REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Stopem napříč Kanadou - část 2.

100 %

1 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /home/www/outfanatic.com/www/outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: Barča Kubátová|13 vložených zážitků
Hodnocení autora: TOP zážitek
Zaměření: Turistika a treking
Datum absolvování: 24.07.2014
Datum vložení: 02.12.2015
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Kanada, Montreal
GPS: 45.4871, -73.6002
Náročnost: Nízká
Dobré pro děti: Ano

Popis

Stevardka v letadle rozdává růžové dotazníky. Zamyšleně žužlám konec tužky při pohledu na uvedené otázky: Byla jste někdy v Ománu? (Ne, ale ráda bych!), Holíte si vousy? (To vižejo, na Hitlera!) Vyznáváte islám? (Ne, ale absolvovala jsem jednu bohoslužbu v Turečtině), Vezete s sebou zárodky nemocí, buněčné kultury nebo hady? (Hady? :D), Jste terorista? (Zaškrtněte ANO x NE! :D), Máte u sebe zbraně? Nastává chvíle myšlenkové odmlky. Podívám se na Hanze, který zjevně přemýšlí nad stejnou věcí. Ano, máme zbraně. Říkejte si tomu třeba nůž na ryby, ale padesáti centimetrová mačeta na skeneru asi bude vidět! Nemluvě o mém kapesní pepřáku a vyhazovacím nožíku. Nezbývá než zakroužkovat ,,ANO“. Ani se nenadějeme, a už si to mašírujeme na imigrační v patách ramenatého policisty.

,,Show me what you have in your backpacks,“ velí muž v uniformě. Vyndávám svůj nožík, který je mi okamžitě zabaven se slovy, že vypadá moc útočně. Za chvíli mizí pod pultem i malý pepřáček, na kterém je prý napsáno, že slouží k obraně proti lidem, nejen proti zvířatům, a to že se v Kanadě nedělá (Nechápu, jak to zjistil, protože všechen text byl v češtině!). Situace se zdá být nekompromisní a Hanz pomalu a sklesle vyndává z batohu svojí milovnou mačetu velikosti světelného meče. Celník si jí chvíli prohlíží, zkouší čepel, a nakonec ji s úsměvem vrací zpět Hanzovi: ,,To je vaše mačeta? Moc hezká, taky mám takovou! To máte na kemping? Tak to je povolené.“ A skoro srdečně nás vyprovázejí ven ze dveří.

Vystupujeme z autobusu už za tmy. Stopovat ve velkoměstě je nemožné, a tak jsme se popovezli asi padesát kilometrů za Montreal do nejbližšího městečka. Autobus odjíždí, a s ním i poslední známky života. Stojíme na zastávce, vítr prohání po vodorovné silnici chomáčky suché trávy, na křižovatce naprázdno blikají semafory. Okolní domečky vypadají jako z Legolandu, žádný z nich nesvítí. Nikde živá duše.

Je půl jedenácté a my pomalu přemýšlíme, kde budeme spát. Respektive, kde postavíme stan. Okružní procházkou objevujeme snad jediný otevřený podnik široko daleko. Hospoda! Skupina vyveselených padesátníků posedává v družném rozhovoru na terásce. Dvě individua s obřími batohy jsou jistě zajímavým zpestřením večera. Docela oceňuju, že tu je taky někdo jiný živý, a že by tedy nemusela následovat žádná zombie apokalypsa ve vylidněném městě, dle klasického amerického scénáře!

Osazenstvo je tak opilé, až si šlapou na jazyk. Nebo to má jiný důvod, že jim nerozumím? Aha, oni mluví francouzsky! Vzápětí už zuřivou pantomimou předcvičujeme scénku s názvem ,,Kam dám stan?“ a za mohutného aplausu nás jedna z dam odvádí na přilehlé parkoviště. Celou dobu se snaží konverzovat (bez výsledku) a dokonce si na chvíli lehne na naše na karimatky, asi jestli je máme dost pohodlné. Málem nám tam zakotví, a tak jí zdvořile vykulujeme na trávník, a paní se po chvíli vrací zpět na své místo na terase.

,,Lehký odvar srandy, a to jsme teprve přiletěli“, říkám si, zapnutá až po uši ve spacáku. Že na mě v následujících dvou dnech čeká řádění na čtyřkolce po lese, medvědí polívka, losí steaky a kanadský srub i s lovcem, o tom si z zatím můžu nechat jen zdát.

Ale už brzy o tom budu psát :-) Tak (ná)sledujte horizont!
www.facebook.com/poojedsemnou


Mapa

Absolvovali

Diskuze (7)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Barča Kubátová| 02.12.2015 |

Komentáře

02.12.2015 16:40| Honza P.

Vtipně napsáno, připomíná mi to situaci, kdy u mě při extra pečlivé kontrole batohu na letišti v USA, kdy nás svlékli do trenek, nenašli v batůžku do letadla plnohodnotný Švýcarák. Jinak Kanada na stopování moc dobrou pověst nemá, lidi se tu bojí brát i stopovat, a sami jsme snad nepotkali při průjezdu západní Kanadou nahoru a dolu ani jednoho stopaře, tak držím palce.

Re: Honza P.

02.12.2015 20:34| Chrrr.

To nevím, Honzo, ale já jezdila i do školy stopem - v ČR jsem nenastopovala skoro nic, ale v Kanadě, něco jo. A většinou to bylo tak, že mi někdo zastavil tak do 5-10 min (možná proto jsi nikoho stopovat neviděl :D) a ještě mě pak odvezli až přede dveře univerzitní laborky anebo před barák :D
Jo taky se mi stalo, že mě i pán popovezl za křižovatku, a pak se sám otočil a jel zpět...

02.12.2015 20:38| Iáček

Super, paráda, těším se na další povídání :)
Jj, když ještě byly do Kanady víza, tak otázka: Jsi terorista mě pobavila taky :D

11.12.2015 13:55| Simona

Ahoj Barčo, od stopování v Kanadě mě všichni hrozně odrazovali. Můžeš mi prosím říct svůj subjektivní názor, jak moc je to podle tebe nebezpečné? Dostali jste se vy do nějakého průšvihu? A odvážila by ses tam stopovat i sama?

Re: Simona

11.12.2015 22:05| Barča K.

Ahoj Simono, nebezpečná není vůbec :-) rozhodně ne ve dvou lidech. Měli jsme jen jednu divnou zkušenost s mírně vyšinutým kamioňákem, ale nic hrozného. Spíš jsme hned nepochopili, že ten člověk je velmi hrdý na svoji kulturu, a proto musí pouštět country tak nahlas, až se otřásá zadní náprava :-D. Jinak byli všichni moc milí, srdeční, neustále nás krmili a zvali k sobě domů. Jestli bych se odvážila sama, to těžko říct. Blbé je, že vzdálenosti mezi jednotlivými městy jsou kolikrát 200 až 300 km a celou dobu jedeš totální pustinou nebo lesem. Rozhodně bych nejela na noc a jinak je to asi spíš o odhadnutí situace a taky o tom, jak moc jsi odvážná ty sama :-) jinak, krom té vzdálenosti mezi aglomeracemi, nevidím žádný rozdíl v porovnání s Evropou.

Re: Simona

12.12.2015 10:44| Iáček

Na stop jsem nikdy moc nebyl, ale v Kanadě jsem občas neměl jinou volbu a musím říct, že ty vlídný lidi, co tam žijí a co se pořád usmívají a zdraví, tak mě nejenom nabrali rychle a ještě mě odvezli až před barák :)

Re: Simona

12.12.2015 10:44| Iáček

Na stop jsem nikdy moc nebyl, ale v Kanadě jsem občas neměl jinou volbu a musím říct, že ty vlídný lidi, co tam žijí a co se pořád usmívají a zdraví, tak mě nejenom nabrali rychle a ještě mě odvezli až před barák :)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 878 lidí)


Banner