REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Wilder Kaiser

90 %

2 hodnocení

Autor: Jolana|6 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Ferraty, Lezení, Turistika a treking, Vysokohorská turistika
Datum absolvování: 28.07.2009 - 29.07.2009
Datum vložení: 11.03.2016
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Wilder Kaiser, Rakousko
GPS: 47.5799, 12.331
Náročnost: Střední
Charakter: lezení a turistika ve vysokých horách
Dobré pro děti: Ano

Popis

Wilder Keiser jsem sice absolvovala už před několika lety, ale protože jsou to vážně krásné hory, kam se chci určitě vrátit, rozhodla jsem se o nich sepsat zážitek. Třeba to někoho z vás inspiruje a doplní moje neúplné informace svými.

Strávila jsem tu buhužel jen 2 dny, protože se zkazilo počasí, a tak jsme museli cestu zkrátit. Původně plánovaných pět dní lezení se tak scvrklo na 2, a z toho jeden den bylo tak mokro, že jsme raději zvolili ferratu místo stěny. Pak už nám počasí nedovolilo ani ferraty.

Sice jsme toho z lezení za ten jeden den moc nestihli, ale i to málo ve mně zanechalo nějaké dojmy. Většina cest jsou vícedélky s nádhernými výhledy. Přestože byl červenec, nepotkali jsme tu skoro žádné lezce. To ale mohlo být dáno tím, že měli lepší předpověď počasí než my. Lezení tu bylo moc hezké, jedinou horší vzpomínku ve mně zanechala drolící se skála. Druholezec se musel neustále krýt před padajícími úlomky. Možná jsme si ale vybrali špatné cesty. Jištění bylo dost řídké, vlastní vercajk byl nezbytností. V poslední vícedélce nás zastihla bouřka, která se během několika minut přihnala tak rychle (jak už to v horách bývá), že jsme nestíhali sestupovat. A tak jsme nakonec museli nechat ve stěně jedno z dvojčat, které se zaseklo nad převisem při slaňování. No ale hlavně, že jsme se dostali v pořádku dolů my :)

Večer a v noci lilo jak z konve, a tak jsme druhý den vyrazili na ferratu. Bylo sice mokro, ale ferrata byla jednoduchá, a tak jsme se cítili naprosto bezpečně. Zhruba v polovině cesty jsme si dali oběd a pivo na chatě Gruttenhütte (1 620 m n. m.). Pokud se zrovna rozestoupily mraky, tak i výhledy byly krásné. Část cesty vedla přes sněhová pole, část po turistických pěšinách bez nutnosti jištění.

Lezeckých, ferratových i běžných turistických cest je ve Wilder Keiseru spousta, stačí si jen vybrat v mapě nebo průvodci a vyrazit. Rozhodně to stojí zato!

Doprava: Autem z Prahy cca 5h. Trasa Praha - Mnichov - Brannenburg - Niederndorf bei Kufstein - Durchholzen - Schwendt - Griesenau - chata Griesneralm.

Spaní: noci jsme trávili zdarma v autě na pakrovišti (Griesneralm)

Jídlo: přivezli jsme si všechno s sebou, občerstvení na Gruttenhütte bylo bonus (ale najíst se tu dá plnohodnotně)

Voda: v horách jsme jí moc nepotkali, vše jsme si nesli na zádech a doplnili jsme na Gruttenhütte

GPS Griesneralm (parkoviště): 47.5799, 12.3310
GPS Gruttenhütte: 47.553517, 12.311028

Mapa

Absolvovali

Související zážitky

Ve stínu Zugspitze

Ve stínu Zugspitze

Severní vápencové Alpy jižní strana Zugs

80

%

80

%

Diskuze (1)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Jolana| 11.03.2016 |

Liskamm | 25.03.2016 |

Ano, moc pěkné pohoříčko. Nesmíme zapomínat i na menší a komornější "Zahne Kaiser" který s Wilde Kaisrem sousedí od severu. Údolí, horské treky, cesty mezi těmito horskými skupinami jsou zapomenuté a pro navštěvníky nezapomenutelné.

Komentáře

11.03.2016 10:31| Chrrr.

Super, díky za parádní tip :)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)


Banner