REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Vlci a rysi v Národním parku Bavorský les

66 %

3 hodnocení

Autor: Pavlína|2 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Turistika a treking
Datum vložení: 14.12.2015
V oblíbených: 1 lidí
Absolvovalo: 3 lidí
Lokalita: Ludwigsthal, Bavorský les, Německo
GPS: 49.0606, 13.236

Popis

Jde o krásný kousek skoro-pravé divočiny hned za českými hranicemi, který najedete v areálu Falkenstein.

Národní park Bavorský les je v podstatě německá strana Šumavy. U jeho návštěvnického centra poblíž obce Ludwigsthal je několik velkých obor, kde žijí zvířata v podmínkách blížících se volné přírodě.

V podstatě tu mají jen 4 druhy zvířat, ale zážitek je i tak velký právě kvůli velkým otevřeným prostorům i faktu, že některá zvířata nemusíte zahlédnout vůbec.

Z kopytníků uvidíte pratura a koně Przevalského, přičemž na oba se hezky kouká, ale spíš se sem jezdí za vlky a rysy. Vlků je tu smečka 10-15 kusů, přesně se nám je spočítat nepodařilo. Je zážitek vidět je ladně běžet zasněženým lesem a představovat si, jak to mohlo na Šumavě vypadat dřív. Vidět je ale zahlédnout nemusíte, klidně proleží půl dne v křoví.

Rysa uvidí taky jen ti šťastnější, ale ke mně se třeba přiblížil na metr a půl. Nejdřív hrdelně vlčel a já málem odskočila od plotu, ale pak se uklidnil a ukázal se ze všech stran. Dokonce přišla i samice s mládětem.

V parku je 2,5 km dlouhý okruh po rovné pěšině s kamínky, takže trochu terénnější kočárek tu projede a můžete vzít i prcky. Kola jsou tu naopak zakázána, běhání nikoliv.

Okruh vede do kopce a z kopce, nahoře je hezká rozhledna, za naší návštěvy byla ale zavřená. U vlků je vyhlídkový můstek a u rysů vyhlídková plošina. Fotky tu můžete udělat tak, že vypadají jako v divoké přírodě a dost fotografů je prý i tak prezentuje, přestože mezi nimi a vlky je třímetrový drátěný plot :-)

Kromě zvířat je tu ještě jako atrakce "pravěká" jeskyně, kterou jsme nevyzkoušeli, a dům s expozicí, který je takové to malé muzeum lokální přírody.

Do parku se autem dostanete tak, že v Železné rudě přejedete do Německa a jedete směrem Zweisel asi 10 km, než u obce Ludwigsthal narazíte na parkoviště s velkými obrázky zvířat. V zimě se, tuším, nic neplatí, v létě pak 5 euro. Parkoviště může být v sezóně rychle plné, ale dá se sem dojet i vlakem nebo autobusem, ovšem z Německa. Vstup do areálu je zdarma.

Celkově moc hezký cíl na půl dne.

Mapa

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Diskuze (3)
Hodnocení a recenze (3)

Recenze

Pavlína| 14.12.2015 |

Michal Tyl| 16.12.2015 |

Zážitkově perfektní, ideální na zimní procházku v den bez sportovních ambic

Jana Tylová| 03.02.2016 |

Komentáře

14.12.2015 20:21| Chrrr.

Super, parádní tip na vejlet, přidávám do hledáčku svých budoucích tripů!
Díky.

18.12.2015 21:42| Milli

Rozumím tomu dobře, že je to tedy taková vlastně zoo se zvířaty za plotem? Nebo se třeba aspoň mezi pratury a koně dá vlézt dovnitř?

Re: Milli

19.12.2015 14:53| Iáček

Taky to na mě dělá takový dojem, ale nevím, nebyl jsem tam...

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 870 lidí)


Banner