale finální část kurzu mi zrušili pro malou účast. Tak jsem se na to vykašlal a začal jsem jezdit sám s kamarády.:-))

Re: Liskamm

01.03.2016 15:13| Iáček

Jéé, tak to je škoda, že se to pak zrušilo. Mít aspoň nějaký papír by se hodilo, kor když už jsi to začal

29.02.2016 12:06| Chrrr.

Souhlasím s Iáčkem!
Aaa, podle fotky jsou úplně úžasné, škoda, že se vám rozpadly, jinak bych je chtěla odkoupit.

01.03.2016 08:46| Sára

Nějaký tip na výrobu samo-domo sněžnic? Měli jste pohyblivou patu? My jsme to jednou zkoušeli a právě ten kloub se nám ne a ne povést tak, aby byl funkční.

Re: Sára

01.03.2016 14:38| Liskamm

jj pata byla pohyblivá. ale abys je nezničil, musels našlapovat opatrně:-))
Tip bohužel nemám.
Rok po téhle anabázi jsme si vyrobyli/uravili sjezdovky na něco mezi běžkami, mini ski a skialpovými lyžemi aby jsme mohli přejít Jeseníky..:-))

Re: Liskamm

01.03.2016 15:12| Chrrr.

sjezdovky??? opravdu kutilové, jen tak dál :)

02.03.2016 16:38| Michal T.

Fantastický sněžnice!

Banner