REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Bretterschachten, nejlepší běžky na Šumavě

80 %

3 hodnocení

Autor: Michal Tyl|11 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běžkování
Datum absolvování: 23.01.2016
Datum vložení: 29.01.2016
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 2 lidí
Lokalita: Bretterschachten, Bavorsko, Německo
GPS: 49.0747, 13.1573 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: až 50 km
Náročnost: Střední
Charakter: Lehké a střední okruhy na skate i klasiku
Dobré pro děti: Ano
Cena: 10,6 eura za 2 dospělé a parkování

Popis

Na Šumavu už jezdíme hezkých pár let, ale tuhle perfektní oblast na běžky jsme objevili teprve letos. Z tras na Německé straně šumavy je přitom suverénně nejlepší.

Bretterschachten je zhruba 15 km za hranicemi, když je přejedete u Železné rudy. Oblast je hned vedle Velkého Javoru (Grosser Arber), kde je poměrně slušné sjezdové lyžování, a můžete v rámci ní dojet až na Malý Javor (Kleiner Arber).

Je tu zhruba zhruba 30 km v okruzích a dalších 30 km, které můžete najet po jedné cestě tam a zpět, ale musí být dost sněhu. Ale když jsou dobré podmínky, tak je těhlech 60 km jedněch z nejhezčích, které můžete v ČR a okolí zažít.

Ke stažení sem dávám trasu přibližně naklikanou na mapy.cz, realita je v některých místech trošku jiná. Co se týče terénu, tak je příjemně houpavý, cesta na sever k vrcholku Javoru je spíš do kopce a dolů pak sjedete během chvíle. Rychlý běžkař všechny okruhy klidně obkrouží za dvě hodiny, protože tratě jsou perfektně upravené a lidí je tu málo, a tak se nemusíte pořád zdržovat předjížděním.

Vynikající je zázemí na startu tras. Je tu vytápěná budova s bufetem, převlékárnou a dokonce i kopyty na mazání. Za úpravu i zázemí se ale platí. 2,5 eura za osobu plus 6 euro za parkování na den, pokud ovšem nevyužijete skibus z Bodenmaisu nebo od Lyžařského střediska na Javoru.

Když je hezký den, jsou výhledy fenomenální. Uvidíte Malý Javor i Velký Javor s observatoří, ale třeba i kompletní alpský hřeben, což je na českých hranicích unikátní zážitek. Odpočinkové místo je na vzdáleném konci okruhů v hospodě na Malém Javoru.

Co nás na začátku trochu mátlo bylo značení tras. Ne všechny křižovatky jsou značené, okruhy se různě překrývají a není jasné, kudy na mapě vedou a některé barvy se snadno pletou, jako například červená, oranžová a fialová, zvlášť v horším světle. Navíc se tu používají dvě mapy s různým barevným značením stejných tras, což je ještě víc matoucí. Časem si ale zvyknete a i proto, že oblast je relativně malá, se rychle zorientujete.

Celkově parádní ježdění na víkend a pro ty, kterým nevadí kroužit stále podobné okruhy klidně i na dýl, protože v Bretterschachten je zkrátka krásně.

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (3)

Recenze

Michal Tyl| 29.01.2016 |

Jana Tylová| 29.01.2016 |

Ivana Panchártková| 29.01.2016 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)


Banner