REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Run / bike trip k Poslednímu vlkovi

60 %

1 hodnocení

Autor: Iáček|11 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Běhání, Cyklistika, Horské kolo, Turistika a treking
Datum vložení: 11.11.2015
V oblíbených: 2 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Nové Město na Moravě
GPS: 49.5683, 16.0811 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 22 km
Náročnost: Vyšší
Charakter: Zvlněný terén, prostě Vysočina

Popis

Trochu delší výlet krásnou přírodou Vysočiny, převážně lesem anebo po okraji luk zvlněným krajem Vysočiny. Kousek asfaltu člověk musí přetrpět.

Z vlakového nádraží v Novém Městě na Moravě (tam trefí asi každý) trasa sleduje žlutou turistickou značku do Maršovic. Okolo Maršovské rychty, kde se prímově vaří a můžete sem po návratu zaskočit na zasloužený oběd nebo véču, si to žlutá míří pryč z osídleného města do polí a do osady Studnice. Když se budete blížit k osadě a budete na hraně toho nekonečného kopce, nezapomeňte se rozhlédnout okolo sebe a i přes mlhu před očima si užít ta panoramata. Rozhled odtud je opravdu krásný a to ticho…

Žlutá Studnice jen lízne a podél zdejších pastvin si to zase metelí (stejně jako vy) do lesa. Pokud jedete na kole, tak tady si užijete trochu terénu, tak s tím počítejte… Dalším průběžným bodem je Odranec, víska na dalším docela dlouhém kopci. Žlutá turistická pokračuje kousek po asfaltce, než si to zase zamíří do lesa a na louku. Pořád ale stoupá – tentokrát na vrch Metodka (spolu se Studnicemi nejvyšší bod tohoto tripu 786 m n. m.).

Z Metodky je to coby kamenem dohodil do Koníkova, zde se jen překříží silnice vedoucí z Jimramova do Nového Města na Mor. a zase rychle do lesa. Žlutá pocestné dovede pod vrch Kamenice (780 m n. m.) – je na každém, jestli si zajde / zajede na vyhlídku anebo jestli bude rovnou následovat turistickou značku pravoúhle odbočující vpravo z kopce dolů. Hned ale odbočuje vlevo a jde kousek s cykloturistickou stezkou č. 1. Za pár set metrů další odbočka vpravo a už se konečně blíží k vytouženému Poslednímu vlkovi. Jedná se o přírodní památku (PP) Vlčí kámen a je tu Památník posledního vlka na Vysočině. Na pamětním kameni se píše, kdo posledního vlka na Vysočině roku 1830 zastřelil, a kde ho vycpaného uvidíte na vlastní oči.

Soumrak na Vysočinou je kouzelný...


Žlutá „hodí“ ještě 2, 3 prudké otočky v tomhle nádherném lese, aby člověk měl trochu zamotanou hlavu, kde vlastně je :) a pak už napřímo vede na Koníkovské polesí a k Zuberskému rybníku. Pokud je teplo, užijte si koupačku.

Do Nového Města už vede jednoduchá cesta, i když pro běžce trochu nudná asfaltka. Cyklista ji sfoukne za chvilku. Silnička ale ústí hned u vlakového nádraží, takže nic v NMNM hledat nebudete muset. Centrum Nového Města na Moravě je památkovou zónou, takže jestli máte čas, určitě se zde porozlédněte, stojí to za to...

Metodka


Na vrchu Metodka (788 m n. m.) je umístěný partyzánský památník – velký, plochý přírodní balvan zasazený do země, na kterém jsou dvě desky s textem, který připomíná událost z 8. února 1945, kdy při střetu partyzánů z oddílu Dr. Miroslav Tyrš s nacisty došlo k přestřelce. V r. 1936 byla na vrcholu postavena dřevěná rozhledna, ze které bylo vidět převážně na Krkonoše a Orlické hory. Dnes je Metodka bohužel bez rozhledny, ale daleké rozhledny nezmizely. Okolo vrchu byla vybudována Naučná stezka Metodka, která vypráví o zdejším životě na vysočině (www.nmnm.eu/naucna-stezka-metodka.html).

Nové Město na Moravě


Původně osada nad soutokem Bobrůvky s Bezděčkou je prvně připomínána r. 1267 jako Bočkov. 1293 dostala osada název Nomě Město, r. 1635 byla povýšena na město a od r. 1906 nese současný název Nové Město na Moravě. Kromě historického centra města (Horácká galerie, Horácké muzeum, radnice, kostel a další) byste neměli minout Tři kříže nad městem, na kopci Kaplisko. Místo se také nazývá Kalvárie. A pak také samozřejmě sportovní areál Vysočina Aréna, které je dějištěm světových pohárů v běhu na lyžích, biatlonu i MTB corss country. V zimě jsou tu udržovány lyžařské tratě (nejen v areálu Arény, i na okolních loukách) a také tu byly vybudovány singletracky pro letní období - Cyklo aréna Vysočina.
Více na www.nmnm.cz

Vysočina Aréna v zimě

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Související zážitky

Diskuze (3)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

Iáček| 11.11.2015 |

Komentáře

11.11.2015 15:23| Michal T.

Jeden z nejhezčích koutů na Vysočině.

Re: Michal T.

13.11.2015 08:22| Chrrr.

Můžu potvrdit, je to tam skvělé :)

Re: Michal T.

16.11.2015 18:56| Iáček

Díky.. rádo se stalo

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 913 lidí)


Banner