REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Nordic skating: Hornopožárský les

60 %

1 hodnocení

Autor: cihoun|2 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: In-line, Nordic skating
Datum vložení: 04.11.2015
V oblíbených: 3 lidí
Absolvovalo: 1 lidí
Lokalita: Dolní Posázaví-Hornopožárský les
GPS: 49.8871, 14.5622 |GPS trasa ke stažení
Délka trasy: 21 km, stoupání celkem 520 m
Náročnost: Vyšší
Charakter: náročná trasa, dlouhé kopce nahoru i dolů

Popis

Trasa vhodná pro terénní brusle a terénní kolečkové lyže s délkou 21 km a celkovým stoupáním 520 m. Cesty vedou v celé délce lesem se zákazem vjezdu pro auta, povrch je z 90% asfalt, většinou hrubší, nevhodný pro in-line brusle nebo klasické kolečkové lyže, ale pro nafukovací kolečka s průměrem 15 cm je to tak akorát. Jediný skutečně terénní úsek je po výjezdu z Kamenného Přívozu na Kněží horu, kde za rozcestníkem pokračujeme ještě asi 1 km až k odbočce žluté značky, po které sjedeme zpět na Horní Požáry. Tenhle úsek je možné jet pouze směrem dolů, lesní cesta místy neumožňuje bruslení a především horní část po rovině je třeba jet soupaž, v následném klesání už to jede skoro samo.

Obě hlavní klesání na trase jsou velmi dlouhá (4 km + 2,5 km), místy poměrně prudká a jsou tak pravděpodobně sjízdná pouze pro terénní brusle a kolečkové lyže s opravdu funkční brzdou. Na svých terénních kolcích mám namontovány lýtkové brzdy a s nimi je sjezd bez problémů. "Odměnou" za náročnější sjezd je možnost vyjet si asi nejdelší kopce v okolí Prahy mimo silnice s běžným provozem. Nastoupané metry pak odpovídají běžkařským trasám v horách, což je v okolí Prahy docela unikát, pokud stejně jako já nechcete jezdit po silnici mezi auty.

Praktické informace

Příjezd autem od Kamenice nebo od Jílového do obce Těptín, zde nejprve ulicí Táhlá, později Tisová až na konec k Dlouhému rybníku a zde zaparkovat.

Mapa

Trasa ke stažení

Absolvovali

Mají v oblíbených

Diskuze (7)
Hodnocení a recenze (1)

Recenze

cihoun| 04.11.2015 |

Komentáře

04.11.2015 22:01| Pedro G.

Dík za dobrou trasu, terénní bruslení je velká sranda, škoda jen že nejsou nějak líp řešený ty brzdy :-)

Re: Pedro G.

05.11.2015 11:38| cihoun

Co se týče brzd, tak mám zkušenost jen se značkou Powerslide a její lýtková brzda má překvapivě dobrou účinnost. Dříve jsem jezdil terénní brusle téhle značky s jednou brzdou a sjel jsem na nich opravdu velký kopce. Po přechodu na kolečkové lyže (s nafukovacími kolečky) od stejné značky jsem dal brzdu ne oba podvozky kvůli stejnému vyvážení a sjedu skoro cokoliv.

Re: cihoun

05.11.2015 12:24| Pedro G.

Chápu to dobře že máš kabely na hůlkách a brzdíš přes ruční páčky? Jak se s tím odráží, překáží ti kabely nebo je to o zvyku?

Re: Pedro Gonzáles

05.11.2015 17:40| cihoun

Je to mnohem jednodušší, to co popisuješ je už překonané řešení staré x let - bubnové brzdy s bowdenem, který se ale pořád někde pletl a ještě to ovládání v ruce bylo asi taky naprd. Poslední roky se jako nejvíc funkční řešení prosadila lýtková brzda aktivovaná pouhým předkopnutím/předsunutím nohy dopředu. Než bych ti to dál vysvětloval psaním, tak jsem radši změnil titulní fotku Zážitku, ze které je myslím všechno jasné. A brzdí to fakt dobře...

Re: cihoun

06.11.2015 12:41| Pedro G.

Jo to už zní podstatně líp, zkusím to někdo zkusit...

04.11.2015 22:06| Michal T.

Super trasa, jen víc takových, kam na terénních bruslích se člověk moc nedočte.

06.11.2015 13:07| Chrrr.

Díky za zajímavý tip, i když já měla tu čest stát na těhlech lyžích jednou v životě a vůbec mě to neoslovilo. Jsem běžkař, takže na klasických kolečkách bez brzd toho mám najeto spoustu, bohužel i na silnicích, odkud bych nejraději vypadla, ale asi ne touto cestou. ALE VŠECHNA ČEST VÁM, CO JSTE SI TO OBLÍBILI :)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 877 lidí)


Banner