REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Silvestrovské lezení na Mallorce

100 %

1 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /data/www/outfanatic.com/www.outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: Jolana|6 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Lezení
Datum absolvování: 25.12.2010 - 04.01.2011
Datum vložení: 01.04.2016
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Mallorca
GPS: 39.5771, 2.6656
Náročnost: Vyšší
Charakter: sportovní lezení, vícedélkové lezení

Popis

Naprosto luxusní lezení! Počasí kolem 20 stupňů, což je pro většinu lezců ideální. Je tu sportovní i vícedélkové lezení, lehké i těžké cesty, každý si najde to své. Lezení jak přímo na pláži, tak i v nádherných oblastech více ve vnitrozemí ostrova.

Strávili jsme tu 10 dní, skoro každý den v jiné oblasti. Bydleli jsme v hlavním městě Palma a odsud denně vyjížděli za lezením. Ostrov přejedete autem z jedné strany na druhou za jednu hodinu, takže pohoda.

Je tu mraky sportovních cest, do kterých vám stačí jen základní lezecké vybavení. Ale pak je tu i spousta klasických vícedélek, ve kterých vlastní matroš rozhodně potřebovat budete a neobejdete se bez něj.

Lezení tady jde dobře nakombinovat i s jinýni aktivitami jako turistika nebo silniční kolo. Půjčovny kol jsou přímo ve městě. Já osobně jsem to sice neabsolvovala, takže konkrétní tipy bohužel nemám, ale pár členů naší skupinky ano a silničku si moc užili.

Pro lezce je zimní období pro návštěvu Mallorky ideální. Na mě tu bylo ale trochu chladno, takže příště bych raději volila podzim nebo jaro. Jsem teplomil, takže o pár stupňů víc by se mi líbilo. Aspoň tak, aby člověk po lezení s chutí skočil do moře, což se na přelomu prosince a ledna moc nedalo. I přesto ale můj celkový dojem byl naprosto parádní!

Praktické informace

Rozhodně si předem sežeňte lezeckého průvodce. Lezeckých oblastí a cest v nich je tu opravdu hodně.

Náklady jsou hlavně na cestu letadlem, na půjčení auta a na ubytování.

Dají se pořídit různé last minute letenky, takže to není taková pálka. Většina levnějších letů sem lítá z německých letišť, takže je potřeba počítat ještě s dopravou tam a zpět.

Naprostou nezbytností je tu půjčení auta, protože bez něho se do lezeckých lokalit těžko dostáva. S autem se dostanete všude, ostrov je malý.

Ubytování podle chuti každého. Nám se vyplatilo koupit last minute letenku i s ubytkem, protože pak už jsme nemuseli nic řešit a mohli si plně užívat lezení. Hotel byl sice příšerný, ale ta celková nízká cena se hodila. Auto jsme měli zajištěné předem a nebylo to vůbec drahé.

Mapa

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Pražský parkový survival v Brdech

Pražský parkový survival v Brdech

Mníšek pod Brdy, Brdy, Dobříš

90

%

90

%

Diskuze (1)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Jolana| 01.04.2016 |

Komentáře

02.04.2016 09:36| Iáček

Koukám, že Mallorca je opravdu různorodý ostrov - že je to ráj cyklistů je obecně známé. Teď si to tuhle destinaci oblíbili i lyžaři běžci na podzimní trénink na kolečkových lyžích a navíc ještě se tam dá lízt, no tak to je super...

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)


Banner