REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Stopem napříč Kanadou - část 4.

100 %

1 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /data/www/outfanatic.com/www.outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: Barča Kubátová|13 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Turistika a treking
Datum absolvování: 30.07.2014
Datum vložení: 28.12.2015
V oblíbených: 2 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Kanada,Ontario
GPS: 46.4833, -84.3036
Náročnost: Nízká
Dobré pro děti: Ano
Cena: zadarmo

Popis

Nejhorší, co se vám na cestě může stát je, když vás opustí milovaný přítel. Parťák, který vás následuje v dobrém i zlém, respektuje vaše nálady a je vždy po ruce, kdykoliv potřebujete potěšit. Když se to stalo, zažívala jsem skutečné pocity hrůzy. Co si teď počnu bez své elektronické čtečky!

Ty tam jsou časy, kdy spolehlivě založená kniha v podpaží cestovatele s každým dalším kilometrem získávala nezaměnitelnou patinu. Leckterý hipster by vám záviděl. A pakliže jste neprozřetelně vzali na vandr publikaci nevhodnou, a posléze zjistili, že podle Padesáti odstínů šedi se neurčuje zítřejší počasí, stále se kniha dala využít k praktickým účelům, například na rozdělání ohně nebo toaletní radovánky. A když bylo nejhůř, kvalitní papír hlad taky zažene.

Ano, samozřejmě, že jeden ledabyle nošený výtisk Koránu vám v určitých oblastech může nahnat plusové body, na druhou stranu, jinde zas mají náboženství smíšená, všechny ty Staré a Nové zákony, kdo se v tom má vyznat? Při projíždění prériemi si říkám, že Terry Pratchett musel mít pravdu, a Země je vážně placatá. No a zahánění dlouhé chvíle na stopu se rozhodně neobejde bez On the road, to aby člověk cítil ten dech amerických padesátek!
Naházejte to všechno do batohu a během krátké chvíle připomínáte nepálského buvola, jakého používají Šerpové. Praktikujte to pár let, a ani Kosmodisk vám nepomůže. Sliby, že příště už si sbalím pod deset kilo, přestaly být utopií, když se na trh dostala moderní technologie pro knihomoly – Kindl e-reader.

A záda zazpívala „Trololo!“ Všechny oblíbená díla, která po všem tom intenzivním používání stejně připomínají týden starý salát, jsou pohodlně v jednom malém zařízení. Bez nabíjení vydrží až několik týdnů, což je super, ale abych už konečně přestala pět ódy na čtečku, co sakra mám dělat, když se mi rozbije displej?!
Nešťastně hledím na rozsypaná písmenka a úprkem vbíhám do nejbližšího elektra. Některé investice se vyplatí, ať jsou jakkoliv drahé. Hanzovi se ulevilo, když se po chvíli vracím s novým černým Kindlem. Bál se, že by mi musel půjčovat svého, ba co hůř, že bych si mohla chtít nonstop povídat.

Nyní už plně vybaveni stojíme u silnice vedle groteskní sochy losa s puškou. Nejsme tam ani deset minut, když se z blízké benzínky vypotácí totálně ožralá indiánka. K našemu překvapení míří přímo k nám, poodejde asi deset metrů dozadu a začne stopovat. Možná, kdyby na každého řidiče výrazně nemávala, a poté, co auto mizí v dáli, na něj zuřivě negestikulovala pořvávajíce všechny možné i nemožné nadávky, pak bych s klidným srdcem mohla říct, že nám vůbec nekazila reputaci! Nedá se však dělat nic, než se obrnit trpělivostí.

„Hele, vidíš to? Tyvole, ten týpek jede v perníkové chaloupce!“ nevěřím svým očím. Domeček na kolech, že by i Ježibaba pukla závistí. Týpek, říkejme mu Jeníček, vystupuje z auta a nadšeně se ptá kam že jedeme. Bohužel jeho trasa končí uprostřed národních parků a rezervací Ontaria, v lesích uprostřed ničeho. Pozitivní však je, že si s sebou na cestu bere Mařenku, tedy opilou indiánku. To poměrně zvyšuje naše vyhlídky do budoucna. A tak se stane, že zanedlouho brzdí u krajnice náš první stopnutý kamion! Obří, obří, obří americký track a v něm Richard, kouzelný dědeček. Tak to vypadá, že se z toho pohádkového lesa jen tak nedostaneme. Konkrétně celé dva dny.

A mohlo být i hůř, protože cestou leží Wawa. Místo opředené nářkem stopařů, plné mystických historek a podivných příběhů. Víte, kde se narodil medvídek Pú, proč ve Wawě nikdo nestaví, a proč jsme byli v lese tak dlouho?

Ale o tom všem zase příště :-) tak následujte horizont!
www.facebook.com/poojedsemnou

Mapa

Absolvovali

Mají v oblíbených

Diskuze (7)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Barča Kubátová| 28.12.2015 |

Komentáře

29.12.2015 11:24| Vanda M.

Ahoj, na tomhle místě by člověk mohl zůstat půl roku a stejně by jezera pořádně neobjel a neprozkoumal. Podle mě je to určitě jedno z nej míst v Kanadě. Daří se vám během stopu podívat se i do přírody?

Re: Vanda M.

29.12.2015 12:20| Barča K.

Daří :-) původně jsme měli v plánu jet na jedno z jezer na kajaku, nakonec jsme ale zvolili kánoe a jinou destinaci se spletí menších jezer, říček a přehrad poblíž Winnipegu. Je to hodně o tom, že si musíš předem vybrat kde chceš zastavit a prozkoumávat, ale leckdy se dostaneš do ,,divočiny" ani nevíš jak, prostě proto že tě někdo z místňáků vezme k sobě domů :-)

Re: Vanda M.

29.12.2015 12:24| Barča K.

Jinak za sebe můžu říct že Ontario je podle mě mnohem hezčí než celá slavná Britská Kolumbie. Krajina sice není tak výrazná jako v okolí Rocky Mountains, ale zase je tam méně lidí, méně komerce, lepší ceny a i trošku jiná mentalita.

Re: Barča Kubátová

29.12.2015 12:40| Chrrr.

V Ontariu jsem strávila asi 10 dní - za tu dobu se toho moc stihnout nedá, i když jsem se snažila být co nejvíc mimo město... Krajina OK, ale ničily mě pravoúhlé křižovatky (tam mi nefungoval navigační systém), rovina a vlhkost ovzduší: 20°C v 8 ráno a 90% humidity? Díky nechci...
Preferuju Albertu, ne BC :)

07.02.2016 08:49| Chrrr.

Čekám na další díl stopování po Kanadě a pořád nic :( Máš tam Barčo ještě něco připraveného? Bych se ráda dozvěděla víc...

Re: Chrrr.

17.02.2016 08:52| Barča K.

Mám mám! akorát jsem teď byla na výletě v Maroku, mimo internety ;-)

Re: Barča Kubátová

17.02.2016 19:27| Chrrr.

Tak to je super, že se dočkáme pokračování :)

Banner