REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Panoramatický výběh kolem Liptovského Trnovce

50 %

2 hodnocení

Autor: Sharky|3 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běhání, Trail running
Datum absolvování: 23.11.2016
Datum vložení: 10.12.2015
Absolvovalo: 2 lidí
Lokalita: Liptovský Trnovec, Liptov, Tatry
Délka trasy: Libovolná
Náročnost: Střední
Charakter: Lesní cesty, běžecký freeride i asfaltky

Popis

I když Liptovský Trnovec na severu Liptovské Mary není zrovna typická běžecká lokalita, dají se tu zaběhnout celkem pěkné okruhy. Ty získávají grády hlavně díky unikátnímu panoramatu západních Vysokých Tater (Roháče) na severu a Nízkých Tater na jihu. Jen se připravte na pořádně zablácené boty.

Asi každý den je tu specifický, protože jestli se chcete pořádně proběhnout v terénu a vyhnout se nudným asfaltkám a bahnu lesních cest, máte ideální příležitost vyrazit na přilehlé pastviny. Já u Trnovce běhal koncem listopadu, takže jeden den jsem běžel studenou mokrou (a nízkou) trávou a další den ráno mi ta samá tráva zmrzlá a pevná krásně křupala pod nohama.

V lese je průchodnost terénu trochu horší, ale většinou se buď dá proběhnout nebo skrz něj vede asfaltka, viz vzorová GPS trasa ke stažení. Pozor taky na potoky, klidně se může stát, že budete muset brodit.

Výhled na Chočské vrchy

V teplejších částech roku to může být běháním v terénu složitější a navíc nebudou zasněžená panoramata, ale to už musí popsat někdo jiný.

Samotný okruh se dá naplánovat skoro libovolně, cest tu stejně tolik není. Asi nejhezčí je vyběhnout na menší kopce, které ze kterých je za dobrého počasí fenomenální výhled na Ostrý Roháč, Baníkov i Chopok na Jihu. Připravte se ale na hodně zasloužené kilometry, protože v tomhle terénu se běží pomalu a navíc se asi občas zastavíte a budete se kochat.

Z divé zvěře jsem jednou narazil na srnku a dvakrát dokonce na lišku, což byl taky fajn zážitek. Doplnit zásoby můžete v blízkém COOPu, na pivo můžete do cukrárny Vanilka a najíst se dá v blízké Pizzerii.

Celkově bych sem jen kvůli běhání rozhodně nejezdil, na to je v Tatrách hromada lepších možností, ale třeba takhle na podzim, když už jste v oblasti a chcete rychle vyběhnout, tak proč ne. Dávám pěkné tři hvězdičky hlavně kvůli těm výhledům, terén by si zasloužil míň.

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Související zážitky

Symboličny cintorín u Popradského plesa

Symboličny cintorín u Popradského plesa

Štrbské Pleso, Vysoké Tatry, Slovensko

66

%

66

%

Diskuze (4)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Sharky| 10.12.2015 |

Mikuláš| 11.12.2015 |

Komentáře

11.12.2015 13:19| JiříČek

Proč by si terén zasloužil míň hvězdiček? Protože asfaltkám a bahnu dá vyhnout jenom během po pastvinách (vždyť to je docela dobrý, ne?), nebo e v tom ještě nějaký další zádrhel? Chystáme se do Ružomberoka na Silvestra, tak už teď plánujeme výlety.

Re: JiříČek

11.12.2015 14:11| Sharky

No já mám běžecký freeride taky rád, ale každý to tak mít nemusí. Klasické pěšiny tu nejsou, nebo já je aspoň neobjevil, spíš zabahněné lesní cesty, zabahněné asfaltky a zabahněné pastviny. Takže prostě nic pro rozmazlené trailisty. Dají se tu určitě vybrat mnohem zajímavější okruhy po turistických, jak v podhůří Roháčů tak Nízkých Tater, ale v okolí Trnovce toho moc není, a my bydleli přímo v něm.

Re: Sharky

11.12.2015 21:48| Chrrr.

A nebylo to bláto na asfaltkách protože byl konec listopadu, když jste tam byli? Že v pozdní podzim ještě lesníci dohání, co můžou a pak je bláto všude :)

11.12.2015 22:01| Iáček

Super fotky - dole tráva, nahoře bílo.

Nejsem si jistý, ale myslím, že Tatry jsou Západní ( - jejich součástí jsou Roháče) a Východní (Vysoké a Belianské) a hranice mezi Západními a Vysokými v Koprovej dolině pod Kriváněm.

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 880 lidí)


Banner