REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Cyklostezka z Kostelce nad Labem do Toušeně

70 %

4 hodnocení

Autor: Zuzana J.|6 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Cyklistika, In-line, Koloběžky
Datum absolvování: 21.11.2015
Datum vložení: 22.11.2015
V oblíbených: 2 lidí
Absolvovalo: 4 lidí
Lokalita: Labské cyklostezky
GPS: 50.2304, 14.595
Délka trasy: 12 km jedním směrem
Náročnost: Nízká
Charakter: rovina
Dobré pro děti: Ano
Ke stažení:

Zde

Popis

Úsek Labské cyklostezky mezi Kostelcem nad Labem a Lázněmi Toušeň je 12 km dlouhý jedním směrem (takže 24 km tam a zpět), má zanedbatelné převýšení, stojí podél něho několik velkých "psích" bud s piknikovým stolečkem a dětskými prolézačkami, takže je to i vzhledem k malé vzdálenosti od Prahy ideální místo pro rodinný sportovní výlet na odpoledne. My jsme si zážitek užili na bruslích, koloběžce a v Chariotu.

Výlet jsme začali v Kostelci na Labem, kde je na konci ulice Na Pískách parkoviště pro návštěvníky cyklostezky a první pikniková psí boudička. Z Kostelce jsme vyrazili proti proudu řeky (na jihozápad) směrem k Brandýsu nad Labem. Za osm kilometrů už jsme mohli obdivovat brandýský zámek. Do Lázní Toušeň, kde se do Labe vlévá Jizera, to pak bylo ještě další čtyři kilometry.

Úsek cyklostezky mezi Kostelcem a Brandýsem byl bezchybný. V Brandýse je třeba překonat asi 500 m pro dlažbě, dlažebních kostkách, rozbitém asfaltu, písku a hlavně dřevěné klikaté lávce s velkým převýšením, a tak pro nezkušené bruslaře a nejmenší cyklisty bude nejbezpečnější chůze. Čtyři kilometry cyklostezky mezi Brandýsem a Toušení moc kvalitní asfalt nenabízejí, ale pořád je to i na bruslích sjízdné s radostí.

Komu by jeden sport nestačil, tak za tepla nebo v případě dobré otužilosti lze po vyjížďce navštívit ještě i 12 km vzdálené Jezero Lhota.

Mapa

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Bike v Českém ráji

Bike v Českém ráji

Český ráj, Branžež a okolí

80

%

80

%

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (4)

Recenze

Zuzana J.| 22.11.2015 |

Mike| 28.04.2017 |

Jelikož jsem chvíli bydlel v Brandýse, tak tohle je nescetněkrát jetá pohoda podél Labe :)

Stouňa| 22.11.2015 |

Bylo to top! Tak krásnou duhu (dokonce 2!!!) jsem ještě neviděl. Odlesk stromů a nebe v hladině Labe byl mimořádný. Na soutoku s Jizerou by se vyřádil nejeden impresionista. Cestou zpátky byl takový slívák, že jsem použil nejedno slovo ze slovníku valašského barda Bolka Polívky. A to vše na koloběžce, takže mám křeč v zadku ještě dnes.

zpevnickova| 06.04.2017 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Banner