REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Potápění na Florida Keys

40 %

3 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /data/www/outfanatic.com/www.outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: Michal Tyl|11 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Potápění
Datum absolvování: 26.01.2012
Datum vložení: 06.11.2015
Absolvovalo: 3 lidí
Lokalita: Florida Keys, Florida
GPS: 25.0887, -80.4402
Náročnost: Střední
Charakter: Lehčí i náročnější lokality
Cena: Kolem 100 USD za den se dvěma ponory

Popis

Podle floridských turistických průvodců je prý potápění na korálových útesech u ostrova Key Largo jedním z nejlepších na světě, ale ve skutečnosti je to spíš jen marketing. Kdo má za sebou pár pěkných ponorů v Indonésii, Egyptě nebo i Chorvatsku, tak bude asi trochu zklamaný. Většího života si tu užijete pomálu, barvy skoro žádné (pokud nemáte baterku) ani samotné útesy nijak spektakulární nejsou. Přesto se občas objeví nějaká ta zajímavost.

Do vody jsme se každopádně těšili a čtyř ponorů nelitujeme. A nejen proto, že díky náročnějším podmínkám nám slušně narostly zkušenosti. Zvlášť první den byly vlny na hranici zrušení výletu, z čehož měly rozhodně radost všudypřítomné rybky, které dostávaly mezi ponory pravidelnou ochutnávku naší snídaně... (Pro upřesnění - moře vážně nebylo nic moc a jeden z potápěčů tam dokonce hned po výsadku dostal panický záchvat a musel z vody. Pro Janču to byl první ponor v moři a zvládla ho jak starej harcovník :-))

Barakuda

Jednou z nejznámějších potápěčských lokalit na ostrovech Florida Keys je místo se sochou Ježíše, která jeznámá jako The Statue of Christ of the Abyss. Stejná socha stojí také u břehů Itálie a obě jsou namířeny tak, aby se na sebe navzájem dívali přes Atlantik. Celá myšlenka vznikla a byla uskutečněna na počest syna majitele firmy vyrábějící potápěčské vybavení Cressi, který při potápění přišel o život a nejde tedy o historickou sochu. Přesto je to hezký památník a moc podobných soch pod vodou nepotkáte.

Z podmořského života se nám toho moc neukázalo a co se ukázalo, to jsme dost možná neviděli kvůli relativně špatné viditelnosti. Za zmínku ale stojí několik trnuch, jeden pěkný žralok (nurse shark) a pár pěkně velkých barakud. Větší množství velkých predátorů je prý až na hlubších lokalitách a vraky na Floridě prý taky stojí za návštěvu (tvrdí ti samí floridští průvodci, co píšou eposy o útesech Key Largo), ale to už jsme otestovat nestihli. Celkově se dá říct, že potápko u Key Largo není špatné jako doplňující program, ale čistě za potápěním bych sem asi nevyrážel. Zajímavější mají být až hlubší lokality, zvláť vraky na sever od Miami nebo sladkovodní potápění v jeskyních a jeskyňkách severozápadě Floridy v dokonale čisté vodě.

Mapa

Absolvovali

Související zážitky

Diskuze (1)
Hodnocení a recenze (3)

Recenze

Michal Tyl| 06.11.2015 |

Rob| 03.02.2016 |

V brožurách píšou, že je to "jedno z nejlepších potápění na světě". No to ani za mák. Žádnej život pod vodou, žádný barvy, skoro nic nebylo vidět. Jediná atrakce byla ta socha pod vodou.

Jana Tylová| 03.02.2016 |

Komentáře

11.11.2015 17:19| Pedro G.

Ahoj, jak je to na Floridě se žraloky, mám pocit, že tam je každý rok docela dost útoků, ne?

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 909 lidí)


Banner