REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Symboličny cintorín u Popradského plesa

66 %

3 hodnocení

Autor: Iáček|11 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běhání, Přírodní terény, Trail running, Turistika a treking, Vysokohorská turistika
Datum vložení: 14.01.2016
V oblíbených: 2 lidí
Absolvovalo: 3 lidí
Lokalita: Štrbské Pleso, Vysoké Tatry, Slovensko
GPS: 49.1489, 20.0792 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 11 km
Náročnost: Střední
Charakter: pohodový terén v horách
Dobré pro děti: Ano

Popis

Popradské pleso asi netřeba představovat. Krásné ledovcové jezero vzdálené zhruba 6 km od Štrbského Plesa. Jedná se taky o rozcestí v Tatrách (jestli to je možné říct). O tom, že na jeho břehu je Symbolický hřbitov obětí Tater ne každý ví. Ale když se podíváte pozorně do mapy, zjistíte...

Pokud si ze Štrbského plesa chcete udělat krátký výlet, který zvládnou i děti, příp. máte terénní kočárek anebo se chcete jen vyklusat, můžete vyrazit právě sem.

K Popradském plesu vedou de facto 2 cesty, tudíž nemusíte jít stejnou cestou tam i zpět. Nicméně jedna je terénní, hliněná cesta, kameny, kamenný chodník (ale myslím, že terénní kočárek by to zvládnout měl). Druhá cesta je asfaltová, takže trochu nuda a na běh ne úplně ideální.

Je to do kopce. Vždycky mě ten kopec překvapí, hehe...

Ze Štrbského Plesa vede k Popradskému turistická značka - červená (tato cesta se dokonce jmenuje "Cesta lesom medzi Plesom a plesom" :)) A nudit se na ní rozhodně nebudete, nejenom, že je terénní, ale také míjí potůčky, rokliny atd. Když budete vycházet ze Štrbského Plesa podejdete betonový oblouk - most, po kterém chodili sportovci při MS v klasickém lyžování 1970. Červená vás dovede až k Popradskému plesu. Tam si můžete dát buď svou sváču anebo navštívit zdejší restauraci.

K Symbolickému cintorínu se dostanete po žluté značce. Nachází se na břehu jezera a na úbočí Ostrvy Je docela zajímavé připomenout si kolik životů a jakých lidí si Tatry vzali. Člověku to dodává pokoru před horami.

Pokud nechcete jít stejnou cestou i zpět, projděte po žluté okolo plesa až se napojíte na asfaltku (modrá turistická značka) a po ní jděte stále dolů až kousíček před železničním přejezdem bude uhýbat asfaltka doprava do kopce, tak to je vaše cesta. po ní dojdete zpět na Štrbské Pleso.

Když už budete na Štrbském Plese, nenechte si ujít zdejší skokanské můstky a lyžařský stadion u hotelu FIS z dob MS 1970. A taky byste si neměli nechat uniknout nějaké dobré slovenské pochoutky - halušky, pirohy a další mňamky...

Návštěvu Štrbského Plesa doporučuji spíš na jaře anebo na podzim (i když tou dobou může zlobit sníh), nicméně o prázdninách je tam neskutečně lidí a zrovna cesta na Popradské pleso je trochu turistickou magistrálou.

Praktické informace

Do obce Šrbské Pleso lze dojet zubačkou - vláčkem ze Štrby nebo ze Smokovce, ale cena nebude úplně nízká (myslím).
Štrbské pleso jinak disponuje poměrně velkými parkovacími plochami, takže autem není potíž. Samozřejmě i zde se platí.

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (3)

Recenze

Iáček| 14.01.2016 |

Rob| 03.02.2016 |

Jana Tylová| 03.02.2016 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 916 lidí)


Banner