REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Během či pěšky přes Vysočinu na Milovy

60 %

1 hodnocení

Autor: Chrrr.|38 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běhání, Turistika a treking
Datum vložení: 15.12.2015
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Milovy, Nové Město na Moravě, Vysočina
GPS: 49.6655, 16.0912 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 16 km
Náročnost: Vyšší
Charakter: Zvlněný terén, prostě Vysočina
Dobré pro děti: Ano

Popis

Že v rámci tréninku poběžíme OB nám trenér oznámil den předem, OK, why not. Jenže jedním dodává: Dušan a Martina tam doběhnou...
"COŽE???" Kdybych měla kratší vlasy, tak vypadám, jak ta slečně v učebnici Fyziky pro 7. třídu ZŠ z r. 1993, co si sáhla na cívku :D

V NMNM přebývám sotva rok, netuším, jak se na Milovy dostanu po silnici, natož lesem ale tuším, že je to docela daleko. "Tak si vezmi mapu, do kapsy," dostávám radu od trenéra. No dobře, co jiného mám dělat? Dušovi stačit nebudu, tak si to nějak vybojuju sama.
Takže: Medlovským údolím (zelená) -> Medlovský rybník -> žlutá -> Kadov -> zelená -> Dráteničky (parádní vyhlídka na Blatiny, ale já mám před očima mlhu) -> zelená -> Milovický rybník
Dobrý, cestu bych měla, ale je to kus cesty, cca 15 km, a ještě spíš do kopce. Počítám asi 2 hod na cestu. Sraz tam máme v 11, takže vybíhám v 9 a musím to trefit... Oblíkám kraťasy a tričko, do bidonu krom pití a trička na převlečení přidávám tyčku na sváču a hl. beru tu mapu. "Praží slunce, to bude hicák", říkám si, "ještě že cesta je lesem a prima přírodou..."
Sotva proběhnu Medlovským údolím, začíná se obloha nějak mračit, u Medlovského rybníka začíná pořádně lejt, takže už nejsem je durch propocením, ale i lijákem - Miss mokrý tričko může začít. U Kadova ještě začnou padat kroupy, au, au, no to je zase vejlet, teda! Naštěstí z mraku brzo vybíhám a až na Milovy svítí slunko a vzduch je příjemně dýchatelný a je i duha.


K rybníku dobíhám asi ve tři čtvrtě na 11, chvíli hledám místo srazu a hlásím se, že jsem trefila a přežila. "Tak tady máš buzolu a mapu a můžeš vyrazit", zní trenérova odpověď. "OK, tak já teda jdu do toho..." Orienťák si už moc nepamatuju, to už jsem byla asi v deliriu kyseliny mléčný, jen vím, že první pařez jsme všichni hledali asi 158 let (nadneseně) a že zbytek kontrol byl docela snadno dohledatelný. Zkušení orienťáci by to odběhli tak asi za 10 min, jenže já nejsem zkušený orienťák a navíc jsem už 2 hod docela dřela, tak mi trvalo - o to ale delší tréninkové zatížení jsem si mohla do deníčku napsat... :D Joo, trénovat na hodiny se někdy "vyplatí" :)
Po asi 3,5 hodinách poctivého běhání jsme s Dušanem zpět do NMNM běžet nemuseli a byli jsme s ostatními odvezeni autem.

Pro smrteníky


Pokud se rozhodnete pro one-way cestu, auto můžete nechat zaparkované v areálu Vysočina Arena, parking zdarma a zpět můžete dojet autobusem - jen nezapomeňte, že nejste v Praze a že jich moc jezdit nebude.
Cestou nemějte mlhu před očima a zastavte se třeba u:
- Sykovce anebo Medlovského rybníku na koupačku
- Pívo si můžete dát v Kadově v Restauraci Klokočí (dobře tam vaří)
- Porozhlédněte se nad Samotínem - je to uchvatná osada
- Vyhlídka nad Blatinami
- Dráteničky - PP Drátenická skála
- kousek od cesty je PP Malinská skála
- Milovický rybník - parádní koupačka a můžete se projet i na půjčené loďce

Zdatnější děti určitě můžou vyrazit. Děti určitě ocení projížďku na loďce. Celá trasa je přírodou: lesní cesty, pěšiny, okraje luk, příp. kousek asfaltu nebo panelů, ale to je v minimálním rozsahu (okolo Kadova). Trasa je příjemná i na vyjížďku na biku. Nezapomeňte, že jste na Vysočině - na rozvodí 2 úmoří a že je tu tedy poměrně vlhko i v horkém létě. Tedy, i za sucha je v lesích bláto.

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Související zážitky

Diskuze (3)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Chrrr.| 15.12.2015 |

Komentáře

18.12.2015 21:30| Nina

Ahoj, nevíte, kde se dají sehnat orienťácké mapy, když si chci jen tak někde zaběhat?

Re: Nina

18.12.2015 21:38| Outfanatic.com

Na mapovém serveru ČSOS. Mapu Milovy, o které Martina píše, najdeš přímo tady: http://csos.tmapserver.cz/mapa/milovy-copy-id-2000
Pokud bys chtěla na mapě pořádat nějakou organizovanou akci, doporučujeme dohodu se správcem mapy (kontakt najdeš u mapy), který obvykle mapu za drobný peníz rád poskytne.

19.12.2015 14:31| Chrrr.

Ten OB stavěla MUNI - Masarykova Univ. Brno a protože s nimi má novoměstský trenér dobré vztahy, přibrali nás do programu :)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 828 lidí)


Banner