REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Čerťáky za šesti kubíků

60 %

1 hodnocení

Autor: Kuba Vondrášek|37 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Divoká voda, Voda a lodě
Datum vložení: 12.11.2015
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Čerťáky, Lipno
Náročnost: Vyšší

Popis

Začátkem listopadu začala po Facebooku kolovat zpráva, že Lipno bude pouštět celý týden šest kubíků do jinak suchých Čertových proudů. Z doslechu jsem věděl, že se to za téhle vody dá jet a je to i docela zajímavé. Pří závodech zde totiž teče okolo dvaceti vteřinových kubíků. Obvolal jsem tedy pár kámošů a zjišťoval jsem, zda ještě nezazimovali své lodě. Nakonec jsme se sešli tři a v neděli ráno vyrazili směr Šumava.

V Loučovicích nás přivítalo sluníčko a příjemná teplota na tričko. Na první jízdu jsme vyrazili od papírny, abychom stihli vlak. Když jsem dojel pod papírnu, bylo mi jasné, že šest kubíků není vůbec málo a bude to pěkné svezení. Vrata byla bohužel zavřená, takže jsme je museli obnést. Místo obvyklých skluzů nad Škvírou byly spíše skoky a člověk si musel dávat velký pozor, aby netrefil nějaký šutr. Což se ne vždy povedlo.
  
Při pohledu do Škvíry se mi trochu zvedal žaludek, protože všechna voda mizela mezi kameny a propěněná za nimi zase vybublávala. Za tohodle stavu by to asi nesjel ani Tao Berman, kajakářský bezmozek, který se vyžívá v nesmyslných sjezdech.

Škvíra


Creek jak na Korsice

 
Pod Škvírou bylo pádlování ještě živější a za chvíli jsme byli u Schodů. Prohlížením jsme se nechtěli zdržovat, a tak jsme jeli na oči hezky z vracáčku do vracáčku. Klasická lajna byla totiž zablokovaná, takže se muselo trochu hledat. Šest kubíku ale nemělo moc velký tah, a tak se všechny vracáky dali v pohodě stihnout. Průskoky mezi kameny mi připomínali malé korsické creeky.
 

K TÉMATU: Vyhrají vodáci nad energetiky a získají pro sebe Čerťáky na celý rok?Pod Schodama bylo ještě pár pěkných míst, ale za chvilku se řeka rozšířila a začal slalom mezi kameny. V tomto úseku člověk kolikrát bouchne o kámen i za normálního stavu, ale tentokrát bylo projetí bez bouchnutí nadlidským úkolem. Nějak jsme to tedy předrcali a utíkali na vlak.

Schody


Ve vlaku zastává strojvůdce i funkci průvodčího a než jsme s ním vyřídili všechny transakce, měl vlak deset minut zpoždění. Tím se nám zkrátil čas na další jízdu, kterou jsme tentokrát začali na Slalomce. Zde nebyl nedostatek vody tak markantní a nečouhalo ani moc šutrů. Stejné to bylo i na Železňáku, který byl velmi podobný jak za dvaceti kubíků.
 

K TÉMATU: Proč se neučit eskymovat?S obavou jestli stihneme další vlak, jsme se moc nevykecávali a voleje nad Loučovicemi jsme přepádlovali tréninkovým tempem. Čímž jsme nakonec ještě získali dvacetiminutovou rezervu. Rychle jsme zase naházeli lodě do vlaku a vyrazili na třetí jízdu. Sluníčko už ale zašlo za kopce a slalom mezi kameny na konci Čerťáku už byl opravdu úmorný, takže jsme to raději po třetí jízdě zabalili.
 
Bylo to opravdu super zakončení sezony a zajímavá jízda, ale kdyby raději pustili na víkend dvacet kubíků místo šesti celý týden. Bylo by to z vodáckého pohledu lepší.

Pod Vratama


Absolvovali

Související zážitky

Diskuze (4)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Kuba Vondrášek| 12.11.2015 |

Komentáře

12.11.2015 09:31| Michal T.

Kubo takže Škvíru jste jeli i za tohohle stavu vody? Respekt!

Re: Michal T.

12.11.2015 12:51| Kuba V.

Ne Škvíru jsme přenášeli. Loď by se tam opravdu nevešla.

18.11.2015 21:06| Mikuláš

S lodí do vlaku? To jako jak? To jste museli dopředu rezervovat? A kolik lodí vám do jednoho vlaku vzali?

Re: Mikuláš

18.11.2015 22:13| Kuba V.

Rezervovat se nic nemusí, když jede vlak s takovýmto prostorem na kola atd. tak to většinou není problém, ale průvodčí nás upozornil, že ve všední den jezdí malý vlak a ten by nás nevzal. Vlakem se dá jezdit i na jiných řekách jako například na oblíbené Kamenici, ale tam už poslední dobou moc vodáky brát nechtějí. Lodí tam bylo myslím sedm a ještě nějaké by se vešli.

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 880 lidí)


Banner