REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

35 km MTB trasa po Českém ráji

80 %

1 hodnocení

Autor: MáraS|32 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Cyklistika, Horské kolo
Datum absolvování: 14.11.2015
Datum vložení: 15.11.2015
V oblíbených: 5 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Český ráj
Délka trasy: 35 km
Náročnost: Střední
Charakter: Kombinace lesních cest a silnic.

Popis

Pohodová biková trasa po Českém ráji, která projíždí mnoha zajímavými místy. Je takovým bikovým základem, na který lze nabalovat další lahůdky, průtahy či technické delikatesy. Start je před obecním domem v Libošovicích. Následuje krátký rozjezd po asfaltu do kopce, abychom mohli po červené zahájit pěkným svižným terénním sjezdem. Přenášení sebe a kola po lávce přes potok po mokrých kládách je rovněž zážitek.

Hrubá skála


Trosky, Hrubice, Valdštejn


Dále údolím do Nebákova, z Něhož nahoru vede krásný technický výjezd po modré značce. Odměnou je výhled na Trosky. Následuje sjezd po asfaltu k Věžáku a po lesní cestě přesun na Hrubou skálu. Kdo se rád kochá, pokračuje po žluté přes vyhlídky, kde je ale občas potřeba kolo poponést. Alternativa je vzít to po hlavní cestě z Hrubice na Valdštejn, rovněž s nespočtem krásných vyhlídek a menším převýšením. Kdo si raději více zadrncá, vezme to přes Mariánskou vyhlídku s výhledem na Dračí věž a Dračí zub, přes symbolický horolezecký hřbitov až do Sedmihorek, z kterých se pomalým výjezdem vystoupá nahoru na Valdštejn.

Sváča ve skaláku


Silničky i pěšinky


Dále se pokračuje po modré hezkým sjezdem kolem Kopicova statku, kde jsou v lese ukryté moc hezké vytesané sochy do písku, do Kacanov. Stále po modré do Skalan a z nich kus po silnici. Po chvíli se napojíte na žlutou, která vás provede parádním údolím až do Chlumu, odkud již pohodlně po cyklo a silnici zpět do Libošovic. Nabízí se krásné zpestření se zajetím po zelené na Kost, které lze vřele doporučit, avšak spíše za sucha, poněvadž údolí z Kosti do Libošovic rádo bývá podmáčené.

Mariánská vyhlídka


Zkrátka pohodový výlet


Suma sumárum, ideální cyklovýlet, obzvláště hezký na podzim, který je pro celou rodinu bez zvláštních extrémů. Hrady, vyhlídky, trocha terénu, trocha silnic, krásná příroda, dostatek míst na odpočinek a občerstvení.

Praktické informace

Nejlepší parkování je v Líbošovicích před obecním úřadem. Vzhledem k sjezdům a výjezdům je nejlepší absolvovat trasu proti směru hodinových ručiček. Ideální je horské kolo, celoodpružené není podmínkou. U Hrubé skály kolem cintorínu je třeba kousek poponést.

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Jezevec race 2017

Jezevec race 2017

Rychnov u Jablonce nad N, Tyršova 597, 4

100

%

100

%

Diskuze (2)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

MáraS| 15.11.2015 |

Komentáře

20.11.2015 09:01| Chrrr.

Díky za prima tip :)

01.12.2015 16:22| Sharky

Krásná a komplexní trasa, plánuju na běh

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)


Banner