REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Surfování na Hookipa Beach na Havaji

40 %

2 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /data/www/outfanatic.com/www.outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: Zuzana R.|1 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Surfing
Datum absolvování: 14.10.2013
Datum vložení: 31.12.2015
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 2 lidí
Lokalita: Hookipa Beach, Maui, Havaj
GPS: 20.9047, -156.4367
Náročnost: Nižší
Charakter: Lehká písečná pláž s dobrým přístupem

Popis

Hookipa neboli Ho‘okipa beach je jedna ze známějších surfovacích pláží na Havaji . Mnohem známější a populárnější je sice mezi windsurfery, ale dá se tu i slušně zasurfovat a místní sem posílají i začátečníky, což jsme byli i my.

Hookipa beach najdete na severní části ostrova Maui kus od letiště a je rozdělena na několik sekcí. Naší sekci jsem zhruba vyznačila v mapě, ale míst nástupu je tu asi podstatně víc. My spali v místním kempu kousek u letiště a vyrazili jsme na kus pláže, který je jen kousek odsud pěšky. Prkna jsme si půjčili v nedaleké půjčovně tuším za 10 USD na den.

Samotná pláž není na havajské poměry žádná krása, ale je tu klid a pohoda. Surfovací podmínky byly ale dost mizerné. Voda byla dlouho mělká na to, aby se v ní dalo surfovat, ale hluboká na to, aby se v ní dalo jít, takže člověk musel strávit mraky času pádlováním na surfu rukama, než se dostal k vlnám. Ty chodily jen zřídka i přes to, že jinde to vlnilo o sto šest. Když už nějaká přišla a člověk pak seskakoval nebo byl smeten z prkna, bylo výhodou písčité dno, takže se člověk nemusel bát ježovek, šutrů apod.

Písčité dno ale nenapomáhalo viditelnosti, takže jsme měli dost velký vítr ze žraloků, kterých je tu hromada a občas na někoho zaútočí, hlavně v neprůhledné vodě. Korunu tomu dala naše místní kamarádka, když během pádlování za vlnami najednou vyjekla strachy, že právě kolem nás proplavala žraločí ploutev. Sice menší, ale pořád to byl žralok.

Celkové dojmy z pláže tedy nic moc. Málo vln, nic moc pláž, strach ze žraloků kvůli špatné viditelnosti a nutnost pádlovat daleko od břehu. Výhodou je klid a... no vlastně asi jen ten klid. Na Maui sice začátečnických míst na surfování tolik není, ale stejně bych příště zkusil něco jiného než tenhle úsek přímo nad kempem. Mohlo taky ale jen jít o shodu okolností a špatnou volbu sektoru Hookipa Beach.

Ještě ke kempu - ten je nutné zamluvit v místní kanceláři, která má kempy na starosti, tak pozor na jejich otevírací hodiny. Zajímavé bylo, že tenhle kemp byl hodně oblíbený i mezi původními Havajany, takže jsme docela pokecali a ochutnali i nějaké místní dobroty.

Mapa

Absolvovali

Mají v oblíbených

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Zuzana R.| 31.12.2015 |

Jana Tylová| 03.02.2016 |

Vlny malé a chodily zmateně. Ale pokud jsou lepší podmínky, asi by to tu bylo (až na četný výskyt žraloků) dobrý.

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)


Banner