REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Půjdem spolu do Betléma (Wadi Shab, Omán)

100 %

1 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /data/www/outfanatic.com/www.outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: Zuzana J.|6 vložených zážitků
Hodnocení autora: TOP zážitek
Zaměření: Canyoning, Cliff diving, Plavání, Plavání v přírodě, Turistika a treking
Datum absolvování: 05.11.2014
Datum vložení: 23.12.2015
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Wadi Shab, Omán
GPS: 22.8394, 59.246
Délka trasy: cca 4 km
Náročnost: Nižší
Charakter: koryto řeky s nevelkým převýšením
Dobré pro děti: Ano
Cena: 1 OMR/osoba/převoz tam a zpět

Popis

Každé jilemnické dítě ví, že nejlepší betlém mají v Krkonošskému muzeu v Jilemnici (http://www.kmjilemnice.cz/), protože je mechanický (hraje a hýbe se), kromě jesliček má cvičence na hrazdě, spoustu oveček a taky palem.

Když takové dítě odroste a dostane se do pouštní země s oázami, při pohledu na palmy na dně vlhkého údolí zaříznutého do jinak suché krajiny pookřeje a vzpomene si, jak jinak, na Vánoce.

Wádí najdete ve dvou třetinách cesty z hlavního města Mascat do města Sur. Odbočka na wádí je z krásné nové a celonočně osvětlené dálnice označená klasickou hnědou cedulí lákající na krásy Ománu.

Ústí wádí do moře, parkoviště pro návštevníky a převozníky přes wádí se nachází hned pod dálničním mostem přes údolí. Začátek cesty wádím se totiž nachází na druhém břehu, a tak budete buď nuceni zaplatit nějaký ten riál za převoz místním borcům (v listopadu 2014 chtěli 1 riál = 60 Kč/osoba/tam i zpět) anebo si na druhou stranu doplavat (nevyzkoušeno).

Pak už vás čeká to nejkrásnější: cesta proti proudu sem tam mizící říčky. Jakmile se budete blížit ke konci wádí, budete muset jit a později plavat korytem řeky.Voda byla v listopadu křišťálově průzračná a příjemně teplá. Pokud zvládnete dorazit/doplavat až na konec, dočkáte se překvapení. Ti, u kterých zvědavost vítězí nad dobrodružstvím si mohou překvapení pokazit třeba tímto videem: https://youtu.be/qDpYXCCugK0 .

Přestože je toto wádí jedním z turistických cílů dosažitelných z hlavního města Mascat ještě za jeden den, množství turistů bylo snesitelné.

Při balení počítejte s tím, že budou místa, která nepřekonáte jinak, než plaváním, a tak si přibalte nepromokavý pytlík na doklady a elektroniku.

Praktické informace

Při balení počítejte s tím, že budou místa, která nepřekonáte jinak, než plaváním, a tak si přibalte nepromokavý pytlík na doklady a elektroniku.

Mapa

Absolvovali

Související zážitky

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Zuzana J.| 23.12.2015 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 930 lidí)


Banner