REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.Zážitky

Detail zážitku

Divoká voda - Padrťák (Brdy)

70 %

2 hodnocení

Autor: Outfanatic.com|158 vložených zážitků
Hodnocení autora:
Zaměření: Divoká voda, Voda a lodě
Datum vložení: 13.03.2016
Absolvovalo: 2 lidí
Lokalita: Brdy
GPS: 49.6897, 13.772

Popis

(Informace převzaty z článku Co přinese vodákům zrušení vojenského újezdu Brdy.)


Asi největší perly doposud zakázaného území Brd, které by mělo být od ledna 2016 zpřístupněno veřejnosti, jsou potoky Padrťák a Červeňák.
 

Po Padrťáku okolo Němých

 
Tím největším a nejhezčím potokem je rozhodně Padrťák, pro mnohé známý jako Klabava. Padrťák je nazývaný podle Padrťských rybníků, ze kterých odtéká. Povodí Padrťáku odvodňuje podstatnou část Brd, a proto se na něm nejrychleji projevují přívalové deště.

Když tedy strážce Brd Fabián dá vodu, můžete si zde sjet krásnou WW II v liduprázdném lese. Charakter Padrťáku je svižně tekoucí a kontinuální dvojčička mezi stromy. Pokud je vody opravdu hodně můžete nasednou u silničního mostu na cestě od Tří Trubek k Padrťským rybníkům (v outdoormapě zde). Při plavbě zpět k loveckému zámečku Tři Trubky budete muset přenést jeden stavidlový jez.

Pokud je vody méně, nasedá se nad soutokem Padrťáku a Třítrubeckého potoku (v outdoormapě zde). Třítrubecký potok vytéká z tzv. údolí „U Němých“, které dostalo svůj název podle tajného vojenského objektu, o kterém nesmí nikdo mluvit. Odsud Padrťák ještě pěkně teče až do Strašic. Tady voda teče v navigaci a padá přes nenápadný stupínek s hladovým válcem, na který je dobré si dát pozor. Tento úsek je na Padrťáku rozhodně nejzajímavější, ale pokud ještě nemáte dost, můžete pokračovat až do Dobříva. Tady už potok neteče tak svižně, ale jízdu vám sem tam zpestří nějaký ten jízek.

O takzvané Klabavské kaskádě na dolním toku Padrťáku si přečtěte v článku Brdský bigwater.


Autor popisu lokality: Kuba Vondrášek

Praktické informace

Lokalita: Okres Příbram

Mapa

Absolvovali

Diskuze (1)
Hodnocení a recenze (2)

Recenze

Outfanatic.com| 13.03.2016 |

Brdy aktivně| 10.08.2016 |

Skvělí způsob jak poznat brdskou přírodu z jiného pohledu. Škoda je, že se dá jezdit jen po hodně vydatných deštích, ale i přes to je voda krásně čistá s rašelinovým zbarvením.

Komentáře

16.03.2016 07:05| Lenka Boříková

Já bych se nebála toho, že \"Padrťák\" bude možné sjíždět... Ono totiž to popisované nástupní místo leží v prostoru, kam se NESMÍ autem... a dost pochybuji o tom, že si tam někdo na kolejdách vytáhne plavidlo

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)


Banner