REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Nordic skating: Krčský les

60 %

1 hodnocení

Autor: cihoun|2 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: In-line, Nordic skating
Datum vložení: 05.11.2015
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Praha - Krčský les
GPS: 50.0266, 14.4851 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 21 km, stoupání celkem 300 m
Náročnost: Střední
Charakter: kopcovitý profil dobrý na trénink

Popis

Trasa vhodná pro terénní brusle a terénní kolečkové lyže s délkou 21 km a celkovým stoupáním 300 m. Kromě několika úseků v Kunraticích a Šeberově vede trasa mimo běžné komunikace a i na těch několika výjimkách auto sotva potkáte.

Nejvíc kilometrů je namotáno v Krčském lese, kde trasa využívá široké lesní cesty s různým povrchem, od hladkého asfaltu opravené cyklostezky, přes starý a místy dost rozbitý asfalt až po uježděnou hlínu. Mimo les se trasa drží většinou značených cyklotras, pokud ne, tak to má důvod (menší provoz, lepší povrch apod.).

Dva hlavní kopce v lese jsou sjízdné v obou směrech, ale směrem dolů na Roztyly osobně jezdím raději po modré značce (viz mapa) s terénním povrchem (pozor na příčné odvodňovací žlaby), dále od Roztyl jedu rovně k Labuti a nahoru si "užívám" stoupání po nové cyklostezce s hladkým asfaltem. Pokud pojedete jako já od Labutě silnicí/ulicí U Michelského lesa (téměř bez provozu), tak stoupání začíná už po projetí pod kamenným mostkem a končí po 2 km na rozcestí u Velkého altánu. Kdo má nordic skating i jako přípravu na běžky, tak tenhle kopec ocení - myslím, že přímo v Praze moc delších (mimo silnice s provozem) nebude. Ze všech mých "pražských" tras je tahle asi ta nejkopcovatější, tady už se nechá trochu potrénovat síla.

Praktické informace

Start i cíl jsou v mapě naznačené od stanice metra Opatov, ale jak je z mapy patrné, můžou to být i stanice metra Chodov nebo Roztyly a nakonec z Opatova na Háje to je Centrálním parkem taky jen kousek.

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Související zážitky

Diskuze (0)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

cihoun| 05.11.2015 |

Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.
Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 916 lidí)


Banner