REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Surfování na Galapágách

100 %

2 hodnocení


Warning: Illegal string offset 'name' in /data/www/outfanatic.com/www.outfanatic.com/content/zazitky-detail.php on line 503
Autor: Michal Tyl|11 vložených zážitků
Hodnocení autora: TOP zážitek
Zaměření: Surfing
Datum absolvování: 11.11.2012
Datum vložení: 04.11.2015
Absolvovalo: 2 lidí
Lokalita: Galapágy, Ekvádor
GPS: -0.7607, -90.335
Náročnost: Nižší
Charakter: Krásné ježdění bez čekání na vlny.
Dobré pro děti: Ano

Popis

Málokdo to ví, ale na Galapágách je jedno z nejlepších míst v celé Jižní Americe a možná i na světě pro ty, kteří se chtějí naučit surfovat. Najdete tu krásnou pozvolnou pláž s jemným pískem, stálé počasí a hlavně pravidelné vlny velké akorát, které chodí jak na běžícím pásu. Přidanou hodnotou oproti dalším oblíbeným zemím jako je Austrálie, Florida nebo Havaj je, že se nemusíte bát žádných nebezpečných zvířat.

Lokalita se jmenuje Bahía Tortuga (Želví pláž) a najdete jí hned na hlavním ostrově Santa Cruz v hlavním městě Puerto Ayora. Pláž je hodně široká a lidí tu moc není, takže vás nečeká klasická tlačenice ve vodě. Vlny jsou vysoké většinou od půl metru do dvou metrů, ale krásně čitelné, pozvolné a pravidelné. To znamená že zkrátka jen jezdíte, jezdíte a jezdíte na rozdíl od většiny ostatních lokalit pro začátečníky, kde se na slušnou vlnu čeká třeba 10 minut. Díky tomu můžete zvládnout základy klidně za den dva a pak už se pěkně svezete.

Prkno si můžete půjčit buď ve městě (v roce 2012 to bylo asi za 30 USD) nebo od kluků přímo na pláži za 10 USD, kde k tomu ještě dostanete úvodní rychlokurz. Bývají tam ale jen středa až pátek, většinou odpoledne a na pláž je ale potřeba přijít ve vhodnou dobu v závislosti na přílivu, protože jindy se tu tvoří nebezpečné proudy. Taky si přineste sváču a vodu, stánek tu žádný není.

Na Galapágách je i několik dalších míst, kde se dá surfovat, ale podle všeho je Bahía Tortuga pro začátečníky až středně pokročilé daleko nejlepší.

Ze zvířat tu na souši narazíte na spoustu lachtanů a leguánů a ve vodě můžete potkat lachtany, žraloky, výjimečně i kosatku a v podstatě cokoliv, co žije na volném moři. Žraloků se tady ale není potřeba bát. Mají na Galapágách ohromné zásoby přirozené potravy, takže k útoku na člověka tu ještě nikdy nedošlo, a to ani v místech, kde se skupinky turistů v oranžových vestách plácají nad hejny kladivounů. My třeba přímo ve vlnách potkali lachtana, který si užíval surfování na břiše uprostřed skupinky surfařů a působil stejně nadšeně jako oni.

Praktické informace

Popisovat celou organizaci je na delší článek, ale klasika je doletět do Ekvádoru a pak za zhruba 10 tisíc zařídit let na Galapágy (většinou lze i pár dní dopředu bez navýšení ceny). Určitě se to vyplatí spojit s delší výpravou. Na místě se dá bydlet i hodně levně v různých rodinných "Casas" a stejně tak je to s jídlem (večeře s pitím za 3,5 USD, například v jídelní ulici Charles Binfords), takže na místě už za tyhle věci moc neutratíte, pokud nebudete chtít.

Na Galapágách se dá vidět spousta věcí i bez organizované výpravy. Můžete se potápět se žraloky, šnorchlovat s lachtany a velkými karetami, vidět největší želvy světa nebo přespat (i legálně) na opuštěné pláži se skupinkou lachtanů a leguánů. Když na to máte rozpočet, je perfektní objet několik ostrovů s kvalitním operátorem (loď Samba je nejlepší - doporučujeme). Pozor ale na hromadu slev, jsou to polopodvody, kvůli kterým uvidíte jen ty nejméně zajímavé věci.

Víc o tom, jak vyrazit na Galapágy, si můžete přečíst na našem webu www.zazviraty.cz

Mapa

Absolvovali

Diskuze (1)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Michal Tyl| 04.11.2015 |

Jana Tylová| 03.02.2016 |

Naprostý sen!!!

Komentáře

11.03.2016 23:37| Barča K.

Juuu, velmi inspirativní! :-)

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 930 lidí)


Banner